Kabak Kalye Yemek Tarifi yemeği 
 
Yemek Tarifleri

Kabak Kalye yemek tarifi

Bu Tarif: 10001 kere okundu
Ekleyen webmaster

Kabak Kalye Yemeği Yemek Tarifi

Malzemeler
1 BAş SOğAN
3 Diş SARMISAK
125 GR KIYMA
1 TATLI KAşIğI SALçA
3 ADET KABAK
BiR TUTAM DEREOTU
3 KAşIK GARNiTüR (BEZELYE, PATATES,HAVUç)
1 KüçüK DOMATES
1/2 BARDAK SU
TUZ

Hazırlanışı
Soğanlar ve sarmısaklar küçük kareler halinde kesilerek çok az zeytinyağı ile kavrulur. Soğanlar iyice pembeleştikten sonra kıyma ilave edilerek kavrulması beklenir.Kavrulduktan sonra salçası ilave edilerek bir süre daha beklenir.
Kabakların kabukları bıçak ile sıyrılır ve halka halka kesilerek tuzlu Su da biraz bekletilir. Daha sonra kabakların suyu süzülerek kıymaya ilave edilir. Biraz kavrulduktan sonra garnitür, Domates eklenir. Bir süre daha pişirilmeye bırakıldıktan sonra suyu ve tuzu ilave edilerek pişmeye bırakılır.Pişmeye yakın dereotu ilave edilir.Yaklaşık 20 Dakika orta ateşte pişirilerek, sıcak servis yapılır.

)

Kabak Kalye Yemek Tarifi
 
yemek yemek
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.