Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Sponsorlu Bağlantılar

SAGLIK, DIS AGRISI NASIL GECER AGRIYAN DISIN CEVRESINDE VE UZERINDE BULUNAN YEMEK BIRIKINTILERI, DIS FIRCASI VEYA DIS IPI KULLANILARAK TEMIZLEYIN. YARIM SU BARDAGINA YARIM CAY GENEL SAGLIK...


Ağrıyan dişin çevresinde ve üzerinde bulunan yemek birikintileri, diş fırçası veya diş ipi kullanılarak temizleyin. Yarım Su bardağına yarım çay kaşığı Tuz ilave edip iyice karıştırın. Elde edilen tuzlu suyla ağız iyice çalkalanmalıdır. Suyu ağzın içinde tutun.

Kesinlikle ağrıyan diş üzerine vermidon, Aspirin, kolonya gibi  ya da herhangi bir ağrı kesici ilaç koymayın. Bunlar ciddi anlamda kimyasal yanık meydana getirirler. Bunları koyduğunuz zaman belki bir şekilde ağrı azalabilir. bunun sebebi de daha kötü bir şeydir. Dişin sinirini öldürmüş olursunuz. Bu sefer hem diş ağrısı hem de diş eti ağrısı çekebilirsiniz.

Diş üzerinde çürük nedeniyle oyuk oluşmuş ise buraya çok az karanfil yağı (eugenol) emdirilmiş pamuk koyulabilir. Eugenol ağrının azalmasını sağlayacaktır. Ancak, bu işlemi yaparken eugenol fazla kullanılarak diş etine sızmasına neden olunmamalıdır. Çünkü karanfil yağı da yumuşak dokuları tahrip edici özelliğe sahiptir.

Evde yapılabilecek fazla bir şey yoktur. En kısa sürede bir diş hekimine gitmek gerekir.

Sağlık

Sponsorlu Bağlantılar

Diş Ağrısı Nasıl Geçer Okuyanlar Bunlarıda Okudu

Sağlık Ansiklopedisi

Sağlık kategorisindeki tüm konular harf sırasına göre listelenmiş olarak bakabilirsiniz.


Paylaşmaya ne dersin ?

0
Bağlanıyor