El Egzamaları Nasıl Geçer

Sponsorlu Bağlantılar

SAGLIK, EL EGZAMALARI NASIL GECER TEHLIKELI SAYILABILECEK AGIR BIR HASTALIK OLMAYAN EL EGZAMALARINI RAHAT ETMEK ICIN ALINMASI GEREKEN ONLEMLERIN BASINDA YARAYI KASIMAMAK GELIR. GENEL SAGLIK...


Tehlikeli sayılabilecek ağır bir hastalık olmayan el egzamalarını rahat etmek için alınması gereken önlemlerin başında yarayı kaşımamak gelir.

Egzama, çeşitli nedenlerle ortaya çıkan ve deride kızarıklık, şişme, veziküller, kaşıntı gibi belirtilerle görülen daha çok psikosomatik nedenli deri hastalığıdır. Başlıca özelliği, kızarık deri üzerinde beliren kabarcıklardır. Akut, kronik, yaş ve kuru egzama gibi türleri vardır.

Egzamalı bebeklerin ellerine pamuklu kumaşlardan dikilmiş parmaksız eldivenler geçirilerek egzamalı yerlerini kaşımaları önlenebilir.

Egzamalı ya da egzama geçirmiş insanların derileri çok hassastır. Bu nedenle tahriş edici Maddelerden uzak durmaları gerekir. Bu tür maddelerle çalışmak zorunda kalanlar lastik eldiven ve yüz maskesi gibi basit önlemlerle korunmalıdır.

El egzaması nasıl tedavi edilir?

El egzemalarının tedavisinde kortizonlu kremler kullanılır ancak bunlarında uzun vadede yan etkileri çıkabilir. Bu nedenle kontrol doktor kontrolünde olmalı ve günlük el kremi şeklinde devamlı kullanılmamalıdır.

Dikkat
: Egzama tehlikeli sayılabilecek ağır bir hastalık değildir; ama rahatsızlık verebilir. Egzamalıların rahat etmek için almaları gereken önlemlerin başında yarayı kaşımamak gelir.

Kronik egzama zaman zaman tekrar edecektir.Stresten uzak durmak, uykusuz kalmamak, yüzü temiz tutmak iyi gelecektir.

El Egzamaları Nasıl Geçer

Sağlık

Sponsorlu Bağlantılar

El Egzamaları Nasıl Geçer Okuyanlar Bunlarıda Okudu

Sağlık Ansiklopedisi

Sağlık kategorisindeki tüm konular harf sırasına göre listelenmiş olarak bakabilirsiniz.


Paylaşmaya ne dersin ?

0
Yandex.Metrica