Patnos 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

AĞRI - Ağrı'nın Patnos ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı. Patnos eski hükümet konağı önündeki törene Kaymakamı Engin Yalçın, Belediye...
29.10.2016 Saat: 14:41

AĞRI - Ağrı'nın Patnos ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.

Patnos eski hükümet konağı önündeki törene Kaymakamı Engin Yalçın, Belediye Başkan Vekili Yusuf Taşdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Resul Narin, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Binbaşı Mustafa Koçyiğit, sivil toplum örgütü temsilcileri ile öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Patnos Kaymakamı Engin Yalçın, "Aziz vatanımızın birliği, milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin taçlandığı, cumhuriyetimizin ilan edildiği bu anlamlı günün yıldönümünde, cumhuriyeti bizlere armağan eden Gazi Atatürk'ü ve kahraman silah arkadaşlarını, dün ve bugün bağımsızlığımıza, milli birlik ve beraberliğimize ve vatan topraklarına karşı yapılan saldırılarla mücadele eden, kanlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle; kahraman ordumuzu, askeri polisiyle fedakar güvenlik kuvvetlerimizi, muhterem gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, hepimizin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum" dedi.

Şiirlerin okunduğu tören, geçit töreniyle son buldu.(İHA)

patnos cumhuriyet bayramı

patnos cumhuriyet bayramı

patnos cumhuriyet bayramı

patnos cumhuriyet bayramı

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 6456

Diğer Ağrı Patnos Haberleri
Etiketler