Genital bölge temizliği nasıl sağlanmalı ?

Sponsorlu Bağlantılar

SAGLIK, GENITAL BOLGE TEMIZLIGI NASIL SAGLANMALI ? GENITAL BOLGENIN TEMIZLIGINDEKI YANLISLAR, DOGURGANLIGI DA TEHLIKEYE ATABILIR. "TEMIZLIK, KADIN HASTALIKLARININ GENEL SAGLIK...


Genital bölgenin temizliğindeki yanlışlar, doğurganlığı da tehlikeye atabilir.
"Temizlik, kadın hastalıklarının önlenmesinde en önemli etkenlerin başında geliyor" diyen Doç. Dr. Ümit Türsen, "bilinçsiz uygulamalar enfeksiyona zemin hazırlayarak Sağlık sorunu yaratabilir" uyarısında bulundu.
Doç. Dr. Ümit Türsen, kadın genital bölgesinin temizliği konusunda duyarlı olunması gerektiğini, aksi halde başta enfeksiyon ve mantar olmak üzere çeşitli rahatsızlıkların oluşabileceğini, bunun da önemli sağlık sorunlarına yol açabileceğini belirtti.
Yoğun alkolle silme gibi bilinçsiz uygulamalar enfeksiyona zemin hazırlar.
Temizlik Maddesiyle hijyen ortamı sağlamaya çalışırken genital pH düzeyinin bozulabilir ve başta egzama olmak üzere çeşitli sorunlara yol açar.
Genital bölge için özel üretilmiş temizlik ürünlerini kullanmak gerekir. Ancak bu maddelerin kullanımında abartıya kaçmak da başka rahatsızlıklara yol açabilir.
Genital temizlik ürünlerin periyodik aralıklarla kullanılması doğrudur.
Doç. Dr. Türsen, genital bölge temizliğinin sağlanmaması halinde zaman zaman doğurganlığı bile etkileyen sorunların yaşanabileceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:
"Bu sorun, ne yazık ki halkımız tarafından pek bilinmiyor. Oysa ki bu konuda Avrupa ülkelerinde genital bölgeye özel, havludan bezlere kadar ciddi bir yatırım yapılıyor. Kadınlarda hijyenin sağlanmamasına bağlı yaşanması muhtemel sorunları bildikleri için önem gösteriyor. Ülkemizde de yeni yeni yatırımlar yapılmaya başlandı."
Bu arada, genital temizlik bezinin, çok kısa sürede Türkiye'de de üretilmeye başlanacağı bildirildi.
AA
Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=57915&cat=220&dt=2008/02/26

Sağlık

Sponsorlu Bağlantılar

Genital bölge temizliği nasıl sağlanmalı ? Okuyanlar Bunlarıda Okudu

Sağlık Ansiklopedisi

Sağlık kategorisindeki tüm konular harf sırasına göre listelenmiş olarak bakabilirsiniz.


Paylaşmaya ne dersin ?

0
Yandex.Metrica