Rüyada Üzüm Görmek

Diyadinnet Rüya Tabirlerinde görülen Üzüm'ün yorumu 9735 ve rüyasında Üzüm'ü görmenin neye çıktığını, ayrıca rüyada Üzümle ilgili rüyanın ne anlama geldiği açıklanmıştır.

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Üzüm nedir

Rüyada üzüm görmek, güzel, devamlı, geniş ve toplu bir rızıktır. Rüyada mevsimi içinde salkım salkım üzümler görmek, dünyada meydana gelen ucuzluğa ve bol maişete delâlet eder.

Rüyada Üzüm Ağacı Görmek

Üzüm ağacı görmek, şen, tatlı, hoş, izzetli ve saltanat sahibi birine işarettir.

 • rüyada beyaz üzüm görmek

Ibn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada vaktinde beyaz üzüm görmek, yağmur ve çiğ ile tâbir olunur.

Rüyada Üzüm Yemek

Beyaz üzüm vaktinde yemek, helal mala delâlet eder. Rüyada çavuş üzümü yediğini görmek, meşakkatle hâsıl olan mala delâlet eder.

Rüyada Beyaz ve Siyah Üzüm Görmek

Rüyada beyaz ve siyah üzüm görmek, hayra delâlet eder. Rüyada birçok beyaz üzümler görmek, gündüz yağmuruna, siyah üzümler görmek gece yağmuruna, beyaz ve siyah karışık üzümler görmek, gece ve gündüz çok yağmura delâlet eder.

 • rüyada kırmızı üzüm görmek

Vaktinde kırmızı üzüm yemek, az bir menfaata işarettir. Rüyada bir salkım üzüm bulduğunu görmek, bir kadından gelecek toplu mala delâlet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada her vakit siyah ve beyaz üzüm görmek, üç şekilde tabir edilir:

 • Evlat
 • ilm-i feraiz
 • Mal.

Rüyada üzüm şırası görmek de üç şekilde tâbir edilir:

 1. Hayırlı mal
 2. Güzel hal ve bereket,
 3. Gam ve beladan kurtulmaya

Rüyada mevsiminde görülen üzüm, hayır ve menfaattir. Kadınlardan ve onlar vasıtasıyla elde edilecek rızka da delâlet eder. Yine üzüm görmek, güzel ve helal rızka, dostluk ve muhabbete delâlet eder.

Rüyada üzüm rüyalarin en iyisidir. Üzüm, bol kismet ve mala. mülke de yorumlanir. Üzüm salkimlari kismet ve geçimin bolluguna, dünya ve ahiret islerinin yolunda gittigine, siyah üzüm saadet ve sagliga; beyaz üzüm mutlu bir Aile hayatina isarettir, Mevsiminde görülen üzüm rahat ve mutlu bir hayata, mevsimi disinda görülen üzüm ise sikintiya delalet eder.

 • rüyada üzüm toplamak

Bir bagdan kendi eli ile üzüm topladigini görmek, hayatta bütün isteklerini elde edecegine; üzüm sikip suyunu çikardigini görmek, borçlari varsa kurtulacagina; hastasi varsa sifa bulacagina delildir.

 • rüyada üzüm suyu içmek

Üzüm suyu içmek ise uzun bir ömre isarettir.

Danyal aleyhisselama göre, rüyada uzum hayir ve helal maldir. Vaktinde siyah üzüm yedigini görmek keder; vaktinin disinda yedigini görmek hastaliktir. Vaktinde beyaz üzüm yedigini görmek nimet, menfaat ve umdugu seyin ele geçecegine isarettir. Kirmizi üzüm de böyle yorumlanir.

Rüyada Çavuş Üzümü Yemek

Rüyada çavus üzümü yemek zorlukla ele geçecek mala delalet eder. Üzüm sikarak suyunu içtigini görmek zalim bir devlet adamina hizmet edecegine isarettir.

Bir asmadan koruk topladigini görmek rizk için yaptigi bütün çabalarinin bosa geçecegine; asmada salkim halinde siyah üzümler görmek, vaktinin disinda ise, siddetli yagmura vaktinde ise nimete delalet eder.

 • ruyada kuru üzüm görmek

Ne renkte olursa olsun, kuru üzüm hayir ve bereket isaretidir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen üzüm, güzel bir riziktir.Üzüm devam eden toplu ve genis bir riziktir. Mevsiminde üzüm görmek dünyada meydana gelen ucuzluga ve bol bir maisete isarettir.

Mevsiminin disinda üzüm görmek, rüya sahibinin vaktinden önce erisecegihayirdir. Bazen de bu, vaktinden önce elde edecegi haram bir seydir.

Rüyada yerden salkım üzüm almak

Rüyada yerden bir salkim üzüm aldigini gören kimse, bir kadin tarafindan toplu bir mala nail olur. Siyah üzüm devam etmeyen bir riziktir.

Bazi tabirciler mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder, mevsimi disindaise hastaliktir, dediler. Eger üzüm askida olursa, siddetli korkuya isarettir,Beyaz üzüm, sirf hayir ve sifadir.Siyah üzüm cüz î bir menfaattir.

Bazi tabirciler üzümün azinda da çogunda da üzüntü ve keder vardir,dediler. Yere düsmüs üzümü kaldirmak az bir menfaattir.

Rüyada yerden birüzüm kaldirdigini ve çekirdegini alip üzümü tekrar yere attigini gören kimse,hanimiyla çekisir ve müskil bir durumda kalir.

Rüyada üzüm sepeti görmek

Mevsiminde görülen üzüm, hayirdir ve kadinlardan veya onlar vasitasiyla elde edilecek menfaata isarettir. Rüyada içinde beyaz üzüm olan sepeti görmek, hatır ve hayâle gelmeyen yerden ulaşacak rızka işaret eder.

Rüyada frenk üzümü görmek

Rüyada frenk üzümünün beyazı, aşk ve muhabbete, bekâr için evlenmeye; siyahı da üzüntü, keder ve sıkıntıya yorumlanır.

Rüyada Kuru Üzüm Görmek

Rüyada kuru üzüm görmek, ele geçecek rızka delâlet eder. Bir kimsenin rüyada kuru üzüm görmesi, rengi ne olursa olsun faydalı rızka ve menfaata delâlet eder.

Rüyada Taze Üzüm Görmek

Mevsiminde taze üzüm görmek, memuriyete, mevsimi haricinde görmek, iyi arkadaşlara delâlet eder. Yine rüyada mevsiminde görülen üzüm, dünyada meydana gelecek ucuzluğa ve bol bir maişete delâlet eder.

Rüyada asma, üzüm ve lahanaları pazara götürdüğünü görmek, şiddet ve meşakkata delâlet eder.Rüyada şarap yapmak için üzüm sıktığını görmek, sultan hizmetine girmeye ve büyük işler başarmaya delâlet eder.

Fakir bir adamın rüyada ve mevsiminde üzüm sıktığını görmesi, zenginlik ile tâbir olunur. Hastanın rüyada üzüm sıktığını görmesi, hastalıktan şifa bulmaya işarettir.

Üzüm Benzer Rüyalar

Sponsorlu bağlantılar

Rüyada Üzüm yorumları

gül yigit

yeşil üzüzmü başkasının yedigini görmek ne anlama gelir

meliha

ruyamda üzüm gördum koparip yediğimi göruyordum

ALİ

RÜYAMDA ÜZÜM GÖRDÜM ÜZÜME BAKIYODOM

ali

rüyada üzüm gördüm çok güzeldi:D

yasemin

yeşil üzüm iyiyordum tadı biraz ekşimsiydi ama güzeldi bunun yorumu nedir?

hayat

Uzum verdiler bir tabak yedim ,,sevgilin imalarda bulunup teli kapattı ağladım

kerim özde

yarım salkım üzüm siyah üzüm kopardım neye yorumlanır

hira

rüyamda üzüm yediğimi gördüm bizim ağaçtan ve başkalarına da ikram ettim

MURAT

TORBACI BENIM ELIMDEN SIYAH UZUMLERI ALDI VE TABAKTA KALAN YEŞİL ÜZÜMLER BENIM KISMETİMMİŞ ALLAHIN IZNIYLE UYUSTURUCUYU BIRAKTIM VE SUAN HİÇBİR SIKINTIM YOK... RUUYAA GERÇEKTEN DOGRU ÇIKTI ALLAHIMA SUKURLER OLSUN. :)

sertap

rüyamda kasalarla uzum vardı ve yiyiyordum

aysel

Salkim salkim bagindan üzüm topladim birde azima atip yedim

Nihal

Uzun Salkımlı üzüm yarısı çürük geri kalan taneleri büyük siyah beyazdı eşim yerden topluyordu

seda

sevdiğjmin elinde üzüm salkımıyla bana bakıyordu ben gidiyordum geri geldiğimde hala elinde üzum beni izliyordu

YUKSEL

EVE GELEN MİSAFİRLERİME SALKIM LARLA ÜZÜM VERDİM EVLERİNE GİDERKEN

KOPARDIM EN GÜZEL SALKIMLARI İKRAM ETTİM

aliye

royada sevgilimden uzum istedim oda uzumu derib basqa qiza verdi bunu gorub etiraz etdim o yene uzum derdi amma bu defe uzum yarim salxim idi men uzumu alib yere vurdum

aliye

royada sevgilimden uzum istedim oda uzumu derib basqa qiza verdi bunu gorub etiraz etdim o yene uzum derdi amma bu defe uzum yarim salxim idi men uzumu alib yere vurdum

aliye

royada sevgilimden uzum istedim oda uzumu derib basqa qiza verdi bunu gorub etiraz etdim o yene uzum derdi amma bu defe uzum yarim salxim idi men uzumu alib yere vurdum

büşra

rüyamda çok sevdiğim arkadaşımı gördüm, normalde arkadaşımın hoşlandığı bi insan var o kişi kendisinden büyük bir bayanla evleniyorken arkadaşım siyah ekşi üzüm yiyerek geldi ve bunları görünce şok oldu ve beraber sarılıp ağladık gözyaşlarının boynumdan aktığını hissettim :((

ahmet

üzüm ve çelik kasa anağtarı ve dükan anağraı 4 adet verdı nalamı nedir

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Paylaşmaya ne dersin ?

0
Yandex.Metrica