12.06.2011 Saat: 16:25

Eleşkirt'te iki köy sandık başına gitmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesine bağlı Arifbey ile Hürriyet köyünde yaşayan vatandaşlar, köprü yapılmadığı gerekçesiyle sandık başına gitmeme kararı aldı.

Arifbey köyü muhtarı Ercan Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, 200 nüfuslu köylerinin yakınından geçen derenin üzerinde köprü bulunmadığını söyledi, Yıldız, ''Köyümüz Eleşkirt'e de Ağrı merkeze de 15 kilometre uzaklıkta. Ama aradan dere geçtiği için her Gün 35 kilometrelik başka bir yolu kullanarak Eleşkirt'e ve Ağrı'ya gidiyoruz. Bazen acil hastalarımız oluyor ve biz 35 kilometrelik yoldan gitmek zorunda kalıyoruz. Çocuklarımız da okula gidip gelirken sıkıntı yaşıyor'' diye konuştu.

1972 yılında köprü yapılması için karar alındığını, köprünün etüt analizinin yapıldığını, projelerinin de hazır olduğunu anlatan Muhtar Yıldız,, ancak şimdiye kadar herhangi bir çalışma yapılmadığını söyledi.

Yıldız, köprü yapılmadığı gerekçesiyle köydeki 97 seçmenin sandığa gitmeyeceğini bildirdi.

Arifbey köyünün yanında bulunan ve aynı sorunu yaşayan Hürriyet köyünün muhtarı Seyithan Tanrıverdi de milletvekilli adaylarının her seçim döneminde köylerine gelerek, ''köprünüzü mutlaka yaptıracağız'' vaadiyle vatandaştan oy istediğini ancak şimdiye kadar soruna çözüm bulunamadığını ifade etti.

Muhtar Tanrıverdi, köyde 246 seçmenin bulunduğunu, bu seçmenlerin de köprü yapılmadığı gerekçesiyle oy kullanmayacağını söyledi.(A.A)

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Geçmişte Yayınlanan Benzer Haberler


Köylüler Sandık Başına Gitmedi

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesine bağlı Alagün ve Alkuşak halkı, köylerine köprü ve yol yapılmadığı gerekçesiyle sandık başına gitmediler.AĞRI - İlçeye bağlı Alagün ve Alkuşak halkı, bekledikleri hizmeti alamadıkları iddiasıyla ilk defa halk oyu ile seçilecek olan


Yarın 14 seçim çevresinde sandık başına gidilecek

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçimlerin iptal edildiği 13 yer ile ara seçim yapılmasına karar verilen Gömü'de seçmenler yarın, sandık başına gidecek. 155 bin 311'i Yalova ve Ağrı'da olmak üzere yaklaşık 203 bin seçmen oy kullanacak.ANKARA - Yüksek Seçim Kurulu (YSK)


Ağrı'da Cumhurbaşkanlığı İçin Halk Sandık Başında

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Ağrı halkı sandık başına gitti.AĞRI - Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinin doğrudan halk oylaması ile seçilecek olan ilk Cumhurbaşkanı için halk sandık başına gitti. Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanını belirlemek için yapılan


YANIKDERE KÖYLÜLERİ 30 MART'TA SANDIĞA GİTMEYECEK

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesine bağlı Yanıkdere köylüleri, eğitim, ulaşım ve elektrikle ilgili sorunlarının çözüm bulunmamasını protesto etmek adına 30 Mart'ta sandık başına gitmeme kararı aldı.AĞRI - İlçeye 20 kilometre mesafede bulunan 70 haneli, 444 nüfus 280 seçmenli


Finladiya'da genel seçim Stockholms Lan

- Finlandiya'da seçmenler milletvekillerini belirlemek için sandık başına gidiyorSTOCKHOLM - Finlandiya'da seçmenler, ülkeye dört yıl yönetecek yeni hükümeti seçmek için oy kullanıyor. Avrupa'ya etkisi altına alan ekonomik durgunluktan en fazla etkilenen ülkeler arasında bulunan
sponsorlu bağlantılar

Haber Yorumları

HAMURLU tarafından 3 yıl önce eklendi 13-06-2011 10:20:34

ŞİMDİYE KADAR AKP YE OY VERDİNİZ. YAPTIMI? HAYIR? İYİKİ BU SEÇİMDE OY KULLANMAMIŞSINIZ YOKSA AKP NİN OYLARINA OY KATARDINIZ.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 20
Beğendim:13
ahmet tarafından 3 yıl önce eklendi 13-06-2011 11:23:28

helal olsun muhtar guzel karar vermişsiniz yazıkdır 2koye bir care bulsunlar helalbe apı seytxan axı baba mehı

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 34
Beğendim:48
parisli RoneY tarafından 3 yıl önce eklendi 13-06-2011 22:05:24

helal size bu da buyuk bir irade sesinizi duyurdunuz insallah sesinize kulak veren olur

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 70
Beğendim:20
Yunus tarafından 3 yıl önce eklendi 14-06-2011 0:50:23

AKP o köprüyü yaomadıysa artık DTP yapar. nede olsa artık vekilimiz var. Ağrımız artık kalkınkaya başlar belkide büyük bir sanayi kenti olur.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 11
Beğendim:10
HAMURLU tarafından 3 yıl önce eklendi 14-06-2011 11:17:50

YUNUS EFENDİ!
ZORUNAMI GİTTİ?

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 19
Beğendim:29
taha tarafından 3 yıl önce eklendi 15-06-2011 21:19:15

tebrıkler ıradesını bılerek kullanan ve verılebılecek bır partı olmadıgını keşveden bu koylerın elını opmek lazım cunku makarnaya bır kab yemeye hatta bır bardak caya satılan ıkıyuz yetmış bın secmenın bende dahıl satlık kişilere ıyı bır ders olmuştur sanırım allah yardımcınız olsun

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 11
Beğendim:14
engın tarafından 3 yıl önce eklendi 22-06-2011 9:44:08

iyiki kulanmamışlar zaten eleşkırt tarafı yüzde doksan akp dır olan akpe ye oldu

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 14
Beğendim:12

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

[ | Ağrı Müftülüğü | Ağrı Cinayet | Ağrı Barosu | Ağrı Aday Adayı | Ağrı Cezaevi | Ağrı KYK | Ağrı Polis | Ağrı Cumaçay | Ağrı Deprem | Ağrı Jandarma | ]
Bağlanıyor
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 8702