Eleşkirt'te elektrik kesintisi protestosu

AĞRI - Eleşkirt ilçesinde yaşanan elektrik kesintileri protesto edildi. Eleşkirt esnafı son zamanlarda artan elektrik kesintileri nedeniyle, Eleşkirt Aras Elektrik...
07.11.2016 Saat: 17:14

AĞRI - Eleşkirt ilçesinde yaşanan Elektrik kesintileri protesto edildi.

Eleşkirt esnafı son zamanlarda artan elektrik kesintileri nedeniyle, Eleşkirt Aras Elektrik Dağıtım AŞ (AEDAŞ) ilçe binasında toplanarak kesintileri protesto etti.

İlçe esnafından Emrah Alnıak, grup adına yaptığı açıklamada, amaçlarının bir yere zarar vermek ya da herhangi bir taşkınlık yapmak olmadığını sadece yaşadıkları mağduriyetten dolayı seslerini duyurmak istediklerini söyledi.

Elşkirt'in belli bölgelerinde elektrik sıkıntısı yaşandığını vurgulayan Alnıak, "Bazı bölgelerde elektrik var. Biz bunun sıkıntısını sadece bu Gün yaşamıyoruz.Yaklaşık üç aydır bu konuda mağduruz. Ayrıca AEDAŞ da personel eksikliği var." dedi.

Esnaflar olarak iş yapamadıklarını dile getiren Alnıak, şöyle konuştu:

"Burada bir çok meslek dalından esnaf olarak mağduruz. AEDAŞ hiç bir konuda bize yardımcı olmuyor. Nasıl ki bir gün faturamız gecikince açma kapama parası alabiliyor. Bir Ay bile gecikme olursa faizde uygulanabiliyor ama kendi sorumluluğu içindeki halka yardımcı olmuyor. Biz bu konuda yardım istiyoruz. Bu konuda hepimiz mağduruz.
Bizim burada Eleşkirt'te çalışan ekiple bir sıkıntımız yok. Onlar görevlerini yapıyorlar ama buranın da yetkilisi vardır. Hiç bir yetkiliyle muhatap olamıyoruz. Kış memleketi, ısınamıyoruz. Kime gidip derdimizi anlatacağız biz. Biz burada zorbalık yapmıyoruz. Herhangi bir şahsa veya mala zarar vermek için toplanmadık.Sadece hakkımızı aramak için buradayız. Herhangi bir propaganda da yapmıyoruz. Elektriklerimiz sürekli kesiliyor ve mağdur oluyoruz. Sadece bizebir çare bulmalarını istiyoruz.''(AA)

Eleşkirt'te elektrik kesintisi protestosu 1

Eleşkirt'te elektrik kesintisi protestosu 2

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 1310

Diğer Ağrı Eleşkirt Haberleri
Etiketler