Patnos'ta öğrencilere Kur'an-ı Kerim meali dağıtıldı

AĞRI - Patnos Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki öğrencilere Kur'an-ı Kerim meali ve İslam ilmihali dağıtıldı. Okulun, din kültürü ve ahlak...
14.11.2016 Saat: 13:04

AĞRI - Patnos Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki öğrencilere Kur'an-ı Kerim meali ve İslam ilmihali dağıtıldı.

Okulun, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri Mahmut Bora ve Sümeyra Çoşkun'un Diyanet İşleri Başkanlığından öğrenciler için İslam ilmihali ve Kur'an-ı Kerim meali, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Eskin'in de katılımıyla öğrencilere hediye edildi.

Eskin, dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, öğretmenlere gayretlerden dolayı teşekkür ederek, "(Sizden, hayra davet eden, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.) Ayeti kerimesi de bu noktada önem teşkil etmektedir. Dinimizi öğrenmek, öğretmek bizler ve sizler için önemli olmakla birlikte türlü hurafelerden kaçmak, hak ile batılı birbirinden ayırt etmek gerekmektedir." dedi.

Öğretmenlerden Bora da Hazreti Muhammed'in "Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir" sözüyle yola çıktığını belirterek, "Ben de hayra vesile olmak istedim. En doğru ve sağlıklı bilgilere Diyanet İşleri Başkanlığı onaylı kitaplardan elde edileceğini düşüncesiyle oradan talep ettik. Ahlak ve din kültürünün yerleştiği toplumlarda huzur ve sükun her zaman önde olacak." ifadelerini kullandı.(AA)

Patnos'ta öğrencilere Kur'an-ı Kerim meali dağıtıldı1

Patnos'ta öğrencilere Kur'an-ı Kerim meali dağıtıldı2

Patnos'ta öğrencilere Kur'an-ı Kerim meali dağıtıldı3

Patnos'ta öğrencilere Kur'an-ı Kerim meali dağıtıldı4

Patnos'ta öğrencilere Kur'an-ı Kerim meali dağıtıldı5

Haber Yorumları

Mehmet tarafından 6 ay önce eklendi18-11-2016 16:38:30

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN HAYIRLI GÜNLER YÜCE ALLAH DAN DİLERİM ES SELAMÜN ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKETÜHÜ

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 0
Beğendim : 2

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 2171

Diğer Ağrı Patnos Haberleri
Etiketler