15.11.2016 Saat: 09:41 | Son Güncelleme: 15.11.2016 Saat: 09:41

Patnos Yeni Mahallede kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilanı

Ağrı'nın Patnos ilçesine bağlı bazı alanlar,kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi.Bakanlar Kurulunun kentsel dönüşüm ve riskli alan ilanı ile acele kamulaştırma kararları,Resmi Gazete'de yayımlandı.Buna göre,Patnos ilçesi Yeni Mahalle...

Ağrı'nın Patnos ilçesine bağlı bazı alanlar, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi.

Bakanlar Kurulunun kentsel dönüşüm ve riskli alan ilanı ile acele kamulaştırma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Patnos ilçesi Yeni Mahalle sınırları içinde kalan bazı belirli alanlar, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı oldu.

Söz konusu alanlarda yer alan harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Karar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ilgili yazıları üzerine 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 73. maddesi uyarınca Bakanlar Kurulu tarafından 17 Ekim'de kabul edilmişti.(AA)

patnos yeni mahalle kentsel dönüşüm resmi gazete kararı

patnos yeni mahalle kentsel dönüşüm koordinatları

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*

E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 8456

Diğer Ağrı Patnos Haberleri
Ağrı'daki sel

Ağrı'daki sel

AĞRI - Ağrı'da dün etkili olan sağanak ve dolu yağışının beraberinde getirdiği sel nedeniyle meydana gelen hasarın giderilmesi için çalışma yürütülüyor.Sel...
Etiketler