Aniden ortaya çıkan bel ağrısında ne yapılmalı?

BIR AGIR KALDIRMA, ANI HAREKET VEYA ANI BIR OKSURME, HAPSURMA NETICESI BIR ANDA OLUSAN VE KISIYI HAREKETSIZ BIRAKAN BEL AGRILARININ ONDE GELEN NEDENI ASINMIS YIPRANMIS DISKLERIN KAYARAK OMURGA BAGLARI YADA SINIRLER UZERINE BASKI YAPMASIDIR. BU DURUMDA HEMEN ......

Aniden ortaya çıkan bel ağrısında ne yapılmalı? ile ilgili yazı

Aniden ortaya çıkan bel ağrısında ne yapılmalı?

Aniden ortaya çıkan bel ağrısında ne yapılmalı?

Bir ağır kaldırma, ani hareket veya ani bir öksürme, hapşurma neticesi bir anda oluşan ve kişiyi hareketsiz bırakan bel ağrılarının önde gelen nedeni aşınmış yıpranmış disklerin kayarak omurga bağları yada sinirler üzerine baskı yapmasıdır. Bu durumda hemen sırtüstü yatıp, dizlerin, bacakların altına birkaç minder veya bir Sandalye koyarak gevşemeye çalışılmalı. Bu tür ağrılarda 5-10 Dakikalık buz mesajı yapılabilir. Ağrıyı ve kas spazmını azaltmada faydası olur. Akut durumda soğuk uygulama faydalıdır. Bu dönemde uygulanacak Sıcak ağrıları daha da artırabilir. Sıcak tedavi, ağrılar devamlı hale gelince (kronikleşince) uygulanır.

Aniden ortaya çıkan bel ağrısında ne yapılmalı?

Yazıyı Okuyan Bunlarıda Okudu
Sağlık Ansiklopedisi
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.