Şuan sitede 14506 kişi var

diyadinnet tv

ASELSAN

Aselsan Elektronik ürünler ve sistemler geliştiren, tasarlayan, üreten ve ürünlerinin satış sonrası servis hizmetlerini karşılayan; yüksek teknolojili ve çeşitli ürün yelpazesine sahip bir elektronik sanayi kuruluşudur. Elektronik alanında Türkiye’nin en büyük kuruluşu olan ASELSAN, Askeri Elektronik Sanayinin kısaltmasıdır. l975 kasım ayında Türk Kara Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı önderliğinde Türk ordusunu modern cihazlarla donatmak gayesiyle kurulan ASELSAN bir anonim şirket olarak kurulmuştur. Ocak 1976'da M. Hâcim KAMOY Genel Müdür olarak atandı.

İlk yatırımını Macunköy tesislerine yapan ASELSAN'ın, bu tesisleri 1979 yılında tamamlandı ve bir yıl içinde üretim faaliyeti başladı. Üretimine 1980 yılında ilk sırt ve Tank telsizlerini üreterek müşterilerine teslim etti. 1981 yılında ilk el telsizi ve Banka alarm sistemlerinin tasarımını yaptı.

İlk ihracatını 1983 senesinde yaptı. 1983'te personel sayısı 1434'te ulaştı. Bunların 186'sı mühendisti. ASELSAN 2003 yılı içerisinde Hava Savunma Erken İkaz Radarı, SPEWA-II F-16 Elektronik Harp Kendini Koruma Sistemi, Jandarma Entegre Muhabere ve Bilgi Sistemi gibi büyük projeler için uzun dönemi kapsayan sözleşmeler imzalanmıştı.

ASELSAN’da yapılan elektronik ürünler, Türk ordusunda, güvenlik kuvvetlerinde, bir çok özel ve kamu kuruluşlarında mükemmel haberleşme bağlantıları sağlayarak kullanılmaktadır.

ASELSAN'IN BAZI ÜRÜNLERİ
Avionik cihazlar- 4800 serisi UHF/VHF-FM Sımpleks /Dupleks Sentezörlü Telsizler-Sayısal Ses Şifreleme Cihazları, Merkezi Alarm Sistemleri, Telefon Şifre Cihazları, Topçu Atış Kontrol Sistemleri, Bilgisayar Denetimli Siren Sistemleri, Bilgisayar Denetimli Alarm Sistemleri, Elektronik Eğitim Setleri, Elektronik Sahra Telefonu, Da Motor Kontrol Cihazları, Endüstriyel Elektronik Cihazlar, Akü Şarj Cihazları, Baskı Devre Kartları, Lehim Pastaları (Asel l2/Asel 32/Asel 42), Kalın Film Hibrid Devreler, Kesintisiz Güç Kaynakları (UPS), Sayısal Veri Terminali, Cep Telefonları, Araç Sireni.

ASELSAN FAALİYET ALANLARI
ASELSAN
'da ürün geliştirme faaliyetlerinde en son elektronik, elektro-optik ve Mekanik teknolojiler bilgisayar destekli geliştirme ve üretim altyapısı ile birlikte uygulanmaktadır

Haberleşme Cihazları
Taktik Saha Haberleşme Sistemleri
Taktik Telsizler
Aviyonik, Uydu ve Deniz Haberleşme Sistemleri
Kamu Güvenliği Haberleşme Sistemleri

Savunma Sistem Teknolojileri
Silah Sistemleri
Komuta Kontrol (C4ISR) Sistemleri
Anayurt Güvenliği
Deniz Sistemleri
İnsansız Sistemler
Trafik Sistemleri

Radar, Elektronik Harp ve İstihbarat Sistemleri
Radar Sistemleri
Elektronik Harp İstihbarat ve Taarruz Programları
Elektronik Harp Kendini Koruma Sistemleri

Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik
Elektro-Optik
Güdüm ve Seyrüsefer
Mikroelektronik
Aviyonik

Sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.