Ağrı Valisi Musa Işın Patnos'ta

AĞRI - Ağrı Valisi Musa Işın, Bizler nasıl 15 Temmuz gecesi el birliğiyle FETÖ'yü yok ettiysek, yine el birliğiyle canımıza, malımıza, namusumuza, dinimize ve...
15.11.2016 Saat: 19:23

AĞRI - Ağrı Valisi Musa Işın, "Bizler nasıl 15 Temmuz gecesi el birliğiyle FETÖ'yü yok ettiysek, yine el birliğiyle canımıza, malımıza, namusumuza, dinimize ve vatanımıza musallat olan bu taşeron örgüt PKK'yı da yok etmek zorundayız. Yoksa biz daha çok can kaybederiz." dedi.

Vali Işın, Patnos'ta bir restorandaki toplantıda bir araya geldiği kanaat önderleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada, göreve geldiği günden itibaren vatandaşlarla buluştuğunu belirtti.

Amaçlarının vatandaşa en iyi hizmeti sunmak olduğunu ifade eden Işın, "Devletimiz ile halkımız arasındaki duvarları ve perdeleri kaldırmaktır. Memleketimizdeki problemleri, ihtiyaçları, yapmamız gerekenleri vatandaşlarımızla çözüp ihtiyaçları karşılamaktır." diye konuştu.

Dünyada Müslümanların kanının döküldüğüne işaret eden Işın, şunları söyledi: "Türkiye'de 32 senedir PKK denen illet var. Bizler nasıl 15 Temmuz gecesi el birliğiyle FETÖ'yü yok ettiysek, yine el birliğiyle canımıza, malımıza, namusumuza, dinimize ve vatanımıza musallat olan bu taşeron örgüt PKK'yı da yok etmek zorundayız. Yoksa biz daha çok can kaybederiz. Çocuklarımız kandırılır, evimiz yanar, ciğerimiz yanar ve daha çok evimize ateş düşer. Biz aklımızı kullanalım. Bize zarar veren kim olursa olsun isterse evladımız olsun, onun karşısında dik durmamız lazım." 

Işın, Mardin'in Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün teröristlerce makam odasına el yapımı patlayıcı ile gerçekleştirdiği saldırıda şehit edildiğini anımsatarak, "Geçen Gün kaymakam şehit edildi. Diyarbakır da 11 tane Kürt kardeşimiz şehit edildi. Siz bu güne kadar Batılılardan 'ey PKK, ey HDP’liler siz niye bu masum insanları öldürüyorsunuz' dediklerini duydunuz mu? Ama tehdide geldi mi hepsi sıraya giriyorlar, Türkiye'yi tehdit ediyorlar." ifadesini kullandı.

"Biz bu ülkenin evlatlarıyız, etimiz tırnağımız bir" diyen Işın, konuşmasına şöyle devam etti: "Siz hiç PKK ve HDP’nin 'bu haklarımız elimizden alınmış, bizler bunu istiyoruz' diye bir şey duydunuz mu. Ara sıra bu partililerle bir araya geliyor ve konuşuyoruz. Onlara soruyorum ya rızası için siz ne istiyorsunuz. Susup kalıyorlar. Çünkü vallahi cevap veremiyorlar. Eskiden bahane üretiyorlardı. Bu hükümet bu tür bahaneleri ellerinden aldı." 

Toplantıya, vali yardımcıları Ejder Demir ile Mehmet Soğukpınar, Patnos Kaymakamı Engin Yalçın, Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, Dedeli Belediye Başkanı Veysi Durak, AK Parti Patnos İlçe Başkanı Tekin Dinç, kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. (AA)

Ağrı Valisi Işın:2

Ağrı Valisi Işın:1

Ağrı Valisi Işın:3

Ağrı Valisi Işın:4

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Patnos Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.