Şuan sitede 3288 kişi var

diyadinnet tv

Okula Gidemeyen Ağrı'lı Kızlar Sigarasız Yaşamla Desteklenecek

OKULA GIDEMEYEN AGRI'LI KIZLAR SIGARASIZ YASAMLA DESTEKLENECEK AGRI - OKULA GIDEMEYEN AGRILI KIZLAR, IS KADINI FIGEN POLAT ZAIM TARAFINDAN BASLATILAN ''SIGARAYI BIRAK, KIZ COCUKLARININ EGITIMINE KATKIDA BULUN'' KAMPANYASI ILE DESTEKLENECEK.

Sponsorlu Bağlantılar

Okula Gidemeyen Ağrı'lı Kızlar Sigarasız Yaşamla Desteklenecek

AĞRI - Okula gidemeyen Ağrılı kızlar, iş kadını Figen Polat Zaim tarafından başlatılan ''sigarayı Bırak, Kız Çocuklarının Eğitimine Katkıda Bulun'' kampanyası ile desteklenecek.

Kampanya ile sigarayı bırakan kişilerin, önceden belirlenen dar gelirli ailelerle iletişime geçerek kız çocuklarının eğitimine katkıda bulunması hedefleniyor.

İş kadını Figen Polat Zaim, Sağlık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa hayata geçirdiği kampanyayla ilgili tanıtım toplantısı düzenledi. Zaim, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezi'nde düzenlenen toplantıda kamu, kurum ve kuruluşlardaki görevliler ile basın mensuplarına kampanya hakkında bilgi verdi.

Türkiye'de yılda 100 bin dolayında kişinin sigaranın neden olduğu hastalıklardan ya sakat kaldığını ya da yaşamını yitirdiğini ifade eden Zaim, insanların sigaranın yol açtığı zararları bildiği halde tüketiminden vazgeçmediğini söyledi.

Zaim, kampanyadaki amaçlarının sigara tiryakilerini bilinçlendirmek olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

''Kampanya ile tiryakilerin sigaraya harcadığı parayı kız çocuklarının eğitimi için harcamasını istiyoruz. Böylelikle sigarayı bırakan kişiler hem sağlıklarına kavuşacak hem de maddi sıkıntılardan dolayı okula gidemeyen kız çocuklarımızın eğitimine katkı sunacak. Sigarayı bırakan kişilerden tek isteğimiz bizimle Sağlık İl Müdürlüğü aracılığıyla iletişime geçmeleridir. Biz de sigarayı bırakan kişileri, önceden belirlediğimiz dar gelirli ailelerle görüştürerek, maddi durumu yetersiz olduğu için okula gönderilmeyen kız çocuklarının eğitimine katkı sunmasını sağlayacağız.''

Ağrı İl Sağlık Müdürülüğü Eğitim Şube Müdürü Mehmet Yolcu da slayt gösterisi eşliğinde, 'Sigaranın neden olduğu hastalıklar, nasıl bağımlılık yaptığı ve nasıl bırakılacağı?' konularında katılımcılara bilgi verdi.

Sigaranın zararları ile ilgili sunum sırasında katılımcılar arasında bulunan bir öğretmen kürsüye çıkarak elindeki sigarayı kırdı. Bunun üzerine bazı katılımcılar da sigara paketlerini iş kadını Figen Polat Zaim'e teslim ederek, bundan böyle sigara içmeyeceklerini ve kız çocuklarının eğitimi için gerekeni yapmaya hazır olduklarını söylediler.

Zaim, toplantı sonunda sigarayı bırakan kişilere teşekkür etti.

  • Tarih: 01.02.2011 Saat: 11:18 /
  • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.