Şuan sitede 1864 kişi var

Genital bölge temizliği nasıl sağlanmalı ?

Sponsorlu Bağlantılar

Diyadinnet'te yayınlanan Genital bölge temizliği nasıl sağlanmalı ? yazısı, sitemizde Genital bölge temizliği nasıl sağlanmalı ? hakkında yayınlanan yazıyı okumaktasınız.

Genital bölgenin temizliğindeki yanlışlar, doğurganlığı da tehlikeye atabilir.
"Temizlik, kadın hastalıklarının önlenmesinde en önemli etkenlerin başında geliyor" diyen Doç. Dr. Ümit Türsen, "bilinçsiz uygulamalar enfeksiyona zemin hazırlayarak Sağlık sorunu yaratabilir" uyarısında bulundu.
Doç. Dr. Ümit Türsen, kadın genital bölgesinin temizliği konusunda duyarlı olunması gerektiğini, aksi halde başta enfeksiyon ve mantar olmak üzere çeşitli rahatsızlıkların oluşabileceğini, bunun da önemli sağlık sorunlarına yol açabileceğini belirtti.
Yoğun alkolle silme gibi bilinçsiz uygulamalar enfeksiyona zemin hazırlar.
Temizlik Maddesiyle hijyen ortamı sağlamaya çalışırken genital pH düzeyinin bozulabilir ve başta egzama olmak üzere çeşitli sorunlara yol açar.
Genital bölge için özel üretilmiş temizlik ürünlerini kullanmak gerekir. Ancak bu maddelerin kullanımında abartıya kaçmak da başka rahatsızlıklara yol açabilir.
Genital temizlik ürünlerin periyodik aralıklarla kullanılması doğrudur.
Doç. Dr. Türsen, genital bölge temizliğinin sağlanmaması halinde zaman zaman doğurganlığı bile etkileyen sorunların yaşanabileceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:
"Bu sorun, ne yazık ki halkımız tarafından pek bilinmiyor. Oysa ki bu konuda Avrupa ülkelerinde genital bölgeye özel, havludan bezlere kadar ciddi bir yatırım yapılıyor. Kadınlarda hijyenin sağlanmamasına bağlı yaşanması muhtemel sorunları bildikleri için önem gösteriyor. Ülkemizde de yeni yeni yatırımlar yapılmaya başlandı."
Bu arada, genital temizlik bezinin, çok kısa sürede Türkiye'de de üretilmeye başlanacağı bildirildi.
AA
Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=57915&cat=220&dt=2008/02/26

Sponsorlu Bağlantılar

Genital bölge temizliği nasıl sağlanmalı ? Okuyanlar Bunlarıda Okudu

 • Kanserde erken tanı ile sonuç alınabiliyor Kanserde erken tanı ile sonuç alınabiliyor

  Farklı dokulardan kaynaklanan ve sağlığı tehdit eden kanseri önlemek için birtakım tedbirler almak gerekiyor. Memorial Hastanesi Kadın ...

 • Dişeti hastalıklarına yakalanmayın Dişeti hastalıklarına yakalanmayın

  Uzmanlar, diş ve dişeti hastalıklarından korunmak için diş ve dişeti temizliğinin iyi yapılması gerektiğini belirtiyor. İşte ağız ...

 • Genital tüberküloz Genital tüberküloz

  Tberkloz yani verem bir zamanların en tehlikeli ve en lmcl hastalığıydı. Gnmzde ise eskisi kadar yaygın olmasa bile hala daha zellikle ...

 • Genital Herpes Nedir? Genital Herpes Nedir?

  Genital herpes hastalığını iyi anlamak ve böylece onunla birlikte daha kolay yaşamak için konu hakkında iyi bilgilenmek gereklidir. ...

 • Genital Yaralar Genital Yaralar

  Şikayet Penisinizde, vajinanızda veya üreme organları bölgesinde bir yumru, kabarcık, siğil veya döküntü söz konusu. Nedenleri ...

Sağlık Ansiklopedisi

Sağlık kategorisindeki tüm konular harf sırasına göre listelenmiş olarak bakabilirsiniz.

Paylaşmaya ne dersin ?


Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.