Son dakika

Ağrı'da depremzede çocukların katıldığı futbol turnuvasında yarı final maçları oynandı

Turnuvanın finalinde Diyarbakır ve Şırnak takımları mücadele edecek

Ağrı - Ağrı'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirebilmek amacıyla düzenlenen "UYAFA Ağrı Dağı Cup Futbol Turnuvası"nda yarı final maçları oynandı.


Kentte, Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisince (UYAFA), Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ağrı Valiliği ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi işbirliğiyle depremzede çocukların katılımıyla "UYAFA Ağrı Dağı Cup Futbol Turnuvası" düzenleniyor.


Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen illerden gelen çocuklar ve onlarla dayanışma göstermek amacıyla çevre illerden gelen arkadaşlarının katıldığı turnuva devam ediyor.


Dostluk içerisinde ve centilmence geçen grup maçlarının ardından Ağrı, Diyarbakır, Şırnak ve Van futbol takımları yarı finale kaldı.


Kıyasıya mücadelelerin olduğu maçlarda Diyarbakır takımı, Ağrı takımını 1-0, Şırnak takımı da Van takımını 2-1 mağlup ederek adını finale yazdırdı.


Finale kalan futbolcular büyük bir sevinç yaşayıp halay çekti.


Turnuva, yarın Ağrı-Van takımları arasındaki üçüncülük maçı ile Diyarbakır-Şırnak takımlarının final maçı sonrası yapılacak ödül töreniyle tamamlanacak. Kaynak: AA


Ağrı
maçları oynandı katıldığı final depremzede çocukların futbol yarı Ağrı
Ağrı
yarı final maçları katıldığı çocukların depremzede Ağrı
Anadolu Ajansı ve İHA'nın sağladığı tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin herhangi bir içerik değişikliği yapmadan, ajanslardan alındığı haliyle direkt olarak yayınlanmaktadır. Ağrı Haberleri kategorisinde yer alan tüm haberlerin yasal sorumluluğu ilgili haber ajanslarına aittir.
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Ağrı, Ağrı Dağı, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Ağrı Valiliği, Deprem, Futbol, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor, Van ve Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir