Şuan sitede 2585 kişi var

Gerdek gecesi için danışmanlık merkezleri / Sağlık

diyadinnet tv

Gerdek gecesi için danışmanlık merkezleri

Sponsorlu Bağlantılar

SAGLIK, GERDEK GECESI ICIN DANISMANLIK MERKEZLERI UZMANLAR, GERDEK GECESI YASANAN VE YASANABILECEK SORUNLAR ICIN YARDIMCI OLABILECEK DANISMANLIK MERKEZLERI KURULMASI GEREKTIGINI GENEL SAGLIK...


Uzmanlar, gerdek gecesi yaşanan ve yaşanabilecek sorunlar için yardımcı olabilecek danışmanlık merkezleri kurulması gerektiğini belirtiyor. Bu danışmanlık merkezlerinde verilecek eğitimlerle gerdek gecesinde yaşanan sorunların büyük kısımlarının çözülebileceğini belirten uzmanlar, ayrıca bu merkezlerin; cinsellikle ilgili konuları utanılacak olaylar olmaktan çıkarmaya yardımcı olabileceğini ifade ediyor.
Türkiye’de çiftlerin büyük bir bölümü, cinsellik ile ilgili bilinçsiz olduğu için ilk gece büyük sorunlar yaşanıyor.
kadınlarda ilk gece korkusu erkeklere göre daha fazla. Erkeklerde de başarısız olurum düşüncesi hâkim.
Erkeklerde özellikle çevrenin merakı, bu düşüncenin artmasına neden oluyor. Gerdek gecesinde birleşemeyen birçok çift var. Bununla ilgili olarak bize çok sayıda hasta başvurdu.
Bunların arasında aylarca birlikte olamayan çiftler var. Bu olay daha sonra Aile içinde sorunlara neden oluyor ve çiftler arasında ayrılıklar yaşanıyor.
Danışmanlık merkezi kurulmalı
Gerdek gecesi ile ilgili olarak çiftlerin kesinlikle bilgi sahibi olması gerekir. Çiftlere gerdek gecesinde yardımcı olmak için danışmanlık merkezleri kurulmalıdır. normal şartlar altında bu tür bilinçlendirme çalışmaları yapılsa, yaşanan sorunların birçoğu ortadan kalkacaktır. Üzerlerinde baskı olmayan çiftlerde ilk gece çok rahat geçmektedir.
Diğer yandan yapılan bir ankete göre 1469 kişinin; yüzde 3’nün ailesinden, yüzde 72’sinin arkadaşlarından ve yüzde 25’inin de kitap ve dergilerden gerdek gecesi hakkında bilgi edindiği belirlenmiş.

Sağlık

Sponsorlu Bağlantılar

Gerdek gecesi için danışmanlık merkezleri Okuyanlar Bunlarıda Okudu

Sağlık Ansiklopedisi

Sağlık kategorisindeki tüm konular harf sırasına göre listelenmiş olarak bakabilirsiniz.


Paylaşmaya ne dersin ?

0

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS