Rüyada Deniz Görmek

Diyadinnet Rüya Tabirleri Rüyada Deniz Görmek ne demek rüya yorumu 4207

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Deniz Görmek Nedir

Rüyada Deniz görmek, insanların kendisine muhtaç olduğu şefkatli, kuvvetli, hidetli, adaletli bir büyüğe, devlet başkanına yorumlanır. Rüyada denizi tüccar yada esnaf görse mala, zenginliğe işçi görürse ustasına işarettir.

Rüyada denizin tüm suyunu içtiğini görmek, dünyanın güzel nimetlerine sahip olmaya ve bu rüyayı görenin ömrünün uzun olacağna yorumlanır.

Cafer-i Sâdık (r.a.): Rüyada denizi görmeyi altı Maddeyle yorumluyor.

  1. Âlim,
  2. Melik ve sultan,
  3. İlim,
  4. İnsanların büyüğü ve reisi,
  5. İş ve gayret
  6. Mal

Ibn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki:
Rüyada Deniz üstünde yürümek ve yürüyen kişinin ayaklarının ıslanmadığını gören, cehennem ateşinden kurtulur.

Yine rüyada denizde yürümek, üzüntüden, gam ve kederden kurtuluşa ve büyük hayra işaret eder.

Rüyada denizi başta başa yardığını görmek, keder ve üzüntüden kurtulmağa işaret eder.

Yine rüyada deniz görmek, istek ve arzularının yerine gelmesine ve gönül safasına yorumlanır.

Rüyada denizden Su almak ve bu suyu alıp bir kaba doldurmak, çok mal biriktirmek ve zenginliğe işaret eder.

Rüyada denizde yüzmek

Rüyada denizde yüzdüğünü görmek maddi ve manevi başarıya yorumlanır. Başka bir rivayete görede rüyada denizde yüzmek yolculukla tabir edilir. Yine rüyada yüzmek yeni bir işe girmeye işaret eder.

rüyada denizde yüzüp karaya çıkmak

Rüyada denizden yüzerek karaya çıkmak hasta için iyleşmeye, fakir için zenginliğe işarettir. Yine rüyada yüzerek karaya çıkmak keder ve sıkıntısından feraha, işte başarıyı, zenginlik ve kazanca işaret eder.

Rüyada denizde yüzmeye çalışmak

Rüyada denizde yüzmeğe çalışmak çok zor bir işin üstesinden geleceğinize, o işi tamamlamaya, zorlukların üstesinden gelmeye işaret eder.

Başka bir rivayete görede rüyada denizde yüzmeye çalıştığını gören kimse, içinde bulundugu bir sıkıntıdan çıkmaya yorumlanır.

Bu sıkıntıdan çıkması için çekecegi zahmet, yüzmedeki çektigi zahmet kadardır almanı gelir.

Rüyada denizde yüzmeden Çıkmak

Rüyada denizde yüzmeden çıktığını görmek, sıkıntı ve kederden kurtulup hastalıktan şifa bulacağına işarettir.

Rüyada denize girmek, deniz gibi büyük ünvanlı devlet adamının yada yöneticinin hizmetine girmeye işaret eder.

Rüyada denizin ortasında oturmak yada denizde oturduğunu veya yattığını görmek, sultanın huzuruna gireceğine yorumlanır.

Rüyada denizden su içmek, içtiği su miktarı kadar edep ve ilim elde etmeye işarettir. Rüyada Denizi geçmek ise, düşmanın malından ganimet almaya yorumanır.

rüyada denizde yıkanmak

Rüyada denizde yıkanmak, hata ve günahlardan kurtulmaya, keder ve hüznün gitmesine işaret eder. Bu rüyayı gören hasta ise şifa bulacağına, borçu ise borçtan ve sıkıntıdan kurtulacağna yorumlanır.

Rüyada deniz üstünde ayakta durmak, devlet büyüğü tarafından ummadığı bir şeye sahip olmaya işaret eder.

Rüyada denizde dalgalarının birbirine vurmasını görmek, yolculuk esnasında şiddet ve korkuya işarettir.

Rüyada deniz görmek, mutluluğa, arzu ve isteklerin gerçekleşmesine, mal ve paraya, iş ve sanata ve dünya işlerine yorumlanır.

Rüyada denize girmek devlet yönetimine girmeye, denizin ortasında yatmak, yattığını görmek devlet hizmeti almaya işaret eder. Rüyada Deniz suyundan içmek uzun ömre, paraya, uzun ömre, mülke ve kuvvvete, ilim ve edep öğrenmeye işarettir.

Rüyada Denizden su almak Allah'tan gelecek olan ihsana,
Rüyada Denizi geçmek, mal, para ve mülke,
Rüyada deniz suyunun azalması yahut çekilmesi devlet hazinesinin durumuna ve ekonomik zorluklara,
Rüyada Denizin üzerinde suya batmadan durmak devletten gelecek bir iyiliğe,
Bulanık deniz suyunu tiksinerek içmek hüzün ve kedere,
Denizi baştan sona yarmak esenliğe ulaşmaya,

Denizde boğulmak şehid olmaya yahut günaha batmaya,
Denizin derinliklerine inip sonra çıktığını görmek dünya nimetlerine, onun derinliklerinden ince vs. çıkarmak rızka,
Denizden su avuçlayıp bir kaba yahut gemi, tekne vs. içene koymak uzun ömürlü çocuğa,
Çalkantılı deniz cehenneme, ıstırap ve fitneye,
RüyadaDenizde Abdest almak yahut yıkanmak herkes için hayra ve güzel gelişmelere, Okyanuslar zahiri ve batıni ilimlerde ilerlemeye, Deniz zikrullaha, tesbih ve tehlile; suyu tatlı ve berrak, hafif dalgalı deniz mümine, acı sulu, dalgalı ve tasvetli deniz kafire, Deniz yemin etmeye, kafir için imana, günahkar için tövbeye, İnsanın içini daral

Rüyada deniz görmek hoşnutluğa, mutluluuğa ve beklenenlerin gerçekleşmesine yorumlanır.

Deniz rüyaları iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın olgunlaşmasını sağlayacak ve hayatına anlam katacak uzun bir yola işaret eder.

rüyada dalgalı deniz

Rüyada dalgalı deniz görmek yaşanacak sıkıntıların ardından rüyayı gören kişinin mutluluğa kavuşacağna işarettir.

Rüyada uzaktan gelen dalga seslerini dinlemek, yalnız bir hayat süreceğinize işarettir. Rüyada Sakin deniz, başarı ve mutluluğa yorumlanır.

Rüyada masmavi, engin deniz görmek, rüyayı gören kişinin hayatına anlam katacağına yorumlnır. Masmavi deniz görmek, hayatın olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yol olduğuna işaret eder.

Denizde fırtına gören kişinin yaşamı tamamen değişeceğine, bazı olaylardan sonra huzura kavuşacağına yorumlanır. Rüyada Tekneye binip denize açılan kişinin hayat tarzında değişmeler olacağına yorumlanır.

Rüyada Denizi köpük köpük görmek ise mirasa işaret eder. Rüyada deniz kıyısında durup suya baktığını gören kimsenin güzel bir kıza aşık olacağına yorumlanır.

Rüyada Denize Düşmek

Rüyada denize düşmek ise, beklenmedik bir olay sonunda eline fazlaca para geçeceğine işaret eder.

Danyal Aleyhisselama göre: rüyada deniz görmek, mutlaka bir devlet büyügü ile tabir olunur. Denizi saf, sakin, düzgün ve dalgasiz olarak görmek, adaletli bir baskana, dalgali ve çirpintili görmek, zalim bir baskana isarettir.

Rüyada Denizden su içtigini gören, devlet büyüklerinden hayir ve menfaat görür. Bütün denizin suyunu içip bitirdigini gören, büyük bir makama nail olur ve hayir ve iyilik görür.

Rüyada Denizin üzerinde gezindigini gören, yolculuga çikar. Keder ve sikintidan kurtulur. Kendisi ile gidecegi yer arasinda denizin engel oldugunu gören, eger yolcu ise yolundan kalir; yahut hükümet tarafindan islerinde bir engel çikarilir. Suyu tuzlu veya aci ve bulanik bir denizde veya gölde battigini gören, siddetli bir sikinti içine düser.

Abdulgani Nablüsî ye göre: Rüyada deniz görmek, kuvvetli, cüsseli, adil ve müsfik bir devlet adami, tüccar için mali, çirak için ustasi olarak tabir olunur.

Rüyada denizi gören arzuladigi seylere sahip olur. Denize girdigini gören, büyük bir devlet baskani ile tanisir veya büyük bir mevki sahibi olur. Deniz kenarinda oturdugunu veya yattigini gören, devlet hizmetine girer.

Rüyada Denizden su almak isteyen, hükümetten bir sey ister. Deniz suyunu bir kaba doldurdugunu gören, (C.C.) tarafindan mal ve mülke sahip olur. Devlet ve ikbal ile yasar.

Rüyada Denizin suyunun çekildigini ve dibinin göründügünü görmek, o memlekete bir felaket gelecegine isarettir. Denizin üzerinde durdugunu görmek, ümit etmedigi bir mevkie gelecegine, , bulanik ve çamurlu denizde battigini görmek, musibete, delalet eder.

Ibni Sirin e göre: rüyada denize girip dibine kadar battığını görmek yada deniz kenarındaki kamlara gömülmek hükümetten gelecek bir kötülüğe işaret eder.

Rüyada denizde boğulmak

Denizde bogulmak üzere iken kendisini kurtaran kimse olmadigini ve sahili de göremedigini gören, hükümet tarafindan bir musibete ugrar.

Denizde boguldugunu, sonra kurtuldugunu gören, dünya islerinde derdi çok olur ve basi beladan kurtulmaz. Denizi uzaktan gören, bir sey ümit eder fakat onu elde edemez.

Rüyada deniz üzerinde yürümek

Denizin üzerinde yürüdügünü ve ayaklarinin islanmadigini gören, cehennem atesinden kurtulur ve dünyada sevilen bir kisi olur.

Rüyada denizde su içmek

Kirmanî ye göre: Rüyada denizden su içtigini ve suyun soguk oldugunu gören biri ile mahkemelik olur, rüyayi gören ilim adami ise ilmi artar, hükümet adami ise itibari ziyadelesir.

Denizden sicak su içtigini gören, musibete ve sikintiya düser. Eger içtigi su kötü kokulu ve tadi da fena ise, düsmaninin kendisine üstün gelece gine, bir rivayete göre de hükümet tarafindan isinde zorluga düsecegine delalet eder.

Cabir ül Magrîbî ye göre: rüyada denizin kurudugunu görmek, devlet büyüklerinden birinin ölümüne ya da o devlet büyüğünün siyasi siyasi kudretinin azalacağına yorumlanır.

Rüyada, denizi son damlasına kadar içtigini görmek, rüyayı görenin işlerinde başarıya ulaşacağına yorumlanır.

denizin dalgalanip karistigini ve havanin karardigini görmek, isyana, yalanin çogalmasina; denizden yenilecek bir sey çikardigini görmek, helal rizk edinecegine; denizden tuzlu su içti gini görmek, haram mal kazanacagina; denizden tatli su içtigini görmek, helal mal edinecegine; denizden maden veya kiymetli bir mücevher çikardigini görmek, hayir ve menfaate; çikardigi sey çir kin ise düsmana karsi üstünlügüne;

rüya sahibi ilim adami ise ilminin artmasina, denizden kötü bir sey çikardigini görmek, düs manin memleketi istilasina delalet eder.

Cafer i Sadik a göre: rüyada deniz görmek alti sekilde tabir olunur: Mülk ve devlet baskani, büyük kimseler, alim, ilim, mal, is.

Ebu Sait El Vaiz e göre: tatli suyu olan denizin (göl) kurumasi, devlet baskaninin ölümü; taskin bir deniz, keder ve sikinti;denizde bogularak ölmek, Islam dininin disinda olarak öldügüne delalet eder.

Rüyada denize düşmek

Denize düstügünü ve bazen batip bazen çiktigini ve ellerini hareket ettirerek yüzdügünü gören, devlette bir makama sahip olur.

Denize girdigini ve hemen çiktigini gören dünyada hep din ve ibadetle mesgul olur. Bir rivayete göre bogulma görmek, se lametle yolculuga isarettir.

Rüyada Denizin üzerinde ayaklari üzerinde durdugunu gören, hükümet tarafindan bir nimete kavusur. Deni zin yerden kalktigini görmek, zalim bir hükümet baskaninin ölü mü demektir.

Rüyada denizden çıktığını görmek, rüyayı gören kişinin hastalıktan şifa bulup iyileşeceğine yorumlanır.

Rüyada dezin üstünde yürüyerek karşı sahile çıkmak sıkıntıdan uzaklaşmaya işarettir.

Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyasinda deniz görmesi, arzu ve isteginin yerine gelmesine isarettir. Denize girdigini gören kimse devlet baskaninin huzuruna girer.

Denizin bütün suyunu içtigim görse, o kimse dünyaya sahip ve ömrü uzun olur. Deniz suyundan içip kandigini gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü ve kuvvetli olur.

Denizden su almak istedigni gören kimse, almak istedigi su miktannca devlet hizmetinde bulunmayi arzu eder ve o nisbette buna muvaffak olur. Denizden su alip bir kaba doldurdugunu gören kimse çok mal biriktirir. Yahut, Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve genis bir mal yigar. Bazi tfibirciler demislerdir ki, denizden içilen su, içildigi miktarca ilim ve edeb ögrenmektir.

Rüyada Denize işemek, hata ve günaha yorumlanır.

Eger hasta ise Allah ona sifa ihsan eder. Bir kimse denizi bir bastan diger bir basa yardigini görse, üzüntü ve kederi kalkar ve selamette olur. Denizin suyundan içtigini görene hüzün ve keder isabet eder.

Denizden su alip içtigini gören, içtigi su kadar mala isarettir, yahut ayni miktarda ilim ve irfana sahip olur. içtigi su bulanik ise o kimseye korku isabet eder. Denizde yikandigini ve abdest aldigini gören hasta ise Allah sifa verir, borçlu ise borcunu öder, sikinti varsa sikintisi kalkar, korktugu seylerden emin olur. Hapiste ise hapisten kurtarir ve iyilikler karsisina çikar.

Denizde su üzerinde gezdigini görse iyi niyet ve itikadinin saglam olduguna isarettir. Bazen de deniz rüyasi, iztirap veren ve helak eden bir fitneye isarettir. Deniz, cehenneme dahi isarettir. Bazen de bir kimseyi deniz içerisinde görmek, eger o kimse ölmüsse, cehennemde olmasina alamettir, eger hasta ise hastaligi artar, denize battigini görse o hastaligindan ölür.

Bazi tabirciler, deniz üzerinde yürümesi, gizli bir seyin asikareye çikmasina bazilari da tehlike ve tevekküle isaret eder, demislerdir.

Rüyada deniz görmek ayrıca yağmur olarak ta tabir edilir. Rüyada deniz pisliklerden temizlenmeye de yorumlanır. Rüyada deniz görmek, günahkar için tevbeye, inançsiz için imana yorumlanır.

Bazen deniz, haddi ve nihayeti olmayan meslege, kalesi olmayan sehre, cemaati terk edip yalniz bayram namazlarinda bulunmaya, sehvet ve arzusunun ve gönlünün istedigi seyleri yemekten kendisini men eden hastalik manasina gelir. Denizin güzel bir sekilde fazlalastigini görse, o sirada insanlann yagmura ihtiyaçlari varsa yagmur yagar ve o yagmurdan faydalanirlar. Denizin tasip dalgalarinin birbirine vurdugunu gören kimse yolculugunda korkuya ve siddete düser. Bazen de deniz, dünyaya ve dünyanin garib hallerine isarettir.

Deniz rüyaları genellikle iyiye yorumlanır. Rüyada dalgalı deniz görmek mutluluğun, sıkıntılardan sonra geleceğine yorumlanır.

Deniz Benzer Rüyalar

Sponsorlu bağlantılar

Rüyada Deniz yorumları

melis

bende deniz buz kestiğini yani denizi gri gördüm üstelik yoldayken birden deniz oldu ve denizin ortasından taş çıktı bende onun üzerine oturup ağlıyodum ama deniz çok büyüktü

aslı

rüyamda tertemiz berrak bir denizin kıyısından yürüyüp (ayağım suya değiyor) midye kabuğu topluyordum büyük büyük böyle dikey çizgili az bulunanlardan çok güzeldi

emine

dün gece kocaman bir boğazdaydım altında büyükbir yol vardı önce arabalar sonra bir tren geciyordu 4yaşındaki oğluma sarrılmış seyrediyordum

emine

denizde vapurdaydım eşim.iki kızım ve ben kızımın biri yokdu vapur batmaya başladı sonra vapurda çalışan biri batmakdan kurtardı deniz masmavi ve çok coşkulu dalgalı idi

mira

rüya anlamı çok doğru

hayal

arkadaşım rüyasnda beni deniz kenarında çırıl çıplak görmüş ve vucudumda yara izleri oldugunu söylüyor

ayşe

ben rüyamda çok dalgalı bir deniz gördüm ama sürekli dalgalar üstümden geçiyodu

melahat

ben rüyamda yağmurlu bir günde denizden balık avlıyordum ne anlama geliyor.

nurgül1

ben denize girdim ama beyaz kardı etraf sonra geldi banyo yaptım komşularla kaa etdim sonra

yasemin

rüyamda denizi hayranlıkla izliyordum

Xuraman

Rüyamda denizden ölmüş insanlar çıkarılıyordu ve cocukda vardı aralarında ve ters çevrilmiş küçük küçük teknelerde vardı denizde ölenlerde çinlilerdi bende deniz kıyısında büyuk pencereleri olan 1 evin içinden onlarıa bakıyordum

erkan

rüyamda denizin cekildigini sonra denizin yer kabuğunu görüyordum bi anda yer sallandı ve sular gene yükseldi yavaşça sonra deniz çok dalgalandı sizce nedir

didem

ben rüyamda bir tatile gitmiştim orada denize girmiştim deniz çamurluydu ve biraz yüzdükten sonra annemin sesini duydum bana oradan hemen çık dedi suda aşırı derecede dalgalıydı

Şühedamn

Ben rüyamda otobüsnen deniz kenarına gittiğimi gördüm. Ne anlama geliyor ?

Şühedamn

Ben rüyamda otobüsnen deniz kenarına gittiğimi gördüm. Ne anlama geliyor ?

sena

Rüyamde denizde yüzmeyi öğreniyordum

fatmanur

rüyamda annem ben ve kardeşim masmavi bir denizin yanındayız bizden başka kimse yok ve çok güzel kokan bitki kokuları geliyor ve o masmavi suyu izliyoruz birlikkte konuşuğ gülüyoruz

Ceyhun

Berrak bir denizin içerisinde yürüdüğümü gördüm daha sonra kazan ile 0beyaz renkte altın gördüm devamında yardıma muhtaç bir insan için suyun dışına çıktım . bu ne anlama gelebilir.

deniz

başkası beni rüyasında denizde su yılanlarıyla görmüş.yılanları alıp alıp atıyormuşum belime bağlıyormuşum.acaba ne anlama gelir

nurten

Oglumla berabercok guzel bi havada denizegittik ve oglum suya girdi su berrak ter temizdi birden bure ogkumun boguldugun gördum dalgalar cok şiddetli vuruyodu buyukdü kiyiya yakindi oglum ama hareket etmeyip suyun icindrydi rlimi uzatip almaya calisyim dalgalar izin vermedi yuzm3de bilmedim icin giremiyodum sonra birden oglumun cok sevdigi bi abisi grldi ve kurtarti agizindan dulwri bosaltip hayata dondu konustu benimle cok etkilendim dogrusu bu be anlama gelir .

suheda

rüyamda denize arkadaşiöla girdiğimde deniz jöle gbiydi ilk girdiğimizde deniz 2ye ayrılmıştı sonradan yavaş yavaş kapanmaya başladı sonrada denizin üstünde yürüdük şimşek çarptı ama bir çarptı daha olmadı hava aydınlandı bizde eve gittik

merve

selamünalyküm rüyama hi sevmediim birigirdi v ben onun denizin üstünden geçişini izledim bu nedemktir

aybüke

denizin ortasından kıyısına kadar yüzdüğümü gördüm ama yüzerken sırt üstü yüzüyodum ve hiç uğrsamdan kıyıya geldim

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Paylaşmaya ne dersin ?

0
Yandex.Metrica