Rüyada Altın Görmek Nedir

Diyadinnet Rüya Tabirleri bölümünde yayınlanan Rüyada Altın görmek ne demek rüya tabirini rüyada altın 1364 nolu rüya yorumunu okumaktasınız.

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Altın birkaç şekilde yorumlanır. Altın para dedikodu, söylentidir. Bir yerde altınların yığılı olduğunu gören, biriyle ilgili çok gizli bir durumu öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın veya kız, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum eninde sonunda duyulacaktır.

Herkes iyice bilir ki altın dünya zinetidir. Dünya ise müminler için meşakkat mahallidir. Bu sebeple Rüyada altın görmek, borca, gam ve kedere alâmettir.

Rüyada altın bilezik taktığını görmek, rüya sahibinin eline geçecek bir mirasa delâlet eder.

Rüyada altın külçesine rastgeldiğini görmek, elden çıkacak mala işarettir. Yine altını külçe ettiğini görmek, şer ve helak ile tabir olunur.

Rüyada kendisine büyük bir altın parçası verildiğini görmek, devlet işlerinde yüksek derecelere nail olmaya delâlet eder.

Câfer-i Sâdık (r.a.)demiştir ki:
Rüyada altın bilezik görmek beş şekilde tabir olunur:
a) Riyaset (baş olma, reislik),
b) Hikmet,
c) Günah ve hile,
e) Gam ve keder,
f) Evlad ve kardeş...

Ibn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki:
Rüyada elinde beş adet altın olduğunu görm ek, halk indinde makbul olacak işlere delâlet eder. Elinde tek altın olduğunu görmek, güzel bir ev ile tabir olunur.

Rüyada iki elinin birden altın olduğunu görmek, iş hususunda sıkıntıya düşmeye işarettir.

Kıymetli elbiselerden başörtüsü, taç ve bunlara benzer nesnelerin altın sırma ile dokunmuş veya örülmüş olduğunu görmek; bu elbiseyi giyenlerin Allahu Teâlâ'ya
yakınlıklarına delâlet eder.

Yine rüyada halis altın ve gümüşten olan şeyi görmek, ihlâsa, saf niyete, anlaşmaya ve doğru söze delâlet eder.
Rüyada gözlerinin altın olduğ unu görmek, kör olmaya işarettir. Rüyada üzerinde, altın, Gümüş, boncuk veya mücevherden gerdanlık olduğunu görmek, devlet hizmetinde yüksek makama gelmeye delâlet eder

Benzer Rüyalar

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Altın, ile ilgili yapılan yorumlar

serdal cam

birkaç parça altın gördüm

yorumcu

"Herkes iyice bilir ki altın dünya zinetidir. Dünya ise müminler için meşakkat mahallidir. Bu sebeple Rüyada altın görmek, borca, gam ve kedere alâmettir." Öyle değil. Altın iki dünya zinetidir. dünya hayatında altın; "altın çağ", "altın gibi değerli" "24 ayar saf altın gibi" kavramlarla deyimlere konu olmuş, olgunluğun pişmişliğin ve değer ifade etmenin sembollerinden olmuştur. Bu nedenle altının saflığı ya da içinde barındırdığı yabancı maden miktarınca ifade edilen durumun kalitesini simgeler. iyi veya kötü... Kötü birinin altın görmesi rüyadaki simgenin işaret etitği durumunun kalitesinin gösterir. Yani kötülüğünde, hilesinde zirveye ulaşmış, olgunlaşmış.. Kişi iyi ise aynı durum o hali ya da durumu/ karakteri için geçerlidir... İşlenmiş altın marifettir "sanat altın bileziktir" külçe altın potansiyel değerdir. işlenmemiş değer "24 ayar altın gibi saf, temiz çocuk"...

halil

altın gördüm

zeynep

Ben omuzuma altin takilirken gordum

ayse

rùyamda boynuma takilmis cerceveli bir altin gördùm ve bunu herkes görsùn diye bekliyorum neye yorumlanir cevap bekliyorum.

DEV TÜRK

RÜYADA KÜLÇE ALTIN HAZİNE BULDUM

MERALP

Rüyamda bir yarışmadan önce 100 tane sonra 1000 tane tam altın (reşad) kazandığımı gördüm. Altınları görmedim ama alacakmışım .Bu ne anlama geliyor lütfen acilen yorumlar mısınız.

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Bağlanıyor

Paylaşmaya ne dersin ?

0