Ağrı'da bazı karayolları, kar ve tipi yüzünden ulaşıma kapandı

AĞRI - Ağrı'da kar yağışı ve tipi nedeniyle bazı karayolları ulaşıma kapandı. Ağrı-Erzurum karayolu yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı....
14.12.2016 Saat: 13:42

AĞRI - Ağrı'da Kar yağışı ve tipi nedeniyle bazı karayolları ulaşıma kapandı.

Ağrı-Erzurum karayolu yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı. Yolun ulaşıma kapanması yüzünden bir çok araç sürücüsü, yol kenarında ya da dinlenme tesislerinde ulaşımın normale dönmesini bekledi.

Ağrı’nın Patnos ilçesinde etkili olan kar yağışı ve tipi yaşamı olumsuz etkiledi.
İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri, yaptıkları yol uygulamasıyla Ağrı, Van ve Muş istikametine giden sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Karayolları 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Horasan-Erzurum karayolunun Ağrı il sınırı, Eleşkirt-Ağrı karayolunun 0-30. kilometreleri arasında ulaşım sağlanamıyor.

Karayolları 123. Şube Şefi Fuat Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tipi ve fırtına nedeniyle Ağrı-Erzurum ve Ağrı-İran karayolları ile Tutak-Karayazı karayolunun trafiğe kapalı olduğunu belirtti.

Öztürk, İl Özel İdaresi ve Karayolları ekiplerinin kent merkezinde kar küreme çalışmaları yürüttüğünü, il genelinde kapalı olan 436 köy yolunun ulaşıma açılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

- Tırlar yan yattı

Ağrı'da, olumsuz Hava koşulları yüzünden Ağrı-Diyadin karayolunda, yolun kayganlaşması nedeniyle bazı tırlar yan yattı.

Kentte, Ağrı-İran karayolu ile Ağrı-Erzurum ve Tutak-Karayazı karayollarının kar ve tipi yüzünden ulaşıma kapalı olması nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu.

Bölgede kar ve tipi yüzünden ilerleyemeyen birçok sürücü akaryakıt istasyonları ve dinlenme tesislerinde trafiğin normale dönmesini bekledi.

Patnos-Van, Patnos-Bitlis ve Patnos-Muş karayollarından araç geçişine izin verilmiyor.(AA)

ağrı kar tipi fırtına1

ağrı kar tipi fırtına2

ağrı kar tipi fırtına3

ağrı kar tipi fırtına4

ağrı kar tipi fırtına5

ağrı kar tipi fırtına6

ağrı kar tipi fırtına7

ağrı kar tipi fırtına8

ağrı kar tipi fırtına9

ağrı kar tipi fırtına10

ağrı kar tipi fırtına11

ağrı kar tipi fırtına12

ağrı kar tipi fırtına13

ağrı taşlıçay yolu kar tipi1

ağrı taşlıçay yolu kar tipi2

ağrı taşlıçay yolu kar tipi3

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Diyadin Ağrı Patnos Eleşkirt Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.