03.11.2016 Saat: 11:22 | Son Güncelleme: 03.11.2016 Saat: 11:22

Eleşkirt'te Sığırlarda Yetiştirme Hastalıkları Eğitimi projesi

AĞRI - Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu'nda,Sığırlarda Yetiştirme Hastalıkları Eğitimi Projesinin tanıtım toplantısı gerçekleşti.Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu Zeliha Oruç Konferans Salonunda,Kalkınma Bakanlığı...

AĞRI - Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu'nda, "Sığırlarda Yetiştirme Hastalıkları Eğitimi Projesi"nin tanıtım toplantısı gerçekleşti.

Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu Zeliha Oruç Konferans Salonunda, Kalkınma Bakanlığı Erzurum DAP İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen "Sığırlarda Yetiştirme Hastalıkları Eğitimi Projesi" bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selvinaz Yakan, yaptığı açıklamada, projede her hafta 10 çiftçiye Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri eğitim verileceğini söyledi.

Eğitim sonunda değerlendirme sınavı yapılacağını aktaran Yakan, "Eğitim sonunda 29 Aralık 2016 günü sınav yapılacak. Yapılan sınavda başarılı olan çiftçilere katılım sertifikası verilecek. Dereceye giren çiftçilere çeşitli hediyeler verilecek." dedi.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Ejder Demir, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Ünal, İlçe Emniyet Amiri Ogün Evci ve çiftçiler katıldı.(AA)

Eleşkirt'te “Sığırlarda Yetiştirme Hastalıkları Eğitimi projesi2

Eleşkirt'te “Sığırlarda Yetiştirme Hastalıkları Eğitimi projesi3

Eleşkirt'te “Sığırlarda Yetiştirme Hastalıkları Eğitimi projesi4

Eleşkirt'te “Sığırlarda Yetiştirme Hastalıkları Eğitimi projesi5

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*

E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 3868

Diğer Ağrı Eleşkirt Haberleri
Ağrı'daki sel

Ağrı'daki sel

AĞRI - Ağrı'da dün etkili olan sağanak ve dolu yağışının beraberinde getirdiği sel nedeniyle meydana gelen hasarın giderilmesi için çalışma yürütülüyor.Sel...
Etiketler