Şuan sitede 1256 kişi var

Toner nedir - 56 » TONER HAKKINDA BİLGİ AÇIKLAMASI

diyadinnet tv

Toner

tonerToner Nedir ?
Lazer yazıcılarda mürekkebin bulunduğu parçaya Toner denir. Fotokopi makinelerinde ve Lazer yazıcılarda kullanılan karbon elementinden oluşan toz boyadır. Her makine modeline göre farklı özelliklidir. Siyah, magante, sarı, mavi renk olarak üretilir. Türk Dil Kurumunda karartıcı olarak geçmektedir.

Lazer yazıcı bütün sayfayı bir kerede basmak için geniş bir bellek kullanır. Toner, Lazer yazıcılardaki ROM basılacak dokümanın tam sayfa bir haritasını oluşturur. Bir bit haritası lazer ışını darbeleri ile sonra bu lazer ışını bir sıra aynadan yansıyarak ışığa duyarlı dönen bir silindir üzerine düşürülür. Lazer ışını silindiri tarayarak basılı alanları elektriksel olarak nötr hale getirir. Negatif yüklenmiş toner tozu nötr alanlara yapışır, negatif yüklü alanlara yapışmaz. Merdanenin sıcaklığı karakteri oluşturan noktaların kağıda geçmesini sağlar.

toner

Sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS