Ağrı'da ulaşıma kar engeli

AĞRI - Ağrı'da etkisini sürdüren kar yağışı ve buzlanma, ulaşımda aksamalara neden oldu. Ağrı-İran karayolunda bulunan İpek ve Ağrı-Erzurum karayolundaki...
25.12.2016 Saat: 22:16

AĞRI - Ağrı'da etkisini sürdüren Kar yağışı ve buzlanma, ulaşımda aksamalara neden oldu.

Ağrı-İran karayolunda bulunan İpek ve Ağrı-Erzurum karayolundaki Saç Dağı ile Doğubayazıt-Çaldıran karayolundaki Tendürek geçitlerinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı.

Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'nda ise geçişlerin yavaşlaması nedeniyle 8 kilometrelik tır kuyruğu oluştu.

Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ilerlemekte güçlük çeken çok sayıda tır, dinlenme tesislerinde bekliyor. Birçok tır sürücüsünün ısınmak için ateş yaktığı bölgede, karayolları ekipleri de tuzlama ve kar küreme çalışması yürüttü.

Tır sürücüsü Halil Halili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 3 gündür kar yağışı nedeniyle yolda kaldığını belirterek, bulundukları yerde restoran olmadığı için yiyecek bulmakta sıkıntı yaşadıklarını söyledi.(AA)

Ağrı'da ulaşıma kar engeli5

Ağrı'da ulaşıma kar engeli1

Ağrı'da ulaşıma kar engeli2

Ağrı'da ulaşıma kar engeli3

Ağrı'da ulaşıma kar engeli4

Ağrı'da ulaşıma kar engeli6

Ağrı'da ulaşıma kar engeli7

Ağrı'da ulaşıma kar engeli8

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.