Sigarayı bırakacaklara yardımcı bitkisel formüller . Sağlık

Sigarayı bırakacaklara yardımcı bitkisel formüller

Sponsorlu Bağlantılar

SAGLIK, SIGARAYI BIRAKACAKLARA YARDIMCI BITKISEL FORMULLER SIGARA ICENLER, SIGARANIN ZARARLARINI ICMEYENLERDEN DAHA FAZLA BILIRLER. KALP HASTALIKLARI, RAHIM AGZI, AKCIGER KANSERI VE GENEL SAGLIK...


sigara içenler, sigaranın zararlarını içmeyenlerden daha fazla bilirler. Kalp hastalıkları, rahim ağzı, Akciğer Kanseri ve diğer Kanser türlerinin riskini arttırdığının farkındadırlar.

Peki, kısa zaman önce başlayan geniş sigara yasağını da fırsat bilip birtakım desteklerle sigarayı bırakmaya ne dersiniz?

İşte sigarayı bırakacaklara yardımcı bitkisel özel formüller…

Sigaranın; cilt hücrelerine zarar verdiği, bebeğin Sağlıklı gelişimini önlediği bilinen zararlı etkilerdir.

Birçok tiryaki her gece yarın sabah sigarayı bırakıyorum diyerek uyur. Bu zararlı alışkanlığından vazgeçeceğine dair kendine söz verir. Bazıları gerçekten bırakır, bazıları içmeye devam eder. Eğer siz de sigarayı bırakamayan içicilerdenseniz zararlarını azaltmak için ve sigarayı hayatınızdan tamamen çıkarmak için bitkisel kürler uygulayabilirsiniz.

Tere otu

Sigaranın verdiği zararı en aza indirmek için tere otundan faydalanabilirsiniz.

Haftada bir kez sabah ve akşam yarım demet tere otunu tek başına taze olarak tüketin. Bitkisel kürü uygulamaya başladıktan sonra ciğerleriniz temizlenmeye ve balgam çıkarmaya başlayacaksınız. Tere otu idrar yollarını temizleme özelliğine sahip olduğu için daha sık idrara çıkma ihtiyacı duyabilirsiniz.

Karabaş otu

Aktarlarda kurutulmuş biçimde satılan karabaş otu sigarayı bırakmak için uygulanabilecek en etkili bitkisel kürdür. İki şekilde kullanıma uygundur.

Birinci yöntem karabaş otunu 1 bardak kaynar suda 5 Dakika demleyip süzdükten sonra içmektir. Canınız her sigara içmek istediğinde bir yudum karabaş otu çayı için. Böylece sigara içme isteğiniz geçecektir. Günde 1 bardaktan fazla karabaş otu çayı içmemeye dikkat edin.

Sigaradan tiksinmenizi ve tamamen bırakmanızı sağlayacak ikinci yöntem ise karabaş otunu sigara gibi sarıp içmektir. İçeriğindeki bileşenler sigara kokusundan ve tadından nefret etmenizi sağlar. Kendinize inanarak bu kürü uyguladığınızda kısa sürede sigara bağımlılığından kurtulabilirsiniz.

Sigaraya başlamak kolaydır ancak ondan ayrılmak zordur. Ayrılık kendinize geçerli sebepler bulmanız zor değil. Her Ay yüzlerce liranızı sigara için harcadığınızı bu nedenle hayatınızdaki diğer ihtiyaçları kısmak zorunda olduğunuzu düşünün.

Sigaradan dolayı oluşan sağlık sorunlarıyla hayattan uzak kalacağınızı, sevdiklerinizden ayrı kalacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

Sağlık

Sponsorlu Bağlantılar

Sigarayı bırakacaklara yardımcı bitkisel formüller Okuyanlar Bunlarıda Okudu

Sağlık Ansiklopedisi

Sağlık kategorisindeki tüm konular harf sırasına göre listelenmiş olarak bakabilirsiniz.


Paylaşmaya ne dersin ?

0
Bağlanıyor
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 5371