Doğum sonrası saç dökülmesi artıyor

UZMANLAR, DOGUM SONRASI ANNELERIN SACININ NORMALDEN 2-3 KAT FAZLA DOKULDUGUNU BELIRTEREK, "SAC DOKULMESI DAHA UZUN SURE DEVAM ETTIGINDE DANA ETI, KARACIGER, BALIK, TAVUK, YUMURTA, SUT VE OGUTULMEMIS TAHILLARDA BULUNAN B5 VITAMINI ALMANIZ GEREKEBILIR' ......

Doğum sonrası saç dökülmesi artıyor ile ilgili yazı

Doğum sonrası saç dökülmesi artıyor

Doğum sonrası saç dökülmesi artıyor

Uzmanlar, doğum sonrası annelerin saçının normalden 2-3 kat fazla döküldüğünü belirterek, "Saç dökülmesi daha uzun süre devam ettiğinde dana eti, karaciğer, balık, tavuk, yumurta, süt ve öğütülmemiş tahıllarda bulunan B5 vitamini almanız gerekebilir' uyarısında bulundu.
kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Kartal, annelerin saçının dökülmesinin doğumdan 6 Ay sonraya kadar devam edebileceğini ifade ederek tavsiyelerde bulundu. Saç dökülmesi daha uzun süre devam ettiğinde dana eti, karaciğer, balık, tavuk, yumurta, süt ve öğütülmemiş tahıllarda bulunan B5 vitamini alınmasını öneren Kartal, "Doğum sonrasında saç dökülmesinin nedenlerinden biri de emzirmedir.
Bebeğinizi emdirdiğiniz süt, vücudunuzdaki demiri alır. Saç demirle beslenemediği için dökülür. doktor kontrolünde demir içeren haplar alarak saç dökülmesini durdurabilirsiniz. Ayrıca B9 vitamin içeren ıspanak, havuç, Lahana, kuşkonmaz ve taze fasulyeyi bol bol tüketmeniz gerekir' diye konuştu.

Doğum sonrası saç dökülmesi artıyor

Yazıyı Okuyan Bunlarıda Okudu
Sağlık Ansiklopedisi
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.