Ağrı'da kar ve tipi ulaşımı aksattı

AĞRI - Ağrı'da 3 gündür devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımda aksaklıklar meydana geldi. Karayolları 123. Şube Şefi Fuat Öztürk, AA muhabirine...
03.12.2016 Saat: 23:49

AĞRI - Ağrı'da 3 gündür devam eden Kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımda aksaklıklar meydana geldi.

Karayolları 123. Şube Şefi Fuat Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede tipi ve fırtına nedeniyle görüş mesafesinin düştüğünü söyledi.

Yollarda buzlanma nedeniyle kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başladıklarını ifade eden Öztürk, "Ağır tonajlı araç ve tırların zincir takmamaları nedeniyle Ağrı-Patnos, Ağrı-Erzurum ve Ağrı-Doğubayazıt istikametinde karayolları ve trafik ekiplerince geçişlerine izin verilmiyor. Araçlar park ve petrol tesislerinde bekliyor. Yağışların gece de devam edeceği göz önünde bulundurularak araçların geçişine izin verilmeyecek." diye konuştu.

Öztürk, fırtına ve tipinin durması halinde kar küreme ve tuzlama çalışmaları sonrasında bölgede araç geçişlerine izin verileceğini bildirdi.(AA)
Ağrı'da kar ve tipi ulaşımı aksattı2

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 6370

Diğer Ağrı Patnos Doğubayazıt Haberleri
Etiketler