Rüyada kedi görmek rüyası hizmetçi yorumlanır. Bazı

Rüyada Kedi Görmek Nedir

Diyadinnet Rüya Tabirleri bölümünde yayınlanan Rüyada Kedi görmek ne demek rüya tabirini rüyada kedi 919 nolu rüya yorumunu okumaktasınız.

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Kedi görmek kedi rüyası hizmetçi ile yorumlanır. Bazı yorumcularda kedi göryi üç şekilde tabir ederler:

  1. Hırs
  2. Düşmanlık
  3. Keder ve Hüzün

Rüyada kedi öldürmek Kirmani: Rüyada bir kedi öldürdüğünü görmek, hırsızı yakalamaya ve ona galip gelmeye delâlet eder. Yine rüyada kedi ile kavga ettiğini ve kedinin kendisini tırmaladığını görmek, büyük bir hastalığa işaret eder.

Bir kimsenin rüyada kedinin etinden veya yağından bir şey aldığını görmesi, hırsızın malından elde edilecek menfaata işaretrtir. Rüyada insanı kedinin ısırıp tırmalaması, uzun sürecek hastalığa işarettir.

rüyada kedi satmak: Rüyada kedi sattığını görmek, malını infak etmeye işarettir.

rüyada kedi ısırması: Rüyada kendi evinin dişi kedisinin kendi sahibini ısırması, ev sahibinin rahat edeceği bir seneye delâlet eder. Yabani ve vahşi kedinin ısırması ve çokça zahmet vermesi, rüya sahibinin eziyet ve meşakkat çekeceği şiddetli bir seneye işarettir.

  • Feryat ve figan
  • Zevce için cefa
  • Evlat
  • Zina ve vefasızlık
  • Düşmanlık
  • Hırsızlık
  • Koğuculuk

Nablusi: Rüyada kedi görmek, zinadan meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış bilinmeyen çocuğa işaret eder. Bazı kere de kedi, söz ve şaka yapan, mânâsız ve akıl dışı söz söyleyerek, köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevdirmeye çalışan bir adama işaret eder. Bazı kere de rüyada kedi görmek, çocuğun terbiyesi hususunda çok hırslı olan kadına işaret eder.

Rüyada kedinin bir kimseyi tırmalaması veya kanını akıtması, yahut gözünü çıkarması, düşmanlığı açık olan bir düşman ile tâbir olunur. Rüyada kedi olmak: Bir kimsenin rüyada kedi olduğunu görmesi, hırsızlık ve kendisine fayda vermeyen şeylere geçirmeye delâlet eder...

Uğursuzluğun işaretidir. Eğer rüyada kediyi kovalıyorsanız bu iyi anlam taşır. Dişi kedi kötü bir kadını belirtir. Erkek kedi birisini ısırırsa veya tırmalarsa, o kişi hastalanır uzun süre hasta yatar. Kendisinin kedi şekline dönüştüğünü görmek, kötü işlerden geçimini sağlamak demektir.

---

Rüyada görülen kedi, hizmetçidir. Bazi tabirciler, kedi, rüya sahibinin ev halkindan olan bir hirsizdir, dediler.

Bazi tabirciler de kedinin disisi hilekar kötü bir hizmetçi kadindir, dediler. Kedi bir sahsin etrafinda dolasip onu korumaga çalistigi halde, o sahsa hem zarari ve hem de faydasi dokunan bir adama nisbet edilir. Bir kimseyi rüyada erkek bir kedi isirsa veya tirmalasa o kimse hasta olur. Eger erkek olan o kedi vahsi ve yabani ise, onun rüyada isirmasi daha siddetlidir.

Isiran kedinin disi ve ev kedisi olmasi rüya sahibinin rahat edecegi bir seneye isarettir. Rüyada bir kedi sattigini gören kimse, malini infak eder.

Kedi eti yedigini gören kimse, sihirbazlik ögrenir. Kedi oldugunu gören kimse, hirsizlik ve kendisinde hayir olmayan seylerle geçinir. Bir sahis bir eve bir kedinin girdigini görse, o eve hirsiz girer. Eger o evden bir sey almis çiktigini görse, o evden hirsiz bir sey götürür. Bir kediyi kestigini veya öldürdügünü ya da tuttugunu gören kimse, bir hirsiza kavusarak tutar ve ona galip gelir.

Kedinin etinden veya yagindan bir sey aldigini gören kimse, bir hirsizin malindan veya çalinmis esyadan bir sey alir. Bir kedi ile mücadele ettigini ve hatta kendisini tirmaladigim veya isirdigini gören kimse, uzun bir hastaliga yakalanir. Sonra o hastaliktan kurtulur veya o sahsa siddetli bir keder isabet eder. Sonra Cenab-i Hak (C.C.) onu kederden kurtararak ona ferahlik ve sevinç ihsan eder. Kedi ile yaptigi mücadele ve münakasada maglup olan kimse yakalandigi hastalik, üzüntü ve kederinden acilen kurtulur. Eger kedi kaybolursa, hastalik veya üzüntü ve kederi fazlasiyla artar. Bazen bu rüya halk hakkinda adalete veya dünyanin durumunun bozulmasina isarettir. Bu rüya bazen de düsmanlan def etmeye, isarettir.

Bazen de kedi, evladin terbiyesi hususunda çok hirsli olan kadina isarettir. Rüyada kedinin bir insani tirmalamasi veya kanim akitmasi yahut gözünü çikarmasi, düsmanligi açik olan bir düsmana isarettir. Rüyada Misk kedisini görmek, sekil ve simasi serli görünen ve ahlaki iyi olan bir adama isarettir. Bazen kedi, zevce için cefaya, evlada, düsmanliga, hirsizliga, zinaya, vefasizliga, koguculuk yapmaya, feryad ve figan etmeye isarettir.

Bazen de kedi, zinadan meydana gelmis ve yol üzerine atilmis babasi bilinmeyen çocuga isarettir. Bazen de kedi. söz ve saka yapan, manasiz ve akil disi söz söyleyerek köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevindirmeye çalisan ve bununla beraber bazi durumlari dikkatten kaçirmayan ve firsat buldukça fesat çikarmaya çalisan bir adama isarettir. Kedinin fare ile ve kurdun koyunla ittifak halinde görülmeleri nifak ve riyaya isarettir. Eger halk korku içinde iseler düsmanlarindan emin olurlar.

Benzer Rüyalar

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Kedi, ile ilgili yapılan yorumlar

aslı

ruyamda bır gozu kanayan kedı gordum aynanın onundeydı sana uc haberım var dedı 2 sını soyledı ama ucuncuyu duymadan uyandım

EXOluhan

Beyaz bi kedinin ağzımı tırmaladığını gördüm. Kimse beni duymuyordu. Bağırıyordum. Sonra aynada yansımama baktım ağzım kanlar içerisindeydi. Bu ne demek ?

merve

rüyamda yolda bir sürü kedi gördüm yolumu kapatmışlardı çok tatlılardı ben yoldan geri döndüm karşıma kocaman kedi çıktı onuda atladım kaçtım ne demek ?

yasemin

siyah kedinin eve girmesi onu evden çıkarmaya çalışmak ve birden insan erkeğe dönüşmesinin anlamı nedir?

ahmet

kendi evimdeyim kedi seviyom sonra kendi muhabbet kuşuma saldırıyo kurtarmaya çalısıyom kedi kaçıyo baska bi odaya giriyom ölü kus görüyom orda yerde baska bi kusa saldırrırken kurtarıyom onu.kurtardım seni diyom. camı açıyom 2 tane buyuk muhabbet kusu kucuk muhabbet kusu da war onlar kendi aralarında beni izleyerek konusuyolar tekrar diqer odaya gidiyom kedinin yeniden kendi kusuma saldırdıqını qoruyom kafesi kaldırıyom tekrardan saldırıyo we kediyi öldürüyom sonra kendi kusumla muhabbet ediyoz senide kurtardım diqerlerinide kurtaramasamda yınede olsun

burak

kedi görenler siz maf oldnz....

ugur

kedı bembayazdı cok guzel bır kedıydı kovalayıp yakaladım ve sevdım ne demek gardas

Melek

Rüyamda siyah bir kediyi kovaliyordum. Kedi evin terasından sokağa düştü sonra ayaklarımın önünde yerde can çekti epey bir süre... Daha sonra öldü . Kedinin ölümüne sebep oldugum icin vicdan azabı duyordum .

makbule

rüyada kedi sürünmesi nedir gardaş

besiktas

yuruyordum bir col yerde kedi olmustu

halil

Rüyada küçük kardeşimi almaya gidiyorum amcamlara dönerken yağmur yağmış her yer ıslak dönerken yolda kocme olmuş elimdeki sopayla geçen yeri kurcalarken birden hepsi goctu vazo gibi bir şey sallandı sallandı sonra kedi oldu çıktı önümüze gözleri 3 renk kedinin göz göze bakisirken birden sismeye başladı gözleri simsiyah oldu sonra da kardeşimin önüne geçtim gidelim dedim yürüdük biraz kedi kayboldu ne anlama geliyor soylermisiniz şimdiden teşekkür ederim. ..

fatih

rüyamda yılan kediyi zehirliyordu

Abdullah f

Kedinin başka küçük kediyi başından ağzına alması ve sonra bırakması.

bende rüya

bende rüyamda kedi gördüm

meltem

rüyamda bı tane kedı vardı beyazdı kedı boynuma atlıyodu benı boguyo sanıyordum ama seviyodu boynumdan hiç ınmıyodu nerye gıtsem peşimden gelıyodu

ecem

Rüyamda bir otobüste yanıma iki tane kedi geldi ve kardeşim birimin üstüne yanlışlıkla bastı. Kediden yeşil bir sıvı çıktı.

rüyam

uc tane kedi gördüm iki tanesi siyah beyaz birtanesi sadece siyah bir taneside yavruydu buyuk olan siyah beyaz kediyi dövüyordum ama kedi baskasinin evindeydi

coşkun

kedi ve farelerin savaş ettıgını gordum.

emir

kardeşim rüyan olumlu yeşil görmüşsünüz bu da istiharede olumludur.

MELİKA

SELAMÜNALEYKÜM
İSTİHARE NAMAZI KILIP UYUDUKTAN SONRA RÜYAMDA BÜYÜK BİR CAMİNİN İÇİNDEYİM BENİMLE BİRLKTE 2-3 KİŞİ DAHA VAR VE 6 ADET ERKEK ÇOCUK TABUTU ÜZERİ YEŞİL ÖRTÜLÜ OLARAK CENAZE ARABASINDAN CAMNİN İÇİNE İNDRİRKEN YADA TABUTLARI ARABAYA KOYARKEN GÖRDÜM.FAKAT İÇİMDE HİÇ BİR KORKU YOKTU..GÖRELİ 1 SENE FALAN OLDU AMA HALA ETKSNDEYİM YORUMLARSANIZ SEVİNİRM..

ayse

3kedı gördüm odada pist dedım havlamaya başladı korktum ve uyandım

Bilhüda

3 ay önce kaybolan kedimi dün gece rüyamda gördüm.Rüyamda kedimin kafasi gövdesinden ayrilmis gördüm evde kopan basini ariyordum.Bulup doktora görürüm diye hem agliyordum hem ariyordum,sonra kedimin kipirdamadigini gördüm onu sevdim o sirada uyandim.Tesekkürler

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Bağlanıyor

Paylaşmaya ne dersin ?

0
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 4908