Rüyada Deve Görmek

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Deve görmek yolculuğa, kadri yüce bir kimseye, Deveye binmek bekar kimse için evlenmeye, evli kimse için hacca yahut rızka işarettir.

Rüyada devenin kendine binmesi birinden eza ve cefa görmeye, Bir şehirdeki birçok deve Sel baskınına, sahrada görülen birçok deve yağmura, Deve ile uuğraşmak kavga etmeye, hastalığa, Dişi devenin etiş kadın tarafından gelecek dünyalığa, onun sütü bolluk ve berekete, Develerin kavgası saltanat mücadelesine, Devenin dar bir yerden geçmesi bid at işlemeye, Deveci vali yahut komutana, kaptana ve araç sürücüsüne delalet eder.

Deve pisliği mal, deve yavrusu çocuk, deve yünü helal maldır.

Bazı sorunlarla karşılaşacaksınız anca sabrederseniz ve yılmazsanız bu sorunları aşabilirsiniz demektir. Bir deveye sahip olduğunuzu görmek, para durumunuzun iyileşeceğini ve elinize para geçeceğini belirtir.

Bazı sorunlarla karşılaşacaksınız anca sabrederseniz ve yılmazsanız bu sorunları aşabilirsiniz demektir. Bir deveye sahip olduğunuzu görmek, para durumunuzun iyileşeceğini ve elinize para geçeceğini belirtir.

Birtakım zorluklarla karşılaşacaksınız, ama sabırlı davranıp bunların üstesinden gelebileceksiniz. Bir deve aldığınızı gördüyseniz, elinize çok para geçecek.

Başarı, Kısmet, para, murattır. Deve çölde görülürse umulmayacak kadar büyük zenginliktir. Yere çöken deve bütün sorunların biteceğine işaret eder.

Ibni Sirin e göre: rüyasinda deveye binmis olarak gittigini gören, yolculuga çikar; deve üzerinde döndügünü gören, kedere ve düsünceye kapilir; deveden indigini gören hasta olur, sonra iyilesir. Deveye binmis oldugu halde yolunu kaybedip bilme digi yerlere gittigini gören, saskinliga düser. Bir disi deve buldugunu gören, evlenir. Eger o disi devenin bir de yavrusu varsa, aldi gi kadindan bir çocugu olur.

Danyal Aleyhisselama göre: Rüyada kizgin bir deve görmek asil bir erkege delalet eder. Rüyasinda kendi mali olan bir çok de veleri otlattigini gören, bir yere Amir olur ve sözü geçer. Rüyada deve. kadin hizmetçiye delalet eder. Devenin yavrusu olmasi bir çocugu olacagina, malinin artmasina, yahut muradinin olacagina isarettir.

Kirmanî ye göre: bir yerde bir çok develerden olusan bir sürü görmek, düsmanlarin toplandigina veya bir sel gelecegine veya bir hastalik çikacagina; eger develer bugday veya Arpa yüklü ise, bu selden hayir ve rizk hasil olacagina delildir. Devenin cesedinden kan aktigini görmek, mutluluk ve nimete; yularindan tutup bir de veyi götürdügünü görmek, bir kisi ile düsmanliga; sahrada veya çölde bir çok basi bos develer buldugunu görmek, yükselecegine ve sözlerinin geçerli olacagina; iki deve buldugunu görmek, bir iti barli insandan menfaat bulacagina; bir kadinin deveye binmis ve istedigi yere sürdügünü görmek, evlenecegine ve kocasinin kendisine saygili ve itaatli olacagina; devesinin baska bir deveyi çektigini görmek, devlet büyügünden mal ve nimet alacagina; deve derisi görmek, fayda bulacagina; bir rivayete göre mirasa konacagina; bir devenin kendisiyle konustugunu görmek, herkesin sasiracagi bir yerden hayir ve menfaat görecegine delalet eder.

Disi bir deve nin etini dagittigini görmek, karisinin malini israf etmege; devesini sagdigini görmek, devletten mal veya para alacagina; devenin memesinden Bal sagdigini görmek, helal mala; bir yere bir çok de velerin girdigini görmek, etrafinin düsmanla çevrili olduguna; de venin üzerine bastigini görmek, korkuya düstügüne; eger memur veya isçi ise, isinden atilacagina isarettir. Es Salimî ye göre; rüyasinda kimin oldugunu bilmedigi bir deveye bindigini gören, uzak bir yolculuga çikar. Halid ül Isfahanî ye göre: Rüyasinda deveye bindigini gö ren, büyük bir serefe nail olur.

Rüyayi gören hasta ise vefat eder. Rüyada kendi üzerine devenin bindigini gören, hüzne kapilir. Bir kadinin deveye bindigini görmesi, evlenmesi ile yorumlanir. Eger kadin evli ise hayirdir. Eger kocasi gurbette ise döner. Bir de veyi muvakkaten aldigini gören hasta olur ve çabuk iyilesir. Bir deve ile ugrastigini gören, düsmani ile çarpisir.

Bir rivayete göre akrabasindan biri ölür. Bir deveyi zaptederek yola getirdigini gören, düsmanina üstün gelir. Evinde bir deve oldugunu gören, eger hasta ise iyilesir, bir ri vayete göre de, ev halki bir nimete kavusur.

Evinde kesilmis bir deve görmek, o evin ev sahibinin üzülmesine isarettir. Evinin kapisinda çökmüs bir deve gören, eger hastasi varsa, ölür. Erkek devenin disi develeri kovaladigini görmek, zalim bir devlet adamina, düsmana veya halka zarar veren sele delalet eder.

Rüyada bir devenin sigamayacagi derecede dar bir yerden, de ve ile geçtigini görmek, alisilmadik bir isi yapmaya; bir disi deve nin bir yere girdigini görmek, fîtneye; disi devenin sütünün meme sinden aktigini görmek, berekete; bir disi deve buldugunu veya ona bindigini görmek asil bir kadin ile evlenmeye; deveyi sagmak,kadinlardan mal gelecegine; disi devesinin kaçtigini görmek, esiyle arasinin bozulacagina delalet eder.

Ebu Sait ElVaiz e göre: rüyada deveye binmek hacca gitme ge; yolda deveden inmek yolculuk sirasinda hasta olup yolculuga devam etmemege; deveden düstügünü görmek, tehlikeye; iki de venin kavga ettiklerini görmek, düsmani varsa, aralarinda kavga çikacagina; deveye ters bindigini görmek, karisi ile ters münasebete delalet eder. Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyada disi develere sahip oldugunu görmesi, otorite sahibi olmaya isarettir. Disi deveye sahip oldugunu görmek, akibetin güzelligine, din ve dünyaca selamete isarettir.

Rüyada deveye binip sür atle yürüdügünü gören, sefere çikar. Rüyada katar halinde deve görmek, kis mevsiminde yagmura isarettir.

Ebu Said elvaiz demistir ki, rüyada deveye binmek hacca gitmeye, yolda deveden inmek, yolculuk esnasinda hasta olup sefere gidememeye isaret eder, demistir. Deveden düstügünü gören, tehlike ve hatali bir ise düser, iki devenin kavga ettigini görmek, iki devlet baskaninin savas edecegi manasina gelir.

Rüyanızda görmüş olduğunuz Rüyada Deve Görmek yorumunu okudunuz. Deve ilgili diğer tabir ve yorumlara bakmak için Rüya Tabirleri yada Rüya Tabirleri Sözlüğü yada harfi ile başlayan Rüya Tabirleri D sayfasında rüyanızla ilgili benzer rüyalara da bakabilirsiniz. Deve rüyanız hayr olsun.

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Sponsorlu bağlantılar

Rüyada Deve yorumları

rahmi

rüyamda 2 tane aslan deveyi kovalarken gördüm bıde ben onları görünce ben de ordan uzaklasıtım kactım yanı ama aslanlar benı değil deveyi kovalıyordu bu neyi işaretliyor

SİMYA

RÜYADA BİR DEVEYE BİNDİĞİMİ GÖRDÜM

öykü

ben rüyamda deve gördüm hepsi kuranı kerim okuyodu

BURCU

deve oturuyordu. onu tutup sırtıma alıyordum. o da benim sırtımdayken yüzümü yalıyordu. herkes bana doğru bakıyordu. deve korkup yüksek bir yere çıktı sonrasında.

ayşe

elimde küçük bir çocuk vardı. bir akrabamızın evine giderken onların bahçesinde büyük bir deve oturuyordu. daha sonra arkamdan bana saldırmaya çalıştı. kaçtım bana saldırmaya çalıştı ama başaramadı. çünkü onun elinden kurtuldum.

Mahmt Kırg

Arabaya binmiştim arabayı bn hızlı bir şekilde kullanıyordum arkada sevdiğim iki kişi vardı tam hatırlamıyorum amma galiba çocuktular nereye gittiğimizi de bilmiyorum ama çok neşeliydik hepimiz sonra yolda deve gördüm daha sonrasını da tm hatırlamıyorum ama galiba yolumuzu kaybedip sonra tekrar bulmuştuk... Bunun ne anlama gldiğini bilen varsa bir cevap yazsa çok sevinirim. (Teşekürler....)

türkan

rüyamda çölde birsürü deve devenin üstünde iki erkek yiyenimi gördüm bitanesi iniyor diğeri devenin üstünde deveye çömel diyorum deve çömeliyor yorumlarsanız sevinirim

Mevlüt

arabayla cölde giderken bir sürü deveye rastladım develerin içinde kuzlacı olanlarda vardı biragır kuzlacı vardı yarin bürgün kuzlar günü kalmamış dedim ve arabanın önüne yattı kuzlamıya başladı ben arabadan endim buzanın kafası cıkmıştı yardıma vardım 2 ayanın üzerine kaktı ben kendıne yardıma geldimi söledim ve insan gibi konuştu yardımına gerek yok dedi ben halli ederim dedi ayakta kuzladı bu neye işaret

: musa

rüyamda bana üstü kapalı bir hediye geldi örtüyü kaldırdılar altından büyük bir kafesin içinde baş kısmı göğsüne kadar kırmızı geri kalan kısmı ise gri renkde olan deveyi gördüm kafesten çıkardılar ve devenin sırtını okşadım deve neşeliydi yere yüz üstü uzanmıstı bu neye işarettir

AYSELL

rüyamda yolda yürürken yol dere kenerındaydı bir tane deve yavrusu gördüm az ileridede bi çok hayvan sürüsü vardı dizilmişlerdi hayvanlar inek cinsindendi ilk baştaki deveydi tam yanından geçerken devenin bi deve yavrusu geldi büyük devenin boynunun altına girdi ve büyük deve kafasıyla yavruya sürtünüyodu seviyodu bende kızıma çağırıyorum kızım gel bak deve yavrusuna ne yapıyor adeta çıldırmıştı deve çok sevindi yavruyu görünce acaba nedir bu rüyam tşkl

sibelll

rüyamda bir erkek olan bir akrabamızı deve üstünde gördüm o şahsında oğlu yok ama devenin bir hörgücünde birde boğazına yakın bir yerde oturmalığı vardı boğazına yakın olan yerde de bir oğlan çocuğu oturuyordu

kadir

rkadirüyada gökyüzünde develeri sırayla geçtiklerini gördüm

Betül

Rüyamda iki başlı yedi hörgüçler bir deve gördüm .deve ayağa kalktı ve benim oldugum yerden hızla uzaklaştı

ayselm

rüyamda yolda giderken önümden iki kişinin develerle gittiğini gördüm.daha sonra onlarla bi toplulukta karşılaştık.herkes birbirini tanıyordu.ordan çıktık yolda giderken bi su akıntısı üzerime doğru geldi su akıntısı hızlandı.ama bana birşey olmadı

GÜNEŞ

rüyada bi dağ tepesinde devenın kuranı kerim harflerinin okuduğunu gördüm..

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Rüyada Çini Görmek | Rüyada Çirkef Görmek | Rüyada Çirkinlik Görmek | Rüyada Çit Görmek | Rüyada Çitlembik Görmek | Rüyada Çivi Görmek |
Yandex.Metrica