Rüyada yılan görmek türlü düşman demektir. hilekar bir

Rüyada yılan Görmek Nedir

Diyadinnet Rüya Tabirleri bölümünde yayınlanan Rüyada Yılan görmek ne demek rüya tabirini rüyada yılan 1185 nolu rüya yorumunu okumaktasınız.

sponsorlu bağlantılar

Rüyada yılan görmek her türlü düşman demektir. Rüyada yılan hilekar bir düşmanı temsil eder. Çok zehirli oldukları bilinen engerek, kobra, gibi yılanları rüyada görmek çok daha da tehlikeli düşman demektir.

rüyada evde yılan görmek: Rüyasında evinde evin içinde yılan görenin düşmanı, içeridedidir. evinin dışında yılan görenin düşmanı, dışarıdadır.

rüyada yılan öldürmek: Yılanın eti, derisi, kanı düşmanın malıdır. Bir yılanı öldüren, eliyle parçalayıp kaldıran; hem düşmanını yener, hemde onun malını alır.

rüyada yılanla konuşmak: Yılanın kendisine güzel bir şey söylediğini gören, düşmanıyla barışır. Bir rivayete göre hayır ve menfaat bulur yahut sevinmesine vesile olacak bir mala kavuşur.

Yılanın kendisine kötü bir söz söylediğini gören, düşmanıyla kavga eder veya onun yüzünden zarara uğrar. Yılanın kendisine itaat ettiğini gören, nimet, makam ve itibar sahibi olur. Serveti artar.

rüyada Gümüş veya Altın yılan görmek: Madenden bilhassa altın ve gümüşten yılan görmek; büyük hayırdır.

rüyada beyaz yılan tutmak: Kirmani yılan rüya tabiri, beyaz bir yılan tuttuğunu gören, büyük mertebeye nail olur. Yanında küçük yılanlar olan siyah bir yılan görenin; malı, itibarı ve yardımcıları artar.

Rüyada yeşil yılan, din düşmanının sembolüdür. Rüyada sarı yılan; hastalık ve zayıf düşmandır. Rüyada kırmızı yılan, akrabaları ve taraftarları çok ve kuvvetli bir düşmana delalettir.

rüyada kanatlı yılan görmek: Kanatlı yılan gören ve onu istediği gibi idare eden, servet sahibi olur. Talihi yaver gider.

rüyada ayaklı yılan görmek. Ayaklı yılan; Güçlü bir düşmanın ifadesidir. Etrafında birçok yılanlar görenin akrabaları, kendisine düşmanlık ederler. Bu yılanların kendisini soktuğunu gören, akrabalarının zararına uğrar.

Rüyada kobra yılanı görmek: Çok zehirli oldukları bilinen engerek, kobra, gibi yılanları görmek çok daha da tehlikeli düşman demektir.

Rüyada yılanı evde görmek düşmanın size kötülük yapacağına yorumlanır. Bu rüya karı ve kocanın kavga etmesine delalet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada yılan görmek on şekilde tâbir olunur:

  1. Gizli düşmanlık
  2. Geçim, Geçinme
  3. Selamet,
  4. Saltanat
  5. Emirlik
  6. Devlet
  7. Evlat
  8. Ölüm
  9. Sel

rüyada uçan yılan görmek Rüyada bir yılanın uçarak yüksek bir yere konduğunu görmek, gönül süruruna işaret eder.

rüyada yılan yemek: Bir kimsenin rüyada bir yılanın etini çiğ olarak yediğini görmesi, düşman üzerine galip gelmeye ve düşmanın malından nasiplenmeye delâlet eder.

Rüyada yılanın eti, kemiği, derisi, kanı düşmanın malına işaret eder. Rüyada yılanın kendisine güzel bir sözle hitap etitğini görmek, düşman ile sulh olmaya delâlet eder.

Rüyada beyaz yılan görmek: Kirmanî demiştir ki: Bir beyaz yılan görüp bunu tuttuğunu ve bu yılana malik olduğunu görmek, yüksek mertebelere nailiyete delâlet eder.

Rüyada Yeşil Yılan görmek: Rüyada yeşil yılan görmek, dinin düşmanı olarak tâbir edilir.

Rüyada yılan ısırması: Bir kimsenin rüyada kendisini bir yılanın ısırdığını görmesi, düşmanı tarafından erişecek eza ve meşakkate işarettir.

Rüyada sokakların yılanlarla dolması: Rüyada bütün sokakların yılanların istilasına uğradığını ve sokaklarda yılanların gezdiğini görmek, o yerde harbin meydana gelmesine ve düşmanın galebe etmesine alâmettir.

Rüyada bir yılandan iki elleri üzerine mal bulaştığını görmek,düşmanın ölümüne ve onun malından geçecek menfaata işaret eder.

Rüyada yılan eti yemek: Rüyada yılan eti yediğini görmek, sevinç, menfaat ve izzete delâlet eder.

Rüyada başında yılan olduğunu görmek, rüya sahibinin şanının melikler yanında yüce olacağına alâmettir.

Bir kimsenin rüyada bahçe ve bostanının yılanlarla dolu olduğunu görmesi, o bostandan meydana gelecek büyüme ve gelişmeye, nebatatın fazlalığına ve bereketine delâlet eder.

Rüyada yılanın derisini altın olarak bulduğunu görmek, meliklerin hazinesinin ele geçmesine delâlet eder.

Nablusî demiştir ki: Rüyada koynunda yılan olduğunu ve bunu keserek üç parça ettiğini gören kimse zevcesini üç talakla boşar. Eğer iki parça etse, düşmanından intikamını alır.

Bir kimsenin rüyada yılanın yüksek bir yerden indiğini görmesi, o mahalde şanlı birinin veya oranın reisinin ölümüne delâlet eder.

Yine bir kişinin rüyada yılanları çiğneyerek onların aralarında gezindiğini görmesi, dereler dolusu sellerin akacağı büyük bir yağmura alâmettir.

Rüyada karın yılanı (yani solucan) görmek, insan ile beraber sofrasında yemek yiyen akraba ve ailesine işarettir. Çünkü solucan da insanın gıdasına ortaktır ve onu yer bitirir.

Rüyada bir yılanı beline sardığını görmek, bele takılan kemere delâlet eder.

rüyada yılan öldürmek: yastık veya yatağı üzerinde yılan öldürmek işinin vefat etmesine, rüyada yılanı öldürmek yahut kesmek düşmanına galip gelmeye işarettir.

Tırnaklı, pençeli ve boynuzlu yılan; çok sert, haset (kıskanç) ve büyük bir düşmanının ifadesidir.

Bir yılandan korktuğunu gören, düşmanının şerrinden emin olur. Gördüğü yılandan korkmadığı halde kaçan, üzüntüye düşer.

Cabir'ül Mağribi diyor ki: Rüyasında burnundan, memesinden veya cinsel organından yılan çıktığını yahut çıkardığını görenin evladı, kendisine düşman olur. Yılanın kulağından yahut göbeğinden çıktığını görenin ailesi, kendisine düşmanlık eder. Ağzından yılan çıkan, söylediği kötü bir söz yüzünden zarara uğrar.

Halid'ül-Isfahani bu rüyayı şöyle yorumluyor: Yeninden yılan çıkanın oğlu, kendisine düşman olur. Yastığının veya yatağının üzerinde yılan öldürenin, karısı vefat eder. Boğazından yılan çıkıp toprağa girdiğini gören, yakın zamanda vefat eder. Yılan yumurtası, zayıf düşmanlı tabir olunur. Bir yılanla uğraştığını gören, düşmanının zararına uğrar. Ölü yılan gören, düşman şerrinden muhafaza olur. Yılanı kesip parçalayan, düşmanına galip gelir ve ondan hakkını alır. Bir yılana sahip olduğunu ve ondan korkmadığını gören, yüksek bir dereceye nail olur. Önünde giden bir yılanı tutan, korktuğundan kurtulur.

Büyük yılan; düşmanlıklarla ifade edilir. Ağzına yılan girdiğini gören, büyük bir ilme nail olur.

Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Kara yılan, mal husulüdür.

Su yılanı gören, hatırlı bir zatla arkadaşlık eder. Bir yılanın uçarak yüksek bir yere çıktığını gören, sevinir.

Başının üzerinde yılan görenin şanı, hükumet yanında yüce olur. Yılanlarla dolu bir kap gören, müslümanlara düşmanlık eder. Ejderha kuvvette ziyadeliktir. rüyada yılan sokması:Eğer yılan onu soksa, bir musibete düşer ve halas olmadan ümid kesilir.

Benzer Rüyalar

sponsorlu bağlantılar

Rüyada yılan, ile ilgili yapılan yorumlar

emıne

kızımın elını yılan ısırıyor ıssıordıgı byereıben emıyorum agızdolusukan oldu heryer

Asman

erkek arkadaşım ve annesiyle beraber bi evin bahçesinde yılanlar gördüm. Ama annesi zararsız olduklarını söyledi bu ne demek anlamadım?Yardımcı olabilcek var mı???

TERBİYECİ

HAYAT YILAN DEMEK EPEY UZUNDU VE SEN ONU SEVDİN OKŞADIN:) SENCE BU YILAN NE OLABİLİR BİR FİKRİN VARMI:)

ahmet

rüyayı neden hep bayanlar görmüş dikkatimi çektide..

Nazan

merhabalar rüyada pembe büyük ve kocaman bir yılan tarafından enseden ısırılmak ne anlama gelir.

sema

rüyamda iki çeşit yılan gördüm biri yeşil kafası büyük diğeri ise beyaz inceydi yeşil yılan sağ elime dolanmıştı beyaz yılan ise sağ bileğime dolanmıştı ama hiç oynamıyorlardı yapışmışlardı kucağımda ise 2 yaşında olan kız yeğenim vardı o da yılan oldu daha sonra ve yılan olarak uzaklaşırken ben yeşil olan yılana bismillahirrahmanirrahim dedim ve yeğenimin arkasına gitti beyaz olan yılana ise la ilahe illallah diyerek elimden düşerek yeğenimin arkasına gittiler.

Mustafa

rüyamda büyük bür kayalıktan geçerkenaltın sarısı renginde kalın iki tarafındada başolan yılan torunumla ikimiziz üzerine geldi ama bize bişey yamadı hemen uyandım bu ne demek beni aydınlatırmısınız

hasan

rüyamda siyah yılangördüm topraga girerken

AYFER

RÜYAM DA YILANI EV DEN DIŞARI ÇIKARIYORUM O EVE GİRİ YOR

buse

bnnim gördügüm kocamandı ve siyah evin çatısının üstünde birde adam vardı bana deddiki yılandan korkuyomusun bebde evet dedim bana deddiki yere yat gözünü kapat ve kıpırdama eğer kıpırdamasan yılan sana dokunmaz seni görmez dedi sonradauyandımmmm

eda

yılan yesıldı ve kocamandı benı yıyıyordu tabırı nedır acaba

gül

rüyamda kadınbaşlı yılan önünegeleni yiyor

melek

rüymda komşumuz bizdeyken vitrin kendi kendine açıldı ben bi baktım yeşil bir yılan kocamannnnnn:(:(

büşra

rüyamda yılan gördüm çok iri ve kor kunçtu:(

elif

rüyada yararı yılanın uçtuğunu görmek ne anlama grlir

Nimet

rüyamda üçdört tane yılan gördüm yılandanda nefret ederim çok korkarım yiğenim kovaladı birisi ayağıma deydi sımsıcaktı hemen sirkeledim ayağımda

hayat

ben rüyamda baya uzun yılan gördüm ama okadar zarsız bir yılandiki onu okşadim sevdim

hayllah

Rüyam da gördüğüm yıln turuncudu ve beni ısırmıştı

özgül

rüyamda belime küçük yılan girmiş cesme basında belimden ısırıyodu sonra uyandım tekrar uyudum dag yolundan geçerken bitane büyük bi tane küçük yılan gördüm ama boncukluydular renkli ne anlamı gelir

adile

rüyamda toprak saksı içerisinde yılanıdolaşıyor gördüm ne anlama gelir.

ebru

rüyamda yılan kovalıyor beni arazi gibi boş bir alanda ve yılan beni yaklaşıp popomdan girmeye çalışıyor sonra bi kaç kişi gelip yılanı tutup çekiyor siyah bir yılandı ilk defa yılan rüyası gördüm

büşra

ruyamda yeşil yılanın benı soktugunu gordum daha sonra bı kadın bana yılanın soktugu yerlerı emsın dıe kucagıma kopek verıyo ve kopek gogusumu emıyor bu ne anlama gelır. ?

nuray

ruyamda yılan iki parmağımı agzıyla sıkıştırdı ve bıraktı parmaklarım morardı birisi elleriyle ovdu morarma geçti bu ne anlama geliyor teşekürler

hülya

ruyamda yılan gordum kıvrılmıs duruyordu hıc bır sey yapmadı ne anlama gelıyor

hülya demi

ayşe yılan gordum hu-ıc bır sey yapıyordu sadece kıvrılmıs sekilde duruyordu ne anlama gelıyor

Hatice

Ben rüyamda evin içine dolmuş yılan gördüm annem de vardı üstüme atmaya çalışıyordu ben de kaçıp odaya kapanmıştım. Tuhaf bir rüyaydı.Şimdi düşmanım annem mi oluyor ?

büşra

büyük bir tarlada sanki yılanların üstüne tarla bir tül gibi örtülmüş renkleri yoktu ama çok uzun büyük ve korkunçtular yanımda biri vardı hatırlamıyorum ama kim olduğunu hepsi benim üstüme geliyordu koca tarla dolusu yılanlar ne anlama geliyor

duygu

yılanları öldürürken gördüm ve çok korktum ama çok kötü bir anlamı yok

Abdurrahma

Rüyamın tabirini bulamıyorum.Entrasan bir rüya olmalı cevap verebilecek bir kişi varsa memnun olurum.Büyük ve kalın bir yılan Eşşeğin arkasından içine girerek ağzından çıkmaya çalışıyor.Yılan ilerledikçe eşşek boyun kısmından boğulma durumuna geliyor ve ölmeye doğru gidiyor.son halinde kalın bir böğürme sesi veriyor.netice orada bitti.

hülya

rüyamda cocuklugumun gectiği evın bahcesınde beyaz sarı sıyah uzun uzun yıllanlar görüyorum bunlar suyun içindeymıs daha sonra hepsi uyanıyor evın etrafını sarıyor bu arada annem ve ben yabancı bır bey oluyor.

aynur

eşimle yer sofrasında yemek yerken eşimim yan taraında ytdılı toprak var ve yılan kafasını yığılı topratan çıkardı eşim henem boynundan tutu salladı yılanın mıdesınde ne varsa dışı çıktı ve öldugunu gordum

kalender

rüyamda bizim evin bodrum katında bir yılan var ve ben bunu bilmiyorum elimde telle oynarken birden elimden kayıp ve onun yanına düşüyor bende almak için iniyorum ama yılanı görünce alamıyorum korkuyorum yılan kafası üstte olacak şekilde kendi üzerinde halka oluturmuş duruyor bende ağlayarak dışarı çıkıyorum

muhsin

rüyamda sofrada yogurtlu cacık ıcınden kucuk sıyah yılan cıktıgını gordm cıktıktan snra kızımın boynuna dolanıp kayıp gıtmesı

ruk

rüyamda evde 5 tane yılan gördüm 3 tanesi ölüydü 2 tanesi canlıydı ama babam ikisinide öldürüyodu

mehmet

rüyamda bebeklerin gülebilmeleri için onlara oyun oynyor onları eylendirmeye çalışırken yavru bir yılanın onu soktuğunu gördüm yılanı öldürdüm sonra o yılandan daha büyük bir yılan geliyordu onu da öldürmeye çalışırken kaçtı sonra yılanın soktuğu bebeği kucağıma alıp eve gidiyordum.

yasin öz

bir evdeyim uyuyorum üstümde kalın yorgan var üzerim giyinik sanki yılanların gecdini hissdiyom sonra yorganın üstünde 1 tane kücük gri siyah bi yılan görym kalkıp gderken uyandım

duygu

ben rüyamda yılan gördüm. evinin içinde yılan görenin düşmanı içinden biridir. eyer dışından görenin düşmanı dışarıdaymış... arkadaşlar en yakın dostunuz bile olsa çok ama çok dikkat edin rica ediyorum mesela ben rüyamdaki düşmanın kim olduğunu biliyorum...

songül

doğranmış kurumuş büyük yılan parcası

mihrali

rüyada yşil yılan gördüm önce ablama musallat luyordu daha sonrada bana musallat oldu kalçama yapıştı silkeledim ettim bırakmadı beni yeşil yılandı

naz

rüyamda parmaklerinin yılana dönuştugunu gördum 3gun sonrada siyah yılan uzerimde gezdigini gördum

sevda

rüyamda balık tutuyordum oltama kocaman bir kobra yılAnı takıldı ama babamlar onu öldürüyordu.bunun anlamı ne?,

ahmet

arkadaşım yılanla oynuyordu

cuma

rüyam da yılan görmek anlamı nedir

serdar

kız arkadaşım rüyasında 3 tane yılan görmüş yılanın 1 tanesi eve giriyor diger ikiside dışarıda kalıyor anlamı nedir

ayse

Ruyamda bi kadin vardi yilani koynundan cikarip annem ve bana tutuyordu ve annemi isiriyordu

hasan

ruyamda bi atölyede yılan ördüm

ayse

rüyamda kocaman büyük yilan gördüm yasadigimiz semtdeydi bilalarin boyundan bbüyük kizim onu sevmeye calisiyordu ona kac diye bagiriyordum sonra yilan onu yuttu korku icinde uyandim acaba tabiri nedir

deniz

Bende ruyada yilan gordum ailem bahcemiz mizin oldugu yere kuyu yapmis bende birden bakıyorum kuyuya bir tane kocaman yilan cok buyuktu ve yesil rekteydi yilan korktum we uzerine teneke koydum cikmasin ordan diye ama bir baktimki annemin babanin ellini opuyordu şaşırdım bir den annem kizi gel bu bizi koruyor dedi ve bende korkarak yaklastim benimde elimi öptü ne olur cewap yazin

pelin

Anakonda kadar kocaman bir yilan bisi yemis. Govdesi kocaman. Bana dogru geliyor. Basini tut diyor biri. Basini tutuyorum. Ufak isiriyor. Su akan bir cesme var. Basini suya sokuyorum. Gucu azaliyor. Benimde isiriktan dolayi gucum azaliyor. O sirada uyandim :s

tayfun

rüyamda yılan ufakken üzerime çıktıgı için bacaklarını kırıyorum daha sonradan yılanın üzerime çıktıgını görüp heycanlanıyorum yılanı camdan aşşagıya atmaya çalışıyorum düşmüyordu sonra bana yemek getir dedi ve kuyruğundan sıvı bir şey fırlattı suratıma ikincisi azıma geldi sora yılana sordum sen zihirlimisin diye orda öksürmeye başladım başım döndü uyandım o anda acaba bu ne anlama geliyor

tayfunheyc

bende rüyamda yılan ufakken bacaklarını kırmışım sonra rüyamda yılanın üzerime çıktıgını görüp

buse

Ruyamda yilani pisirip sutunu baskasina iciriyordum kendim icmiyordum ne anlama geliyor...

ırmak

rüyamda ırı ve uzun bır yılan gördum ve bu yılan sonradan bır erkek kılıgına gırerek bana aşık olmustu. acaba ne anlama gelıyor....

AYŞE ÇİFTÇ

RÜYAM DA YILANLA DÜŞMANIMI YANYANA
GÖRDÜM AMA YILANI ÖLDÜRDÜM DÜŞMANIMDAN KAÇTIM.

şerif e

rüyamda yılanla oyun oynadığımı gördümmm :D

selma

rüyamda yılan gördüm ama sokmadı ve ne anlama geldigini bilmiyorum

sinem

Hamile bir kadını yılan karnından ısırıyordu

Kadir

Rüyamda dayım ben dedem kuenim ve yengem var dayım ve yengemi yılanlar yiyor diyer 2 kişi geliyor ve onları yıan ısırıyor ve felç ediyor ondan sonra yukarıdan aniden bir şelale akmaya başlıyor ondan sonra yukarından meleklere benzer bir şeyler gözüküyor ve bir su döküyorlar bu sayede yılanlar dökülüyor ben bunun allahınişi olduğunu düşünüyorum ve uyanıyorum

melek derm

büyük yılan gördüm çok korktum kaçtım evdekilere söykledim

Ahmet

7 başlı yılan sokuyor beni sonra kusuyor geri

su

ruyamda yilani gordum be topragin altina girdi cikarmak icin kazdim ve yilan cikti cok buyuktu oldurmeye calistim ama olduremedim kacti o esnada kazdigim yerde bir suru yavrularinin oldunu farketim onleri oldurdum ve gelmesini bekledim geldi ama ben oldurmek istediyimde hep kaciyordu:(

ufuk

dagda gezerken ellerımı yılan sokması

pipisu

rüyamda götüme yılan kaçıyordu, her yanım da leyleklerle doluydu ama hiçbirini ikna edemiyordum yılanı çıkarmaya gülüp eğlendi leylekler benle çok korkunçtu...

ESİN

RÜYAMDE TARLAMIZın suyla dolduğunu bu suyun içindede yılanlarla doluydu bende bu yılanlara ayklarımı basarak koşuyorum yılanlar bn xarar5 vermediğini gördüm ne anlama geliyor bu rüya

Hüsna

Rüyamda annanemlerin bahçesindeydim ve her yerde yılan deliği vardı.onların arasından geçiyordum en sonunda anneannesi buldum. Anneanne o yılanlar o delikte nasıl yatıyorlar diye sordum sonra uyandım yorumların çabuk yazılmasını gereğinin yapılmasını arz ederim.
Rüyada yılan deliği görmekkkk:-( :-) :-) :-( :-) ÇOK ÖNEMLİ

KADİR

15 yaşındayım Okuldayım ve her yer de yılan vardı duşarısı içerisi beni öldürmeye çalışıyorlardı ama ben kaçıyordum öldüremediler

aslı

yanımda bir kaç arkadaşım vardı ve yılanın başı kobra yılanına benziyordu ama yılan bna zarar vermiyor benim istediğim birşeyi apıyordu

Buse

Rüyamda kardeşlerimle bahçede oturuyorduk. Birden 2 tane yılan çıktı yeşil renkte biri diğerinden daha büyüktü. Büyük olan yavaşça küçük olanı yutmaya başladı. ve yuttu sonra evin içine doğru süründü. Sonra arkasından gittik ve yatağımın altında hareketsiz bir şekilde duruyor olduğunu gördük ölmüştü.

servet

bahçeden babamın yanına giderken 3 e bölünmüş yılan gördüm kafası bir yerde bir adım uzagında bir parça öbürüde bir adım önünde ben aralarından geçip gittim yılanın ağzı açıktı 2 3 kere geçtim arasında

huseyin

ruyamda arabamın altında buyuk sıyah bır yılan vardı hep bakıyo ama bışey yapamıyo ne anlama gelırrr...

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Bağlanıyor

Paylaşmaya ne dersin ?

0
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 4918