Limonlu su tansiyonu düşürüyor

HACETTEPE UNIVERSITESI IC HASTALIKLARI ANA BILIM DALI NEFROLOJI BILIM DALI OGRETIM UYESI PROF. DR. CETIN TURGAN, INSANLARIN GUNDE ORTALAMA 8-10 GRAM TUZ ALDIKLARINI; ISLENMIS GIDA VE HAZIR GIDA TUKETENLERDE, TADINA BAKMADAN YEMEGINE TUZ ILAVE EDENLERDE BU MIKTARIN 15 ......

Limonlu su tansiyonu düşürüyor ile ilgili yazı

Limonlu su tansiyonu düşürüyor

Limonlu su tansiyonu düşürüyor

Hacettepe Üniversitesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çetin Turgan, insanların Günde ortalama 8-10 gram Tuz aldıklarını; işlenmiş gıda ve hazır gıda tüketenlerde, tadına bakmadan yemeğine tuz ilave edenlerde bu miktarın 15 grama çıktığını söyledi.
Fazla Tuza ihtiyaç yok
Prof. Dr. Çetin Turgan’ın verdiği bilgilere göre; bir kişinin günde 3-4 gramdan daha fazla tuza ihtiyacı yok. Ancak, Hipertansiyon tedavisinde bu kadar sıkı tuz kısıtlaması yapılmıyor. Günde 6 gramın altındaki tuz kısıtlaması, hipertansiyon tedavisi için yeterlidir.
Sarımsak yerine Limon tercih edin
Tansiyonun yükselmesi veya düşmesi anında halk arasında sıkça kullanılan Tuzlu ayran içilmesi veya Sarımsak yenilmesi gibi yöntemler, yararlı değildir. Tansiyonu düşen kişi uzanıp dinlenirse, sorun çözülecektir. Aynı durum sarımsak için de geçerlidir. Yapılan bir çalışmada, hastaların yarısına sarımsak verilmiş, yarısına ise verilmemiş. Yapılan kan Basıncı ölçümlerinde her iki grup arasında fark olmadığı görülmüş. Tedavi amacıyla kullanmamak şartıyla, limonlu Suyun kan basıncını düşürücü etkisi var. Tansiyonu düşürme adına, limonlu Su içmek sarımsak yemekten daha faydalı.

Limonlu su tansiyonu düşürüyor

Yazıyı Okuyan Bunlarıda Okudu
Sağlık Ansiklopedisi
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.