Gerdek gecesi için danışmanlık merkezleri

UZMANLAR, GERDEK GECESI YASANAN VE YASANABILECEK SORUNLAR ICIN YARDIMCI OLABILECEK DANISMANLIK MERKEZLERI KURULMASI GEREKTIGINI BELIRTIYOR. BU DANISMANLIK MERKEZLERINDE VERILECEK EGITIMLERLE GERDEK GECESINDE YASANAN SORUNLARIN BUYUK KISIMLARININ COZULEBILECEGINI ......

Gerdek gecesi için danışmanlık merkezleri ile ilgili yazı

Gerdek gecesi için danışmanlık merkezleri

Gerdek gecesi için danışmanlık merkezleri

Uzmanlar, gerdek gecesi yaşanan ve yaşanabilecek sorunlar için yardımcı olabilecek danışmanlık merkezleri kurulması gerektiğini belirtiyor. Bu danışmanlık merkezlerinde verilecek eğitimlerle gerdek gecesinde yaşanan sorunların büyük kısımlarının çözülebileceğini belirten uzmanlar, ayrıca bu merkezlerin; cinsellikle ilgili konuları utanılacak olaylar olmaktan çıkarmaya yardımcı olabileceğini ifade ediyor.
Türkiye’de çiftlerin büyük bir bölümü, cinsellik ile ilgili bilinçsiz olduğu için ilk gece büyük sorunlar yaşanıyor.
kadınlarda ilk gece korkusu erkeklere göre daha fazla. Erkeklerde de başarısız olurum düşüncesi hakim.
Erkeklerde özellikle çevrenin merakı, bu düşüncenin artmasına neden oluyor. Gerdek gecesinde birleşemeyen birçok çift var. Bununla ilgili olarak bize çok sayıda hasta başvurdu.
Bunların arasında aylarca birlikte olamayan çiftler var. Bu olay daha sonra Aile içinde sorunlara neden oluyor ve çiftler arasında ayrılıklar yaşanıyor.
Danışmanlık merkezi kurulmalı
Gerdek gecesi ile ilgili olarak çiftlerin kesinlikle bilgi sahibi olması gerekir. Çiftlere gerdek gecesinde yardımcı olmak için danışmanlık merkezleri kurulmalıdır. normal şartlar altında bu tür bilinçlendirme çalışmaları yapılsa, yaşanan sorunların birçoğu ortadan kalkacaktır. Üzerlerinde baskı olmayan çiftlerde ilk gece çok rahat geçmektedir.
Diğer yandan yapılan bir ankete göre 1469 kişinin; yüzde 3’nün ailesinden, yüzde 72’sinin arkadaşlarından ve yüzde 25’inin de kitap ve dergilerden gerdek gecesi hakkında bilgi edindiği belirlenmiş.

Gerdek gecesi için danışmanlık merkezleri

Yazıyı Okuyan Bunlarıda Okudu
Sağlık Ansiklopedisi
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.