Sigarayı bırakacaklara yardımcı bitkisel formüller

SIGARA ICENLER, SIGARANIN ZARARLARINI ICMEYENLERDEN DAHA FAZLA BILIRLER. KALP HASTALIKLARI, RAHIM AGZI, AKCIGER KANSERI VE DIGER KANSER TURLERININ RISKINI ARTTIRDIGININ FARKINDADIRLAR. PEKI, KISA ZAMAN ONCE BASLAYAN GENIS SIGARA YASAGINI DA FIRSAT BILIP BIRTAKIM ......

Sigarayı bırakacaklara yardımcı bitkisel formüller ile ilgili yazı

Sigarayı bırakacaklara yardımcı bitkisel formüller

Sigarayı bırakacaklara yardımcı bitkisel formüller

sigara içenler, sigaranın zararlarını içmeyenlerden daha fazla bilirler. Kalp hastalıkları, rahim ağzı, Akciğer Kanseri ve diğer Kanser türlerinin riskini arttırdığının farkındadırlar. Peki, kısa zaman önce başlayan geniş sigara yasağını da fırsat bilip birtakım desteklerle sigarayı bırakmaya ne dersiniz? İşte sigarayı bırakacaklara yardımcı bitkisel özel formüller…
19 Temmuz 2009’da dumansız Hava sahası için sigara yasağı başladı. Kapalı mekanlarda, üzeri betonla örtülü teraslarda bile sigara içmek yasak. Sağlıklı hayata adım atmak için sigara yasağını fırsat bilip sigaranın zararlarından uzaklaşmaya ne dersiniz?
Sigaranın; cilt hücrelerine zarar verdiği, bebeğin sağlıklı gelişimini önlediği bilinen zararlı etkilerdir.
Birçok tiryaki her gece yarın sabah sigarayı bırakıyorum diyerek uyur. Bu zararlı alışkanlığından vazgeçeceğine dair kendine söz verir. Bazıları gerçekten bırakır, bazıları içmeye devam eder. Eğer siz de sigarayı bırakamayan içicilerdenseniz zararlarını azaltmak için ve sigarayı hayatınızdan tamamen çıkarmak için bitkisel kürler uygulayabilirsiniz.
Tere otu
Sigaranın verdiği zararı en aza indirmek için tere otundan faydalanabilirsiniz. Haftada bir kez sabah ve akşam yarım demet tere otunu tek başına taze olarak tüketin. Bitkisel kürü uygulamaya başladıktan sonra ciğerleriniz temizlenmeye ve balgam çıkarmaya başlayacaksınız. Tere otu idrar yollarını temizleme özelliğine sahip olduğu için daha sık idrara çıkma ihtiyacı duyabilirsiniz.
Karabaş otu
Aktarlarda kurutulmuş biçimde satılan karabaş otu sigarayı bırakmak için uygulanabilecek en etkili bitkisel kürdür. İki şekilde kullanıma uygundur.
Birinci yöntem karabaş otunu 1 bardak kaynar Suda 5 Dakika demleyip süzdükten sonra içmektir. Canınız her sigara içmek istediğinde bir yudum karabaş otu çayı için. Böylece sigara içme isteğiniz geçecektir. Günde 1 bardaktan fazla karabaş otu çayı içmemeye dikkat edin.
Sigaradan tiksinmenizi ve tamamen bırakmanızı sağlayacak ikinci yöntem ise karabaş otunu sigara gibi sarıp içmektir. İçeriğindeki bileşenler sigara kokusundan ve tadından nefret etmenizi sağlar. Kendinize inanarak bu kürü uyguladığınızda kısa sürede sigara bağımlılığından kurtulabilirsiniz.
Sigaraya başlamak kolaydır ancak ondan ayrılmak zordur. Ayrılık kendinize geçerli sebepler bulmanız zor değil. Her Ay yüzlerce liranızı sigara için harcadığınızı bu nedenle hayatınızdaki diğer ihtiyaçları kısmak zorunda olduğunuzu düşünün. Sigaradan dolayı oluşan sağlık sorunlarıyla hayattan uzak kalacağınızı, sevdiklerinizden ayrı kalacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

Sigarayı bırakacaklara yardımcı bitkisel formüller

Yazıyı Okuyan Bunlarıda Okudu
Sağlık Ansiklopedisi
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.