Akciğer kistleri

AKCIGER KISTLERINE NEREDE RASTLANIR ? BUNLAR GENELLIKLE DOGUSTAN BERI VAR OLAN BOZUKLUKLARDIR VE HAVA VEYA SIVI ILE DOLU OLAN ZARLARI ZAYIF TORBACIKLARDAN MEYDANA GELMEKTEDIR. BAZI AKCIGER KISTLERI HERHANGI BIR BELIRTI GOSTERMEZ-KEN BASKALARI, CIGERIN ETRAFINDAKI ......

Akciğer kistleri ile ilgili yazı

Akciğer kistleri

Akciğer kistleri

Akciğer kistlerine nerede rastlanır ?
Bunlar genellikle doğuştan beri var olan bozukluklardır ve Hava veya Sıvı ile dolu olan zarları zayıf torbacıklardan meydana gelmektedir. Bazı akciğer kistleri herhangi bir belirti göstermez­ken başkaları, ciğerin etrafındaki dokularda baskı yaparak bu do­kuların harap olmasına yol açabilir.
Akciğer kistleri enfekte olup apseler meydana gelebilir mi ?
Evet. Bazıları da patlayarak göğüs boşluğuna hava kaçırmasına yol açabilir.
Akciğer kistleri nasıl tedavi edilir ?
Belirti gösteren kistler cerrahî müdahale ile çıkarılmalıdır. Böyle bir ameliyatla kist ve etrafındaki ciğer dokuları alınacaktır. (Segmental reseksiyon)
Akciğer kistlerinin alınması için yapılan ameliyatlar genellikle başa­rılı olur mu ?
Evet. Bu gibi ameliyatları olan hastaların büyük çoğunluğu kısa bir süre içerisinde tamamen iyileşirler.

Akciğer kistleri

Yazıyı Okuyan Bunlarıda Okudu
Sağlık Ansiklopedisi
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.