Şuan sitede 24294 kişi var

diyadinnet tv

Sandalye

Sandalye Nedir?
Arkalıklı, kol koyacak yerleri olmayan, bir kişilik oturma eşyasına Sandalye denir.

çok çeşitli Maddelerden imal edilebilen (tahta, metal, Plastik, Cam ..) üzerine oturmamıza yarayan eşya

Sandalye Tarihi
Sandalye ilk ne zaman ortaya çıktı ? Kimin için Yapıldı ? Nerede Yapıldı ?

Neolitik çağda Çatalhöyük’te İ.Ö.7.bin yılda tanrıçalar için tasarlanan sandalye, Mısır uygarlığında Firavunlar, Mısır ve Mezopotamya, Eski Yunan ve Roma uygarlıklarında hükümdarlar daha sonra sanatçılar yöneticiler ve halk için üretildi.

Orta çağda dinsel sınıf ve asiller için sipariş üzerine ve özel olarak el işçiliğiyle üretilen Mobilya, endüstri devriminden itibaren geliştirilen teknolojilerle büyük halk kitlelerine pazarlanmak üzere yeni bir anlayışla tasarlanmaya başladı.

Modern hareket adını alan büyük tasarım sürecinde gerçekleştirilen mobilya bu süreci izleyen karşıt akımlarla bütünleşerek çağdaş örnekleriyle günümüze ulaştı.

Sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberLerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS