Gebeliğin belirtileri nelerdir?

1)EN TUTARLI BELIRTI NORMAL ADETIN BIR AY GECIKMESIDIR. 2)GEBELIGIN ILK HAFTALARINDA KADININ GOGUSLERI BUYUMEKTE VE MEME UCLARI HAFIFCE AGRIMAKTADIR. 3)GEBELIGIN ILK HAFTALARINDA KADIN NORMALIN USTUNDE IDRAR ETMEKTEDIR. 4)SABAH RAHATSIZLIGI ......

Gebeliğin belirtileri nelerdir? ile ilgili yazı

Gebeliğin belirtileri nelerdir?

Gebeliğin belirtileri nelerdir?

1)En tutarlı belirti normal adetin bir Ay gecikmesidir.
2)Gebeliğin ilk haftalarında kadının göğüsleri büyümekte ve meme uçları hafifçe ağrımaktadır.
3)Gebeliğin ilk haftalarında kadın normalin üstünde idrar etmektedir.
4)Sabah rahatsızlığı diye adlandırılan bulantı ve kusma.Bu belirti gebeliğin ikinci ayınca kendini gösterecektir.Üstelik bu belirti;yalnız sabahları değil,günün herhangi bir Saatinde kendisini gösterebilir.
5)Gebeliğin daha ilerlemiş safhalarında karnın büyümüş olması gözle fark edilebilinecektir.
6)Gebeliğin dördüncü ve beşinci aylarında bebek oynamaya başlar ve buna yaşama hissi denir.
Bu belirtiler her zaman gebeliğe mi delalet eder?
Hayır.Bu belirtilerin bazıları başka durumlardan da meydana gelebilir.Ancak,bu durumlar spesifik fiziki buluşlarla karşılaştırıldığı vakit gebelik teşhisi kolayca varılabilir.
Bir kadının gebe kaldıktan ne kadar süre sonra doğum uzmanı tam bir gebelik teşhisi koyabilir?
Yaklaşık ikinci adetin gelmediği zaman,yani gebeliğin dört ile altıncı haftası arası.Tabiidir ki ilk adet gelmedikten iki ile üç hafta sonra bir gebelik testine başvurulursa teşhis büyük oranda bir doğrulukla yapılanabilecektir.

Gebeliğin belirtileri nelerdir?

Yazıyı Okuyan Bunlarıda Okudu
Sağlık Ansiklopedisi
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.