Şuan sitede 10861 kişi var

Meyvelerin Faydaları

MEYVELERIN FAYDALARI VITAMIN VE MINERAL DEPOSU OLAN MEYVELERIN FAYDALARI SAYMAKLA BITMIYO

Sponsorlu Bağlantılar

Meyvelerin Faydaları

Vitamin ve Mineral deposu olan meyvelerin faydaları saymakla bitmiyo

20 kirazda 12 - 25 miligram arası antosiyanin Maddesi bulunuyor ve bu maddenin ağrı kesici etkisi aspirinden on kat daha fazla. Kolesterolü ve kan şekerini düşüren kiraz, kabızlığı da gideriyor. Kirazda bulunan flavanoidler, vücuttaki zehri temizliyor ve antioksidan etki yapıyor. Kiraz, nikotinin vücuttan atılmasına yardımcı olur, böbreklerin taş ve kum yapmasını önler ve varsa zamanla döker. Safra kesesi taşının dökülmesine de yardımcı olur. Ayrıca yüzde oluşan sivilcelerin giderilmesini sağlamaktadır.

Çilek strese iyi geliyor. Çilek, sigara dumanının etkilerini azaltıyor. Çocuk felci ve ağız-deri yaralarına yol açan virüsleri öldürücü etkisi bulunuyor. Kansere yakalanma riskini azaltıyor, mide ve bağırsak zayıflıklarını gideriyor. Safra kesesi hastalıklarına iyi geliyor ve yüksek ateşi düşürüyor. Dişlere ve diş etlerine iyi geliyor, diş taşlarının oluşmasını engelliyor ve cilde canlılık kazandırıyor.

Karpuz, böbreği temizliyor, Astım, damar tıkanıklığı, diyabet, kolon kanseri ve kireçlenme gibi hastalıklara iyi geliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Karpuz çekirdeklerindeki cucurbocitrin adlı madde, kan basıncını düşürmeye ve düzenlemeye yardımcı oluyor. Kabuğundaki çinko, iktidarsızlığa iyi geliyor.

Kavun, kanı temizliyor ve antioksidan özelliği bulunuyor. Endişe ve uykusuzluğa iyi geliyor, bağırsak ve Cilt Kanserine karşı tavsiye ediliyor.

Şeftali, kalp rahatsızlıklarına ve kansere karşı koruyor. Sindirim sistemini çalıştırıyor ve hazmı kolaylaştırıyor.

Kayısı, kansızlığa iyi geliyor. Güzel bir cilt ve saç için olumlu etkileri bulunuyor. Özellikle Akciğer Kanseri, kalp hastalıkları ve kataraktın önlenmesinde yardımcı oluyor. Kemik erimesini önlüyor, sinirleri gevşetiyor ve uyku veriyor. Kabızlık çeken ve sindirim sisteminde sorun yaşayanlar için faydalı. Sabahları aç karnına yenilen kuru kayısı, sindirim açısından faydalı olmanın yanı sıra cilde de canlılık katıyor.

Muz, kalp ve kas sistemine yararlı. Yorgunluğa ve ishale birebir. Yüksek tansiyonu önleyici özelliğe sahip. Uykuyu düzene sokuyor, ülseri önlüyor ve ülser yaralarının tedavisine yardımcı oluyor. Kolesterolü düşürüyor ve migren ağrısına faydalı. Böbrek ve eklemlerdeki iltihaplanmalarda tedavi edici özelliğe sahip.

Kivi, başlı başına bir C vitamini deposu. Bir adet kivide günlük alınması gereken C vitamini ihtiyacından fazlası bulunuyor.

Vişne, şeker oranı kirazdan düşük olduğu için daha az kalori içeriyor. Ateşi düşürüyor ve susuzluğu gideriyor. Koyu renkli vişneler, açık renklilere oranla daha fazla mineral içeriyor.

Armut, kalp, damar sağlığı, alçak kan Basıncı ve fiziksel performansa iyi gelen vitaminleri barındırıyor.

Üzüm, böbreklerin çalışmasını uyarıp kalp atışını düzenliyor. Karaciğeri temizliyor.

Siyah üzüm, kabukları ve çekirdekleriyle yenirse hücre yeniliyor. Sindirimi kolaylaştırıyor, kansızlığı gideriyor ve bebeklerin gelişimi için çok faydalı.

İncir, bağırsakları çalıştırıyor, enerji veriyor ve cinsel güce yardımcı. Yüksek kan basıncını düşürüyor, kemik yoğunluğunu artırıyor

 • Tarih: 30.06.2011 Saat: 13:56 /
 • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?


Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
 • Türkiye diyabette alarm veriyor
  Türkiye diyabette alarm veriyor

  Türkiye'nin, Avrupa ülkeleri arasında diyabetin (şeker hastalığı) en sık görüldüğü ülke olduğu belirtildi.
 • Eczanelerde ikinci eczacı dönemi
  Eczanelerde ikinci eczacı dönemi

  Yıllık cirosu 3 milyon lira olan eczanelerde ikinci eczacı çalıştırılacak ve bunun üzerine ilave edilen her 2 milyon liralık ciro için de
 • Ebola için mobil karantina
  Ebola için mobil karantina

  -Ebola hastaları ya da hastalık taşıdığı şüphesi bulunan kişiler, virüsün başka kişilere bulaşmasının önlenmesi için özel
 • ALS'de tuzak tedaviye dikkat
  ALS'de tuzak tedaviye dikkat

  DEÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şengün, ALS hastalarında tuzak kök hücre tedavilerinde ciddi sakatlıkların olduğunu söyledi.
 • Susama hissi oluşmasa dahi su içilmeli
  Susama hissi oluşmasa dahi su içilmeli

  Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Bediz, susama hissi oluşmasa dahi belirli aralıklarla su
 • Yeryüzü Doktorları'dan destek
  Yeryüzü Doktorları'dan destek

  Yeryüzü Doktorları, Filistin Sağlık Bakanlığı ve Gazze İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi ile işbirliği anlaşması yaptı.
 • Keneden ölüm iş kazası sayıldı
  Keneden ölüm iş kazası sayıldı

  Çorum'da tarlada çalıştığı sırada kene ısırması sonucu hayatını kaybeden çiftçinin ölümünü iş kazası sayıldı.
 • Elektronik sigara tehdit ediyor
  Elektronik sigara tehdit ediyor

  Dünya Sağlık Örgütü, elektronik sigaranın kamu sağlığını tehdit ettiğini bildirerek bu konuda hükümetlerin düzenleme yapmasını
 • Türkiye'de Ebola vakası yok
  Türkiye'de Ebola vakası yok

  Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hatipoğlu, Türkiye'de bugün itibarıyla Ebola virüs vakası
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.