Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur ?

CINSEL ILISKININ AGRIYA NEDEN OLMASI KADINLARDA DAHA SIK GORULUR. BUNUN NEDENI FIZIK-SEL YA DA PSIKOLOJIK BIR SORUN OLABILE-CEGI GIBI, COGU ZAMAN BU IKISI BIRLIK-TE ROL OYNAR. AGRILI BIR CINSEL BIRLESME DENEYIMI BIR SONRAKI ILISKIDE ENDISE-YE YOL ACARAK ......

Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur ? ile ilgili yazı

Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur ?

Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur ?

Cinsel ilişkinin ağrıya neden olması kadınlarda daha sık görülür. Bunun nedeni fizik­sel ya da psikolojik bir sorun olabile­ceği gibi, çoğu zaman bu ikisi birlik­te rol oynar. Ağrılı bir cinsel birleşme deneyimi bir sonraki ilişkide endişe­ye yol açarak gevşemeyi ve kayganlaştırıcı salgılanmasını önlediği için, cinsel ilişki yine ağrılı olabilir ve bu böylece devam edebilir. Endişe çok yoğunsa vajina kaslan spazm yapa­rak penisin vajinaya girişini bütünüy­le engelleyebilir. Vajinizm adı verilen bu durum daha sonra ayrıntılı olarak ele alınacaktır.
Erkekte cinsel ilişki sırasında ağ­rının genellikle fiziksel bir nedeni vardır, çoğu zaman da bu penis de­risindeki bir enfeksiyondur. Seyrek görülen diğer nedenler aşağıda tar­tışılacaktır.

Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur ?

Yazıyı Okuyan Bunlarıda Okudu
Sağlık Ansiklopedisi
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.