Devlet başkanı tabir edilir. Arslan başı bulmak veya arslan

Rüyada Aslan Görmek Nedir

Diyadinnet Rüya Tabirleri bölümünde yayınlanan Rüyada Aslan görmek ne demek rüya tabirini rüyada aslan 3257 nolu rüya yorumunu okumaktasınız.

sponsorlu bağlantılar

Devlet başkanı ile tabir edilir. Arslan başı bulmak veya arslan eti yemek valiliğe, mertebeye, makam ve mala, Birine arslan ısırması maldan ya da dünyalıktan görülecek zararla, Arslanın birini kovalaması korkuyla, Arslana binme güçlü bir düşmana galip geelmeye, Uzaktan arslan görmek ecelin yaklaşmasına, Evde arslan görmek Sağlıklı kimse için uzun ömre, hasta için vefat etmeye delalet eder.

Rüyanızda aslanın saldırısına uğradıysanız, düşmanlarınız tarafından yenilecek onların emri altına gireceksiniz. Aslanla boğuşmak, kazanmaya; Aslan öldürmek, her alanda başarıya; aslana sırtını dayamak, kayıp ve üzüntüye;.aslan tarafından takıp edilmek; tuzağa düşmeye işarettir.

Rüyanızda aslanın saldırısına uğradıysanız, düşmanlarınız tarafından yenilecek onların emri altına gireceksiniz. Aslanla boğuşmak, kazanmaya; aslan öldürmek, her alanda başarıya; aslana sırtını dayamak, kayıp ve üzüntüye;.aslan tarafından takıp edilmek; tuzağa düşmeye işarettir.

Güçlü biri olduğunuz için her zaman başarılı olacaksınız. Eğer bir aslanın saldırısına uğradığınızı gördüyseniz, düşmanlarınızın tarafından yenilecekiniz.

Rüyada aslanla karşılaşan ve korku duyan bir kimse maceralı sayılan bir işten büyük kazanç sağlayacak ve üstün, önemli biriyle dost olacak anlamına gelir. Kafesteki aslan bir dostun güç durumda kalacağına işarettir. Aslanla boğuşan kimsenin düşleri gerçekleşecek demektir.

Ibni Sirin e göre (r.a): Rüyada aslan görmek kuvvetli ve siddetli bir düsmanla yorumlanir. Aslanla dövüstügünü gören, üzerine saldiran kuvvetli bir düsmanla mücadele eder. Bir aslana karsi çiktigini fakat aslanin kendisine dogru geldigi halde ona saldirmadigini gören, devletten veya devlet adamlarindan bir zarar görmez. Aslandan kaçtigini ve hayvanin kendisini kovalamadigini gören, korku ve endiseden kurtulur, düsmanina üstün gelir. Kendisine aslan eti getirildigini görenin eline mal geçer, o etten yemek daha iyidir. Aslan sütü de böyledir.

Kirmani ye göre: rüyada aslan görmek hükümet reisi ile tabir olunur. Rüyada bir aslan basi buldugunu ve onun etinden yedigini görmek, rütbeye ve mala ve nimete delalet eder. Aslanin vücudundan bir parçanin eline geçtigini görmek, düsman malindan faydalanmaya isarettir. Bir aslani arkasina yükledigini gören düsmani ile anlasir. Bir aslanin arkasindan dolasarak önüne çiktigini göreni, hü kümet cezalandirir. Bir aslan basi aldigini gören büyük bir makama geçer. Rüyasinda bir aslani sagdigini gören, devletin malini idare eder. Eger tüccarsa mali artar, isçi ise kazanci çogalir. Bir kadin rüyada aslan yavrusunu emzirdigini görse, büyük bir adamin süt annesi olur. Eger aslan yavrusunu besleyen erkekse, bir yere Amir olur. Bir aslanin kendisini isirdigini veya pençesiyle bir tarafini yaraladigini gören, düsmanindan zarar görür. Rüyasinda kendisini bir aslaninin kucakladigini gören, devlet büyüklerine yakinlasir. Bir aslan öptügünü veya aslanin kendisine tatli, tatli baktigini gören, hükümet hizmetine girerek hayir ve menfaat görür. Eger çalisiyorsa derecesi yükselir. Bir aslani yedigini gören, devlet büyüklerine yakin olur ve onlarin itimadini kazanir. Aslanin derisi, kili, eti ve kemigi; ya hükümetten veya düsmandan gelecek malla tabir olunur.

Es Salimi ye göre: Rüyasinda bir aslana binip diledigi yere götürdügünü gören, büyük ve kuvvetli bir düsmanina üstünlük saglar. Aslanin kovalayip onun kaçtigini gören, korktugu ve çekindigi bir seyden kurtulur ve muradina erer. Aslandan korktugunu fakat bir zarar görmedigini gören, düsmanindan kurtulur. Uzaktan bir aslan görenin eceli yaklasmistir. Tövbe etmesi gerekir. Evinde aslanlar bulundugunu gören, hayra erer, ömrü uzun olur. Eger o evde bir hasta varsa iyi olur. Aslanin derisinden, etinden, kemiginden, kilindan, damagindan ve aslanin bir seyinden bir parça buldugunu gören miras yer.

Ebu Sait El Vaiz e göre: rüyasinda azgin bir aslanin halkin yolunu kestigini görmek, devletin zulüm yapacagina, bir aslanin kendisini kovaladigini görmek, hükümetten korkmaya, bir aslana binmis ama korkmakta oldugunu görmek, bir belaya ugrayacagina delalet eder. Aslani görüp kaçtigini ve hayvanin kendisini görmedigini gören, ilim ve hikmete nail olur. Bir aslanin bir memlekete girdigini görmek, orada hükümet baskaninin degisecegine isarettir.

Cafer i Sadik a göre (r.a): Rüyada aslan görmek üç sekilde yorumlanir; Hükümet baskani, cesaretli bir adam ve inatçi düsman.

Bir baska rivayete görede: Ibni Sirin e göre (r.a.). Rüyada disi arslani görmek, kötü düsünceli, zalim ve çocuguna kahredici bir kadina isaret eder. Rüyada bir disi arslanla münasebette bulundugunu gören kimse, büyük bir sikintidan kurtulur. Kendi islerinde yükselir ve düsmanina galip gelir. Disi arslan sütunu içtigini gören kimse, düsmana galip gelir. Etini yiyen de güç ve büyük bir mülk elde eder. Rüyada arslan görmek kuvvetli ve siddetli bir düsmanla yorumlanir. Arslanla dövüstügünü gören kimse üzerine saldiran kuvvetli bir düsmanla mücadele eder.

Bir arslana karsi çiktigini fakat arslanin kendisine dogru geldigi halde ona saldirmadigini gören, devletten veya devlet adamlarindan bir zarar görmez. Arslandan kaçtigini ve hayvanin kendisini kovalamadigini gören, korku ve endiseden kurtulur, düsmanina üstün gelir. Kendisine arslan eti getirildigini görenin eline mal geçer, o etten yemek daha iyidir. Arslan sütü de böyledir. Arslani evinde gören kimse hayra, güce ve uzun ömre erisir. Bir kimse arslanin kendisini isirdigini görse, isirdigi miktar düsmanindan bir seye erisir. Arslanla dövüstügünü gören, azgin düsmanla kavga eder. Arslanin derisinden yahut kilindan bir sey aldigini görenin eline düsmanin malindan bir sey geçer. Çok kere bu, miras malina isaret eder.

Kendinize güvenen, güçlü bir insan olduğunuz için, hayatta her zaman başarılı olacaksınız. Rüyanızda aslanın saldırısına uğradıysanız, düşmanlarınız tarafından yenilecek onların emri altına gireceksiniz. Rüyada aslan görmek, yüksek mevkideki insanlarla dosluk kurulacağına işarettir.

Benzer Rüyalar

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Aslan, ile ilgili yapılan yorumlar

Can

Rüyamda uzaktan aslanı gördüm :(

salih

rüyamda aslan yavrusu besliyordum sonra büyüdü evcil oldu

ceren

annemlerde aslan kapılarının içinde anne bunun burda ne işi var demeye kalmadı aslan kaçdı ve beni kovalamaya başladıhep kaçdım ama zarar veremedi

asya

rüyamda beyaz yavru aslan gördüm. acaba tabiri nedir?

hattab

rumyamda 2 aslan ve 2 ağac ve 1 dağ dağ 50 metre büyüklüyünde sadece dağı görüyorum ve 2 dağdan yan şekilde cıkmış ve aslanlar bir aslan bir ağacın ve diyer aslan diyer ağacın üstüne cıkıyorlar cıktıkdan sonra ağacın bazı dalları kırılıyor aslanlar ağacdan düşüyorlarmı yokmu oluyorlar bilmiyorum hatırlamıyorum ruyamın yorumunu merak ettim ruyamı yorumlarmısınız acaba teşekürler

semra

rüyamda annemlerin evinin terasında dişi iri bir aslan görüyorum onu görünce korkup geri adım atıyorum ama zincirle bağlı olduğunu görünce yaklaşıyorum sonra aslanın aşağıya atlıycanı anlıyorum hayvan ölücek diye üzülüp hemen alt kata iniyorum camın üstünde sallanıyor aslan ölmeden kurtarmak için yardım çağırmaya sokağa çıkıp koşmaya başlıyorum koşarken birisi kucağıma bir yaşlarında bir erkek bebek verip babası annesini öldürdü onuda öldürmesin al götür diyor onuda alıp koşmaya devam ediyorum ama aslanda ölmek üzere napıcam diye düşünüyorum çocuk daha önemli önce onu kurtarmalıyım diyorum içimden çocuğa sarılarak koşuyorum çocuğun babası geliyormu arkamdan diye arada dönüp arkama bakıyorum kimse yok koşmaya devam ediyorum bir yoldaki polise evimizi tarif edip aslanı ölmeden kurtarın ben çocuğu karakola götürücem deyip karakola varmadan uyanıyorum teşekkürler

zeynep

rüyamda terkedilmiş bi binanın içinde beni öldürmek isteyen insanlardan kaçıyodum kaçarken aslanın köşede korkarak inlediğini gördüm ve kendimden vaz geçip aslanı kurtarmak için ona yardım ettim binanın tepesine geldiğimizde balkondan ona atlamasını söyledim çünkü balkon çok güzel bi bahçeye açılıyodu o atladı ve bahçeye geçti bende arkasından atladım ve ağacın dallarında sallanmaya başladık bahcede harika bi toprak kokusu vardı sonra yere inip tekrar kaçmaya başladık.

Okan

Rüya da kendimi aslan olarak gördüm. Yolumun üzerine dinozor yavrularına benzeyen ama tam değil de hani öyle şekilsiz benden büyük 7-8 hayvan yolumu kesti. Onlarla savaştım oradan yaralı olarak kurtuldum. Onlarla girdiğim mücadelede onların bazısını yaraladım bazısı hiç yaklaşmadı onlardan bir tanesi de benim ensemi birkaç kez , bir kez de karnımı ısırdı o şekilde yaraladım. Oradan yaralı olarak kurtuldum. Yaralı olarak yatarken 2-3 insan geldi. aslan olarak beni aldılar ve bir yeşilliğin arkasında doğum yaptırdılar. Yanlız bu doğum yapılırken hem aslan olarak görüyorum kendimi o doğumu yapan, hem de o doğumu izleyen bedenen orada olmayan bir ruh gibi sanki görüyorum. Bu kadar gördüm neye delalet ediyor acaba ?

Beytullah

Hocam merhaba,
Rüyamda dişi aslan gördüm ve bana kuyruk sallayarak kur yapıyordu. Çeşitli kur yapma evrelerinden sonra dayanamayıp bu aslanla ilişkiye girdim. Bu rüya neye dalalet acaba?

SAMİ KAVAL

RÜYAMDA İKİ ASLANLAN KARŞILAŞTIM BİRİSİNİ DİŞLİ KÜREKLE ONA SOKTUM

Duru

Rüyamda elektronik eşyalar vardı mesela cep telefonu tablet mp4çalar gibi elimde tutuyodum onlarla denize girdim düşürmemeye çalıştım ama düşürdüm denize dalarak onları denizden çıkardım deniziz ilerisinde de bana bakan babamı gördüm

serap

rüyada aslan gordum benı yıyıyordu

ilknur

annem rüyasında erkek aslan görmüş anneme kükremiş

Selda

Rüyamda aslan ölüsü gördüm.

naciye

rüyamda aslan beni yemeek istiyordu sonra yanmdan ayrıldı

mehmet

Rüyamda kış ayı dağdayım iki beyazımsı kurt peşimde ben kaçıyorum köydeki eve yaklaştığımda gri bir kurt köpeği ve aslan cıkıyor karşıma ilk önce korkuyorum ama sonra aslanla köpeğe kurtlara saldırmalarını işaret ediyorum ve kurtlar kaçıyor

recep

trende giderken deve gördüm aslana yaklaştı aslan onun ağzından ısırdı

ahmet

rüyamda kardeşımın aslanlar tarfından yenıldığını gördüm

şeyda

rüyamda erkek aslan gördüm onunla karşı karşıyaydık ve bana kükredi

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Bağlanıyor

Paylaşmaya ne dersin ?

0
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 4917