Ürün Güvenliği Haftası Ağrı

AĞRI - Ağrı'da, Ürün Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler bilgilendirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ayşegül Sorguç, Hayrettin...
27.10.2015 Saat: 09:00

AĞRI - Ağrı'da, Ürün Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler bilgilendirildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ayşegül Sorguç, Hayrettin Atmaca Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikle öğrencilere piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Bu denetimlerle piyasada tüketicilere güvenli ürün sunulmasının amaçlandığını anlatan Sorguç, şöyle konuştu:

"Denetimlerde öncelikle ürünlerin sahip olması gereken ve ürünün güvenli bir şekilde üretildiğini gösteren belgeler incelenmekte, denetçilerimiz tarafından gerek görülmesi durumunda ürün test ve muayeneye gönderilmekte ve bu işlemler sonucunda uygunsuz olduğu tespit edilen ürünler için piyasadan toplatmaya varan önlemler alınabilmektedir. Bakanlığımız denetimlerinde, güvenlik kriterlerini dikkate almadan merdiven altı olarak tabir edilen şekilde üretim yaparak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden ve ayrıca haksız rekabet ortamı oluşturan firmalarla mücadele amacını taşımaktadır."(AA)

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.