Şuan sitede 18924 kişi var

diyadinnet tv

Rüyada Basamak görmek

Sponsorlu Bağlantılar

Diyadinnet Rüya tabirleri bölümünde yayınlanan Rüyada Basamak görmek ne demek rüya tabirini rüyada Basamak rüya yorumunu okumaktasınız.

Rüyada basamak görmek, rüyada merdiven basamaklarini görmek, yücelmenin sebeplerine dünya ve ahirete yönelmenin vesilelerine isaret eder.

merdiven basamaklari, mühlet vermeye, hileye ve derece derece bir seye yaklasmaya, bazen de merdiven basamaklan, yolcunun duraklanna veya zaman zaman konaklayacagi yerlere isaret eder.

bazen de merdiven basamagi, evin hizmetcisine isaret eder.

bir kimse bilinmiyen bir basamaga ciktigini görse, eger sonuna gelmis ve kendisi de hasta ise ölür.

yüksek bir çardağın en yukarisina ciktigini gören kimse cennetin en yüksek derecesine vasil olur. onun yüksek yerine cikmaksizin biraz asagida durduruldugunu görse, ölümden sonra cennetin yüksek derecelerine cikmaktan men edilir.

eger basamaklar kerpicten olursa rüya güzeldir. kiremit ve tugla gibi seylerden olursa rüya cirkindir. bazilari da, merdiven basamaklari hayirli amellerdir ki, onun birincisi namaz, ikincisi oruc, ücüncüsü zekat, dördüncüsü sadaka, besincisi hacc, altincisi cihat ve yedincisi kur'an'dir, dediler. merdivenin basamaklari kiremitten olursa bunda hayir yoktur. merdivenin ayaklari tastan olursa kalb katiligi ile beraber yüksekliktir. agactan olursa nifak ve gösteris ile beraber yüksekliktir. eger altindan olursa rüya sahibi devlet servete ve bolluga nail olur. eger gümüsten olursa her basamagin adedince serefe nail olur. bakirdan veya tunctan olursa dünya metaina nail olur. merdiven basamaklarina ciktigini gören kimse kendisiyle yükselecegi kadar anlayis ve zekaya sahip olur. bazilari da, merdiven basamagi ibadet eden zahid bir kimsedir. yapilmis basamaklar islerin kolayligina agactan yapilmis merdiven basamaklari bazen, iste sebata ve gizlemeyi arzu ettigi bir seyi gizlemeye isaret eder. rüyada basamaklardan yukariya cikmak, azar azar nail olunacak yükseklik ve cennetteki derecedir. sayarak merdiven basamaklarina ciktigini gören kimse o basamaklarin sayisi kadar hayat sürer. bes basamak, bes vakit namazdir. basamaklarda meydana gelen kusur ve noksanlik, namazda meydana gelen noksanliktir. rüyada basamaktan cikmak veya inmek, is ve Aile hayatinizda cesitli engellerle karsilasacaginiza fakat bunlan cok kisa zamanda atlatacaginiza isaret eder. basamaktan yukariya cikmak, yükseklige, rütbeye ve servete, asagiya inmek ise bunlarin aksine isaret eder. ilim ve takva sahibinin basamakla yukariya ciktigini görmesi nezdinde mertebesinin yükselecegine isarettir.

rüyada basamak inmek merdiven basamaklarindan indigini gören kimse yolcu ise yolculuktan döner. dertli ve hastalikli hanimi varsa onun ölmesiyle ondan ayrilir. eger indigi yer camii, sulak, yesillik ve güzel kokulu bir yer ise, o kimse müslümanliga sarilip tevbe ve istigfar ederek bulundugu halden döner. eger indigi yer anlatilan yerlerin ziddi olursa, o kimsenin derece derece helaka yaklasmasina isaret eder.

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Basamak Görmek Benzer Rüyalar
  • rüyada Basamak görmekRüyada Basamak görmek

    rüyada basamak çıkmak, Basamaktan çıkmak yakın bir gelecekte hayatın düzene girmesine basamakta oturmak ise şansın bir süre daha kapalı

  • rüyada Merdıven görmekRüyada Merdıven görmek

    Rüyasinda toprak veya kerpiçten yapilmis bir merdivenden çiktigini gören, hayir ve iyilik bulur. Eline helal rizk geçer. Kireç ve tugladan

  • rüyada Merdiven basamakları görmekRüyada Merdiven basamakları görmek

    Rüyada merdiven basamaklarini görmek, yücelmenin sebeplerine, dünya ve ahirete yönelmenin vesilelerine delalet eder. Merdivenin basamaklari,

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri

Rüya Tabirleri

Rüya Tabirleri | Rüya | Ruya tabirleri | Rüya Yorumları | islami rüya tabirleri | dini rüya tabirleri | diyanet | sözlüğü anlamı | kitabı | rüyada görmek ne demektir. | rüyamda gördüm rüyada görmek ne anlama gelir.

Paylaşmaya ne dersin ?

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.