Ağrı'da İpek ile Saç Dağı geçitlerinde buzlanma

AĞRI - Ağrı'da soğuk havanın etkisiyle buz tutan karayolları, trafikte sürücülere zor anlar yaşattı. Ağrı-İran karayolunda bulunan İpek Geçidi ile...
18.12.2016 Saat: 23:52

AĞRI - Ağrı'da soğuk havanın etkisiyle buz tutan karayolları, trafikte sürücülere zor anlar yaşattı.

Ağrı-İran karayolunda bulunan İpek Geçidi ile Ağrı-Erzurum karayolundaki Saç Dağı Geçidi'nde, buzlanma ve sis nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'ndan geçecek tır sürücüleri, ilerlemekte güçlük çekerken, çok sayıda tır, buzlanma ve sis nedeniyle dinlenme tesislerinde bekliyor.

Kamyonların ve tırların yakıt depoları donarken, şoförler araçların altında ateş yakarak depoları ısıtmaya çalıştı.

Tır şoförü İhsan Öztaş, mola verdikten sonra aracın yakıt deposunun donduğunu anlatarak, "Mazot deposunu ısıtmak için altında odun parçaları ve kartonlarla ateş yaktık. Geceyi dinlenme tesisinde geçireceğiz. Sabaha kadar aracımı çalıştırmaya uğraşacağım, çalıştıramazsak burada kalırız." diye konuştu.

Karayolları ekipleri ise tuzlama ve karla mücadele çalışmasını aralıksız sürdürüyor.(AA)

Doğu Anadolu'da kış 1

Doğu Anadolu'da kış 2

Doğu Anadolu'da kış 3

Doğu Anadolu'da kış 4

Doğu Anadolu'da kış 5

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Eleşkirt Doğubayazıt Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.