Hamile kalmak bunları yapın uzmanlar, doğurganlık kadın

Hamile kalmak için bunları yapın

Sponsorlu Bağlantılar

SAGLIK, HAMILE KALMAK ICIN BUNLARI YAPIN UZMANLAR, DOGURGANLIK VE HAMILE KALMAK ICIN KADIN VE ERKEGIN DIKKAT ETMESI GEREKENLERI ACIKLIYOR. ISTE UZMANLARIN GOZUYLE SORU VE CEVAPLARLA GENEL SAGLIK...


Uzmanlar, doğurganlık ve hamile kalmak için kadın ve erkeğin dikkat etmesi gerekenleri açıklıyor. İşte uzmanların gözüyle soru ve cevaplarla hamile kalmak için dikkat edilmesi gerekenler…

Her Gün ilişkiye girerlerse ne olur?

Hiçbir şey olmaz. Bazı bölgelerde her gün ilişkiye giriyorlar, Sağlıklı çocukları oluyor. Günlük ilişkiler her zaman sperm sayısını düşürmez. Ancak çok sık ilişkiye girildiği takdirde meninin hacmi azalabilir.

İlişkiye çok ara vermek spermleri güçlendirir mi?

Çok ara vermek de sorun yaratır. İki hafta hiç ilişkiye girmedikten sonra gerçekleşen ilişkide, çıkan sperm sayıları yüksek olsa bile hareketlilik düşer. Ancak şu da unutulmamalıdır ki; günü geliyor çok ender, hatta yılda bir kez ilişkiyle bile insanlar çocuk sahibi olabiliyorlar.

Ayın hangi dönemleri çiftler için şans artıyor?

28 günde bir adet gören kadında 14. gün yumurtlama günüdür. Dolayısıyla 10. günden itibaren gün aşırı ilişki olması, hamilelik şansını en çok artıran tempodur.

Sperm, kadının genital organlarında bir süre yaşar. 14. gün en riskli gün olarak söylense de bazen 20. günlere kadar gebelik riski sürer. Bu nedenle takvim metodu hiçbir zaman doğum kontrol yöntemi olarak işe yaramaz. Bu metodu kullananlar kazaya kurban giderler.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere önerilen pozisyonlar oluyor mu?

Bir kere kadının rahminin pozisyonu önemlidir. Kadının üstte olduğu pozisyonda hamile kalmak daha zordur. Hamilelik isteniyorsa kadının kalça altına yastık koyması bile önerilebilir.

Pozisyonlar da çok önemli değildir. Yalnızca ilişkiden sonra bizim toplumumuzda vajinal duş çok yaygın, bunu önermiyoruz. Enfeksiyona davetiye çıkarıyor.

Doğurganlığı artıran yiyecekler var mı?

Yenilecek gıdalar iyi yıkanmalı, sigaradan uzak kalınmalı. Çünkü günde bir paket sigara içenlerin menopozu üç yıl erkene çekiliyor, iki paket içenlerin ise beş yıl.

Tek yönlü beslenmenin yumurtlama üzerinde kötü etkisi var. Vejetaryenlerde kısırlık oranı yüksektir. Hayvansal proteinlerden de alınması şart.

Kadın ve erkeğin ilişki öncesi yapmaması gereken birtakım şeyler var mı?

Çok sıcak banyo sperm üretimini azaltır. Çünkü testis ısıya hassastır. Özellikle sperm sayısı sınırda olan kişilerde zararlıdır.

Alkolün spermler üzerinde toksit etkisi vardır. Vajinal duşu, özellikle hamilelik beklenen ilişkilerde önermiyoruz.

Çocuk isteyen çiftler ne sıklıkta ilişkiye girmeli?

Hamilelik için çiftlere haftada iki üç kere ilişkide bulunmalarını öneririz. Ama asla bir sınırlandırma da getiremeyiz, ilişki spontan olmalıdır. Sonuçta ilişki sıklığı anne baba olma şansını büyük ölçüde etkilemez.

Sağlık

Sponsorlu Bağlantılar

Hamile kalmak için bunları yapın Okuyanlar Bunlarıda Okudu

 • Hamile bayanlar kozmetikten uzak durmalı Hamile bayanlar kozmetikten uzak durmalı

  Hamile kadınların bilhassa yaz aylarında kozmetik ürünler kullanmasının, anne karnındaki bebek için tehlikeli olduğu belirtiliyor. ...

 • Göbekler erisin Göbekler erisin

  Bu aralar çok göbeklendim' diyenlere sağlam bir formül var. Düz bir karına sahip olmak için bunları yapın! Genel ...

 • Hamileler için yolculuk rehberi Hamileler için yolculuk rehberi

  Uzmanlar, gebelikte en iyi yolculuk zamanının 14 ile 28'inci haftalar arasında olduğunu söylüyor. Eğer hamile kişi arabayla ...

 • Sakat çocuk riskine karşı folik asit Sakat çocuk riskine karşı folik asit

  Hamile kalmak istiyorsanız veya hamile iseniz iyi beslenmeniz önemlidir. Eğer hamilelikte uzmanların beslenme önerilerine uyarsanız, ...

 • Sivilcesiz bir cildin ipuçları Sivilcesiz bir cildin ipuçları

  Ruh halinizi olumsuz etkileyen sivilcelerden ufak ipuçları ile kurtulabilirsiniz. Uzmanlar, kadınların baş belası ve güzellik düşmanı ...

Sağlık Ansiklopedisi

Sağlık kategorisindeki tüm konular harf sırasına göre listelenmiş olarak bakabilirsiniz.


Paylaşmaya ne dersin ?

0
Bağlanıyor
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 5234