Seks yap, genç kal

HAFTADA UC KEZ CINSEL ILISKI 10 YIL DAHA GENC GORUNMENIZI SAGLIYOR. ANCAK BEKARLAR DIKKAT AKTIF BIR SEKS YASAMI, GENCLESTIRIYOR. HAFTADA UC KEZ VE AYNI KISIYLE CINSEL ILISKININ KURULMASININ INSANLARIN 10 YIL DAHA GENC GORUNMESINI SAGLADIGI BELIRLENDI. ......

Seks yap, genç kal ile ilgili yazı

Seks yap, genç kal

Seks yap, genç kal

Haftada üç kez cinsel ilişki 10 yıl daha genç görünmenizi sağlıyor. Ancak bekarlar dikkat
Aktif bir seks yaşamı, gençleştiriyor. Haftada üç kez ve aynı kişiyle cinsel ilişkinin kurulmasının insanların 10 yıl daha genç görünmesini sağladığı belirlendi.
Fazlası yararlı değil
Edinburg Kraliyet Hastanesi'nin bir grup araştırmacı tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, aktif bir seks yaşamının, spordan sonra bir kişinin fiziksel görüntüsünü belirleyen ikinci başlıca faktör olduğunu ortaya koydu. Çoğu 45-55 yaş grubu olan 3 bin 500 kişi üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarını "Süpergencin Gizleri" isimli kitabında yer veren araştırma ekibinden David Weeks, bir insanın fisiksel görüntüsünü etkileyen diğer faktörler arasında aktif bir sosyal yaşam, kendisinden genç biri ile evlilik ve kadınlar için Hormon tedavisini saydı.
Genç görünmek, dinamik olmak için haftada üç kez aynı kişi ile seks yapılmasının yararını ortaya koyan araştırma, buna karşın haftada üç defadan fazla cinsel ilişkide bulunmanın kişiye ek bir yararı olmadığını da gösterdi.
Evlilik dışı zararlı
Bu arada, evlilik dışı ilişkiler veya farklı kişilerle seks yapılmasının gençleştirmediği gibi, yaşlanma sürecini hızlandırdığı da ortaya çıktı.
Seks, sorunları çözüyor
David Weeks, bu tür ilişkilerin stres ve endişe yarattığı için insanların erken yaşlanmasına neden olabileceğine işaret etti. İyi bir ilişki olmadan seks yaşamının iyi yürümediğini öne süren Weeks, seksin ancak iki kişinin hem fiziksel, hem de duygusal olarak uyuştuğu, birbirini desteklediği ve saydığı bir ilişkide yararlı olabileceğini savundu. Tatmin edici bir seks yaşamının Sağlık için taşıdığı önem, diğer bazı uzmanlarca da doğrulanıyor. New York'taki Cornell Üniversitesi'ne bağlı ruh hastalıkları kliniği profesörlerinden Dr. Barbara Bartlik de, seksin evliliği olumlu etkilediğini, evlilikte karşılaşılan sorunların düzenli bir seks yaşamı olduğunda daha kolay çözümlendiğine ve aşılabildiğine işaret etti. Sevişmek kilo verdiriyor Kaliforniyalı pisikolog Carol Ellison, cinsel ilişkilerin kilo verilmesini, anksietenin azalmasını sağladığını söyledi.
Seksin erkeklerde kemik ve kasları güçlendirdiğini, hem erkek hem de kadınlarda bağışıklık sisteminin güçlendirdiğini de savunan Ellison, sık sık seks yapan kişilerin daha iyi beslenmeye ve daha fazla spor yapmaya eğilimli olduklarını da kaydetti.
Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=44042&cat=220&dt=2007/11/12

Seks yap, genç kal

Yazıyı Okuyan Bunlarıda Okudu
Sağlık Ansiklopedisi
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.