Makam rütbe, yolculuk düşmana galip gelmeye delalet eder.

Rüyada At Görmek Nedir

Diyadinnet Rüya Tabirleri bölümünde yayınlanan Rüyada At görmek ne demek rüya tabirini rüyada at 3280 nolu rüya yorumunu okumaktasınız.

sponsorlu bağlantılar

Makam ve rütbe, yolculuk ve düşmana galip gelmeye delalet eder. Kuyruğu, yelesi ve ayakları kızıl olan at dindarlıktır. At, güzel evdir.

Rüyada beyaz At görmek, Beyaz at düşmana galip gelmeye, Siyah at saltanat, ululuk, devlet ve dünyalığa, Bekarın kısrağa binmesi asil ve zenggin bir kadınla evlenmesine, Beyazı siyahına galip olan at ile kızıl kısrak, neşeli, dindar kadına delalet eder. Birçok ata sahip olan meslektaşları ve akranları içinde sivrilir.

Ata binen kimsenin hanımı hamile ise oğlu olur. Kuyruk tüyü gür olan at evlat ve akraba çokluğuna, Atın bir tarafa doğru sıçraması, binen kimse için bir işe ya da düşünceye meyletmeye, Melez at izzet ve şerefe, yüksek rütbeye yahut asil bir evlada delalet eder.

Çift kanatlı ata binen ya dünyalığa ya da saltanata kavuşur. Siyah ata binen karsız bir yolculuğa çıkar. Kendi zayıf atını güçlü bir atla değiştiren kötü halden iyi hale; bunun aksi olursa, diğer hale duçar olur.

Bir atın terkisine binen birinin vekili olur ya da onun meslek ve meşrebini devam ettirir. Bir yerleşim alanına topluca giren başıboş atlar şiddetli yağmurdur.

Terkedilmiş yılkı atları devlet ve saltanatı sona eren insanlara, yaşlı ve düşkünlere delalet eder. At tersi şerefli bir kimseden maldır. Bu tersi süpürmek, böyle bir kimseden mal edinmek, At tersi üzerinde oturmak akrabaları cihetinden mal elde etmektir. ( Ayrıca Bakınız; Beygir.)

Rüyada herhangi bir şekilde at görmek, iyiye işarettir. İş hayatında yükselme, aşk hayatında iyi gelişmeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesine işarettir.

Rüyada herhangi bir şekilde at görmek, iyiye işarettir. İş hayatında yükselme, aşk hayatında iyi gelişmeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesi demektir. Ama ölü at zarara ve yakın zamanda ölüme; bağlı at mevkiinin değişmemesine; at satmak kavgaya; at dövmek hapse girileceğine,suda at dedikoduya işarettir.

Bereketin ve bol kısmetin işaretidir. Sağlıklı bir ata bindiğinizi gördüyseniz yaşamda çok başarılı olacağınız ve hayatınızın aşkını bulacağınız anlamındadır.

Ata binen bir kimsenin isteği hemen yerine gelir. At görmek her türlü sıkıntının sona ereceğine, güzel günlerin başlayacağına işarettir. Atın öldüğünü görmek ise iş ve evle ilgili sorunlar yaşanacağına işaret eder.

Rüyada at görmek murattir. Tabirciler atin rengine göre rüyalari yorumlarlar. Yagiz yani siyah at büyüklük ve maldir.

Kirmani ye göre: doru renkli ata bindigini görmek, kuvvetin fazlaligina, doru taya bindigini görmek de zengin bir kadinla evlenmege isarettir. Beyaz at dinin kuvvetine ve devlet tarafindan verilecek mal ve itibara delildir. Rüyasinda beyaz ata bindigini gören şerefe ulasir fakat biraz hüzünlenir.

Kula at; hastalik ile tabir olunur. Kula ata bindigini gören hasta olur. Eger bindigi disi tay ise hastalikli ve hazin tabiatli bir kadinla evlenir.

Kır at hayir ve berekettir. Eger bindigi dişi tay ise güzel ve iyi ahlak sahibi bir kadinla evlenir.

Ablak yani demiri kir renginde bir at görmek söhretle tabir olunur. Rüyasinda demiri kir renginde ata bindigini gören halk arasinda hayirla ün yapar. Demiri kir ve alni akitmali bir hayvanin üzerine binmek istedigini görmek, Büyük bir kimsenin islerine karisacagina, demiri kir bir ati olup bunu baska bir renge boyadigini görmek hayra delalet eder.

Ebu Sait El Vaiz e göre: demiri kir at ve beygir görmek ve binmek öteki renklerden daha asagi tabir olunur. Çünkü kiymetinde diger renklerdeki hayvanlardan daha ucuz ve itibarsizdir. Demiri kir ata binmis oldugunu gören her isinde zorluga ugrar.

Bir baska rivayete görede: Rüyada ata binmek, gerçekte ata binen kimse için, serefli mertebeye nail olmaya ya da bir seyahate çikmaya isaret eder.

Rüyada taya binmek, bekar kimse için, iyi ve zengin biri ile evlilik yapmasina veya bir ev sahibi olacagina isarettir.

Rüyada genç ve iyi bir cins at görmek, rüya sahibinin iktidarinin artmasina, rizkinin çogalmasina beyazimsi gri renkli bir at görmek, kazançli islerin pesinden kosmaya koyu kirmizi veya kül renginde yasli bir at görmek ise, islerin bozulmasina isarettir.

Rüyada boz renkli bir ata bindigini gören kimse, düsmanlarini maglup eder.

Siyah ata bindigini gören kimsenin seref ve itiban, mevkisi yükselir. Kir ata bindigini gören kimse kisa süre içinde evlenir.

Gemsiz bir ata binmek, rüya sahibinin istemedigi halde birisinin emri altina girip onun emirlerini yapmak zorunda kalmasina isarettir.

Rüyada huysuz ve azgın ata binmek, rüya sahibinin hilekar ve yalanci bir kimse ile iliski kurmasina ve bundan ötürü ve ondan zarar görmesine isaret eder. Eğersiz bir ata binmek, rüya sahibinin giristigi islerden olumlu neticeler elde edemeyecegine isaret eder.

Rüyada bir at öldürdügünü gören kimse, mal ve paraya kavusur. Bir at tarafindan isirildigini gören kimse, herkes tarafindan saygi görür. Ölmüs bir at gören kimse, seref ve itibara kavusur. At eti yedigini görmek, rüya sahibi için iyi degildir.

Attan düstügünü gören kimse, para kaybina ugrar ya da sagligi bozulur. Rüyada at sattigini gören kimse, ya birisi ile kavga eder veya Aile hayatinda geçimsizlikler olur.

Pazardan bir at satin aldigini gören kimse, eger memursa, hizla terfi ederek yüksek mevkilere nail olur. Erkek at iktidar ve güçtür. Disi at ise, serefli bir kadindir. Bir kisraga bindigini veya satin aldigini gören kimse, serefli bir kadinla evlenir. Eger rüya sahibi evli ise, ya da evlenme niyetinde degilse, o zaman büyük bir araziye nail olmasina isaret eder.

Bir baska rivayete göre ise; Rüyada yaninda at oldugunu gören kimsenin rizkinin genis olmasina ve düsmanina galip gelmesine delalet eder. Ata binmeye layik olmayan kimsenin rüyada ata bindigini görmesi, izzet ve makam sahibi olmasina delalet eder. Erkek ata bindigini gören kimse düsmanindan korunur. Rüyada taya bindigini görse, o kimsenin güzel bir çocugu olur.

Semer vurulmus bir hayvana bindigini gören kimse, ne fakir, ne de zengin, orta halli olarak yasar. Bekar olan kimse kisraga bindigini görse, hanimefendi, zengin ve asilli bir kadinla evlenir. Asil olan asilsiza nispetle sereflidir. Bazen de at, güzel yapilmis eve delalet eder. Kir at, düsmana galip gelmektir.

Yele ve kuyrugu kizil ve dört ayagi sekil san at, takva ve dindir. Bir kimse, yelesi ve kuyrugu siyah ve diger yerleri kizil bir ata bindigini görse, bazen raki içer. Çünkü vasfi yapilan at manasina gelen kümeytu kelimesi, içkinin isimlerindendir. Bir kimse baskasinin atina binse o kimsenin mertebesine yükselir. Yahut o kimsenin adetini isler, özellikle mezkur at meshur ve bilinen at, rüyayi gören de ona binmeye layik olursa. Kisrak at, zevcedir. Tekrar binme niyetinde olmayarak disi attan indigini ve gemini çikardigim gören kimse, hanimini bosar. Tekrar binmek niyetiyle bir isi için atindan indigini ve atinin egerinin de yaninda oldugunu gören kimse ise haniminin hayizli olusu sebebiyle ondan nefsini menetmesine delalet eder.

Eger baska bir kisraga binmek üzere mezkur attan indigini gören kimse, hanimi üzerine baska bir kadini daha nikah eder. Yahut ikinci atin kiymeti nispetince bir cariye alir. Eger kisraktan indigi zaman nefret ederek arkasini dönüp yürüse yahut indigi zaman yere kan olarak sidik etse, o kimse hanimindan ayrilarak zina ile mesgul olmasina delalet eder.

Halis kizil kisrak, dindar, neseli ve söhretli bir kadina delalet eder. Alaca kisrak, güzellik ve mal ile meshur bir kadindir.

Her tarafi, yelesi ve kuyrugu kizil olan kisrak, neseli, sevinçli bir kadindir. Beyazligi siyahligindan çok olan at, dindar bir kadindir.

Bir kimse egersiz ve gemsiz bir kisraga bindigini görse, ahlaksiz bir kadinla evlenir. Yahut sebati olmayan bir isi üzerine alir.

Atlardan ve üzerine semer vurulan hayvanlardan beyazligi siyahligina galip at, velayet? delalet eder. Beyazligi siyahligindan fazla olan ata bindigini gören, dindar bir kadinla evlenir. Hayvanlarin siyahi izzet ve sereftir.

Kendisi sari, yelesi ve kuyrugu kizil olani, matem veya gelin için toplanmis birtakim kadinlara delalet eder. Bazen de bu rüya deve üzerindeki yüklere delalet eder. Bir kimse birtakim atlara malik oldugunu veya onlari otlattigini görse, arkadaslari arasinda makbul olur. Rüyada görülen at, bahadir, tüccar, sanat ve ticaretinde ferasetli olan erkek yahut bir çocuktur. At, ortaktir. Bir kimse kendi yaninda veya evinde bir atin telef oldugunu görse, bir insanin vefatina delalet eder.

Rüyasında alnı beyaz ve dört ayagi sekil bir ata bindigini ve ata binmeye de layik bir elbise ile bir seyi talep etmek için yavas, yavas yürüdügünü görse, o kimse halk arasinda izzet ve serefe yahut saltanat ve mürüvvete erisir ve kötülük yapmak için düsman ona yaklasamaz. Eger .bindigi at siyah olursa, o kimsenin kiymeti ve serefi büyük, devlet ve saltanati siddetli ve; kuvvetli olur. Çünkü siyah at, mal, devlet, saltanat ve ululuktur. Bindigi atin yelesi, kuyrugu ve sair yeri kizil olursa, o kimsenin bos islerle ugrasma, oyun, kan dökme ve kavga gibi seylere meyli ve hevesi olur. Katı ve sert basli olup binicisi durdurmak istediginde durmayan at, deli bir kimsedir. Yürütülmek, istendigi zaman duran at, bir isi benimsemeyip tembel olan ve islerinde tembellik gösteren insana delalet eder.

Atın altinin ve kuyrugunun beyazligi, saltanatin sereflisidir. Atin izansizi ve hareketinin azligi, sultan için harbe ve elinde bulunan seyin azligina ve düsmaninin ona zafer bulmasina delalet eder. Atin kuyrugunun killarinin çok olmasi, rüya sahibinin evlat ve akrabasinin çokluguna delalet eder.

Sultan olan bir kimse, atinin kendisiyle çekistigini görse, tebaasindan birisinin sultana karsi çikmasi ve isyan etmesine delalet eder; Eger rüyayi gören tüccar ise, ortagi ona isyan eder. Ve onun aleyhinde bulunur. Atin siçramasi, bir hususta meyletmeye, bir tarafi tercih etmeye, ihtiyacina tezce ulasmaga delalet eder. Bir ati sevk ettigini gören kimse, serefli bir adama hizmet etme arzusunda bulunur

Bolluğun, bereketin, zenginliğin simgesidir. hayatta çok başarılı olacağınız ve hayatınızın aşkını sonunda bulacağınız anlamına gelir.

sponsorlu bağlantılar

Rüyada At, ile ilgili yapılan yorumlar

derya

ay inşallah olur
çok sağolun

esra

ben rüyamda bir siyah at gördüm arkadaşımımn boynunu kesti ne demek

gürcü

kırmızı at nedemek

nezaket

Ben ruyamda klzll bir at eve girdi sonra ben onu kovdum

serdar

çok güzel bayaz bi at gördüm yeleleri örülmüş uçlarına doğru kızıllık vardı altın sarına benziyordu göğsü çok kaslı ve heybetli bi attı üzerine binmiştim lütfen yorumlaya bilirmisiniz


bende rüyamda at gördüm bu ne anlama gelir

resat

bende rüyamda devamlı at görüyorum bir seferde beyaz at gördüm

gül

ruyamda abımın atı kesıp atın başını kanala attıgını gordum

songül

ben rüyamda güzel bir atı oturup seyrediyordum

CAGRI MUST

BENDE SIKLIKLA GÖRÜYORUM FAKAT ATIMA İNŞALLAH HAYRA ÇIKAR YEM VERMEYİ VE SU VERMEYİ SÜREKLİ UNUTUYORUM YANİ HAYVANI AC SUSUZ BIRAKIYORUM FAKAT AKLIMA GELİNCE HEMEN VERİYORUM YEM VE SUYUNU

SEREN

BENDE RÜYAMDA AT GÖRDÜM VE HAMİLE KADIM

rabi

atın üstne bin miştim karşıdan karşıya giderken at kamyonun altında kalmıştı

orhan

rüyamda 2 beyaz atın hızlıca koştugunu gördüm

furkan

Ruyamda Beyaz ati eve getirdim sonra halıya isedi anlamı ne acaba

Furkan

Beyaz ati eve getirdim snra halıya isedi anlamı ne

furkan

Beyaz ati eve getirdim sonra sonra halıya isedi anlamı ne acaba

SENEM

RÜYAMDA DEVEYE BENZEYEN KİRLİ ATLAR DENİZE GİRDİLER LÜTFEN YORUMLARMSNIZ

davut

rüyamda genç attan bir genç kız indi koşarak uzaklasti


Sevda
Ben ruyada atın östunde ağliyordum kuzenim gelip beni indirdi atan onların evine doğru giderken uyandım

sevda

Ben rüyamda atın üstünde bir asker gördüm acaba ne anlama geliyor

mehmet

Rüyada dişi bir ati kestim sonra da yavrusu nu kesecektimm

kız

ben rüyamda aslında tam olarak at görmedim ama anlatamıyorum nasıl anlatsam mesela ben bir sürü geçitten geçiyordum bana kimse yardım etmiyordu orada usulca kalmıştım ve birden ışık geldi onun ışığı tüm evreni aydınlattı ve at benim yanıma geldi bana yardım etti ve rengi beyazdı ne anlama gelir

yeliz

siyah birr atın bacaklarını benim yaşlarımda bir kız kesiyodu sonrada kızı ateşe aıyorlardı

at sürüsü

Atsürüsü nün geldiyini gordüm ama diyer hayvanlardan cok büyükler yesillik biryerdeyim araya geldiklerini gördüm sonrada gok gürültüsüne benzer bir ses duydum yukariya baktığımdada cok büyük bir balığın ucduğunu gördüm yüzer gibi havada ucuyordu buna şaşırarak bakarken uyandim sabahın 6 sı civarıydı busabah gördüm yorumlarsanız sevinirim teşekkürler

ömür

ben rüyamda at gördüm ve hamile kaldım

ibrahim

rüyamda beyaz at gördüm ve at şahlandı korktum sonra at koşmaya başladı bu ne anlama gelir

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Bağlanıyor

Paylaşmaya ne dersin ?

0
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 4882