Allah c.c. kişiyi yaklaştıracak pek hayırlı işlere,

Rüyada Secde Görmek Nedir

Diyadinnet Rüya Tabirleri bölümünde yayınlanan Rüyada Secde görmek ne demek rüya tabirini rüyada secde 8399 nolu rüya yorumunu okumaktasınız.

sponsorlu bağlantılar

Allah a c.c. kişiyi yaklaştıracak pek hayırlı işlere, düşmana galip gelmeye, zafere erişmeye ve günahlardan arınmaya, tevazua, dünyevi ve uhrevi makamlara, Bir dağın tepesinde secdeye varmak, çetin ve zor bir işi başarmaya, tepe ve duvara Secde etmek, büyük bir zatın himmetine sığınmaya; tan gayrına put vb. gibi şeylere secde etmek münafık bir topluluğa boyun eğmeye, rezil ve zelil olmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Okuma Secdesi, Şükür Secdesi.)

Kişi bütün dertlerinden kurtulur, huzur ve rahata kavuşur.

Bir kimse Rüyada, rüküya vardigini ve secde ettigim ve Allah için namaz kildigini görse, Allah için tevazu eder ve boyun eger. Kibir ve azametten art olur. Allah u Teala Hazretlerinin (C.C.) hudutlarim ve farzlarim yerine getirir. Namazim çok kilar, din ve dünyasinca arzu ettigi seye çabucak nail olur. Kendisine düsmanlik eden kimseye galip gelir. Bazilan, bir kimse Allah (C.C.) için secde ettigini görse, düsmanlarina galip gelir, zafere erisir ve günahlar affedilir, dediler. Secde eden günahkar bir kimsedir ki, secde ettiginde tövbekar olur. Tehlikelerden kurtulur ve istediklerine nail olur. Günahlari affedilir, günahlan affedilen kimsenin hayati ve ömrü uzun olur. Bir kimse Rüyada Allah u Teala Hazretlerinden (C.C.) baskasina secde ettigini veya onunla secde niyet etmeksizin yüzü üzerine düstügünü görse, eger bir münazara ve düsmanlik içerisinde ise zelil ve rezil olur; eger tüccar ise zarar eder; bir ihtiyaci varsa, ihtiyaci giderilmez. Rüyada secde eden kimse, bir dag üzerinde secdeye kapandigini görse, çetin ve siddetli birisine galip gelir. Yere kapanmasi bir tepe veya bir duvar üzerinde olursa, o kimse kiymeti yüce bir kimseye boyun eger, tevazu eder ve onun huzurunda egilir. Rüyada secde, Allah u Teala Hazretlerine (C.C.) iman etmeye, isyankar için de tövbeye delilidir. Bazen de rükü ve secde, ""(ibrahim ile tsmaile de, evimi tavaf edenler ""ibadet kasdiyla orada) kalanlar rükO ve sücud eyleyenler (namaz kilanlar) için titizlikle temizleyin"" diye kuvvetli emir vermistik"" (Bakara Suresi, a. 125) ayet i kerimesinin meal i alîsince hacca isarettir. Bazen secde, sünnete tabi olmaya ve Resülullah île Cennette komsu olmaya isarettir. Secde, kurtulus ve zafere ve islemekte oldugu günahtan tövbe etmeye, ömrün uzunluguna, tehlikelerden kurtulmaya isarettir. Secde, islerin iyi yürümesine, bazen de onu gören kimse için Allah (C.C.) in ihsan edecegi nimetlere isarettir. Bir kimse altindan bir kerp için gümüsten bir kerpice secde ettigini görse, kiymeti yüksek bir kimsenin asaletsiz bir kimseye boyun egip tevazu etmesine isarettir. Bir kimse puta secde ettigini görse, çalgi çalar ve sarki söyler. Münafik olan bir kavme boyun eger.

Benzer Rüyalar

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Secde, ile ilgili yapılan yorumlar

Serxan

Ruyada topragin secdeye kapanmış insanlarla dolu olduğunu ve ekilecek yer kalmadığını gördüm. ne anlama geliyor?

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Bağlanıyor

Paylaşmaya ne dersin ?

0
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 4952