Şuan sitede 12340 kişi var

diyadinnet tv

Isırgan otunun mucizevi faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Diyadinnet'te yayınlanan Isırgan otunun mucizevi faydaları yazısı, sitemizde Isırgan otunun mucizevi faydaları hakkında yayınlanan yazıyı okumaktasınız.

ısırgan otunun faydaları maddler halinde şu şekilde sıralayabiliriz. Günümüzde sıkça adını duyuran ısırgan otu pek çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

Egzama ve egzamaya eşlik eden baş ağrıları ısırgan otu çayı ile iyileştirilebilirler.

Isırgan otu, böbrek ve mesane taşı oluşumuna karşı da kullanılabilir. Böbrek hastalıkları ve zorlu baş ağrıları genellikle bir arada görülürler. Egzamalar genellikle dahili bir nedene dayandıklarından, onları içerden, kan temizleyici bitkilerle iyileştirmek gerekebilir.

Isırgan otu, en başta gelen kan temizleyici ve aynı zamanda kan yaptırıcı bir bitkidir. Böylece, pankreas üzerinde de çok olumlu etkileri olduğu için, ısırgan otu çayı ile kandaki şeker düzeyi düşürülebilir.

İdrar yolları hastalıkları ve iltihapları, da Bitki çayı ile iyileştirilebilirler.

Aynı zamanda da dışkılama kolaylıkları sağladığından, bir ilkbahar kürü için özellikle önerilir. İlkbaharda ve sonbaharda filizlendiğinde, onunla 4 haftalık bir çay kürü yapmak önemlidir. Sabahları aç karnına, kahvaltıdan yarım Saat önce bir bardak ve Gün boyunca 1-2 bardak çayı yudumlanarak içilebilir. Bu tür çay kürlerinden sonra kişi kendini anlatılamayacak kadar iyi hissedebilir.

Ayrıca bu çayın lezzeti hiç de kötü değildir. Ama duyarlı kişiler, ona biraz papatya veya nane ekleyerek, lezzetini ve kokusunu değiştirebilirler. 

Bu saydıklarımızın yanında her ne kadar bilimsel etkinliği kanıtlanmamış olsa da ısırgan otunun pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Isırgan otunun mucizevi faydaları Okuyanlar Bunlarıda Okudu

 • ısırgan Otu şifa Küpü ısırgan Otu şifa Küpü

  Uzmanlar, çay gibi demlenerek içilen ve yemeği yapılan ısırgan otunun bir çok hastalığın şifa kaynağı olduğunu bildirdi. ...

 • Melisa Ve Karabaş Otunun Faydaları Saymakla Bitmiyor Melisa Ve Karabaş Otunun Faydaları Saymakla Bitmiyor

  Manisalı aktar ve baharatçı Halil Gürcan, Karabaş ve Melisa otunun birlikte kullanıldığında birçok hastalığın tedavisinde ...

 • Kerevizin faydaları Kerevizin faydaları

  Stresten karaciğere, tansiyondan idrar yollarındaki problemlere kadar bir çok soruna iyi gelen mucizevi bitki. Kerevizde, protein, fosfor, ...

 • Sinir ve strese karşı karabaş otu Sinir ve strese karşı karabaş otu

  Geçmişten günümüze şifa kaynağı bitkilerden biri olarak gelen karabaş otunun ağrı kesici, yatıştırıcı, balgam söktürücü ve ...

 • Soğanın Faydaları Soğanın Faydaları

  Bir çok besin, insanlar için şüphesiz ki az yada çok faydalı olmaktadır. Lakin, bazı besinler var ki; pek bilinmeyen yönleri ile, ...

Sağlık Ansiklopedisi

Sağlık kategorisindeki tüm konular harf sırasına göre listelenmiş olarak bakabilirsiniz.

Paylaşmaya ne dersin ?

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.