15.06.2010 Saat: 15:44

Doğansu Kız Kuran Kursu Öğrencilerinin Mezuniyet Sevinci

Sponsorlu Bağlantılar

Ağrı'nın Patnos İlçesine bağlı Doğansu Köyü Kuran Kursu'ndan mezun olan 17 kız kursiyere sertifikaları törenle verildi.

Kuranı öğrenen kız öğrenciler, Kur'an kursunu velilere sundukları mezuniyet programıyla tamamladı.

8 Ay süren kurslar süresince öğrenciler başta Kur'an-ı Kerim olmak üzere temel dini bilgiler de öğrendi. Kursu başarıyla tamamlayan kız öğrencilerin hazırlamış olduğu mezuniyet programı da velilerin büyük beğenisini kazandı.

Programda öğrenciler Kur'an-ı Kerim'den öğrendikleri süreleri okuyup birbirinden güzel ilahiler seslendirdi. Doğansu Köyü Camii İmam Hatibi Muhsin İnan ile kız Kuran Kursu öğreticisi Reyhan Dilmaç rehberliğinde hazırlanan program, öğrenci aileleri tarafından ilgiyle takip edildi.

Kursu tamamlayan öğrencilere başarılar dileyen Doğansu Cami İmam Hatibi Muhsin İnan, kuran kursunda bu yıl ilk mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

İnan, öğrencilerin bilgi ve becerilerini de ortaya koyduğunu söyleyerek, aynı zamanda öğrencilerinin bir yıl boyunca dinin temel kuralları ve temel ilmihal bilgileri konularında da bilgi aldığını kaydetti.

Törende konuşan Patnos Müftüsü Şevket Dilmaç, Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olarak eğitim-öğretim hayatına devam eden Kur'an Kursları'nda ibadet, ahlak, Hz. Muhammed'in hayatı ve Kuran-ı Kerim'i yüzünden okuma eğitimi alan ilçedeki 8 kuran kursundan 130 bayan kursiyerin kursu başarıyla bitirip belgelerini almaya hak kazandığını belirtti.

Dilmaç, ilçe genelinde 8 tane Kuran Kursunun olduğunu belirterek, yapımına başlanan Kuşkaya, Çukurbağ ve Hasandolu Kuran Kurslarının da önümüzdeki yıldan itibaren hizmet vereceğini bildirdi.

Dilmaç, hedeflerinin Kuran Kursu sayısını 15'e çıkarmak olduğunu vurguladı.

Müftü Dilmaç, kursların Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olarak halkın dini konularda doğru bilgiyle aydınlatılmasına da önemli katkı sağladığını ifade ederek, Kur'an Kursu vesilesiyle halka yönelik vaaz ve irşat faaliyetlerinin de olduğunu vurguladı.

Patnos Müftüsü Şevket Dilmaç,''Kuranın okunması, dinlenmesi ve yaşanmasına sevap olan ve bu maksatla tarafından gönderilen ilahi bir kitaptır. Müminler için bir şifa kaynağıdır. Bugün dünyada ve ahrette mutluluğa ulaşmak istiyorsak, Kuran-ı Kerim'in bu ilahi aydınlığına müracaat etmek ve onun prensipleri doğrultusunda yaşamak durumundayız. Buna müracaat edersek dünyada ve ahirette huzuru yakalamamız hiç de zor olmayacaktır.''diye konuştu.

Daha sonra Patnos Müftüsü Şevket Dilmaç, Patnos Vaizi Mustafa Tunçeli, Din Görevlileri Derneği Başkan Yardımcısı Nazıf Katılmış, Doğansu Köyü Camii İmam Hatibi Muhsin İnan ile kurs öğreticisi Reyhan Dilmaç tarafından kursu başarıyla bitiren 17 bayan kursiyere belgeleri ve hediyeleri verildi.

67 YAŞINDA HEM KURAN-I KERİMİ HEM DE OKUMA YAZMAYI ÖĞRENDİ

Doğansu köyünde yaşayan Nafiye İnan, ömrü boyunca arzuladığı Kur-an'ı Kerim'i okumayı 67 yaşında başardı. Ayrıca ilçe müftülüğünün Halk Eğitim Merkeziyle işbirliği yaparak açtırdığı okuma yazma kurslarına da giden Nafiye İnan, okuma yazmayı da öğrenerek yaşın ilim için önemli olmadığını bir kez daha göstermiş oldu.

Sene başından beri Doğansu Kuran Kursuna devam eden ve Kuran-ı Kerimi öğrenen Nafiye İnan, kurs belgesini Müftü Şevket Dilmaç'ın elinden aldı.

Nafiye İnan,''Yüce yaratıcımızın biz kullarına mesajlarını ilettiği dinimizin yüce kitabı Kur'anı geç de olsa öğrendim ve şükürler olsun iyi ki öğrendim. Gençlerin, yüce kitabımızı öğrenmek için benim gibi yaşlanmayı beklememelerini tavsiye ediyorum. Allaha şükürler olsun aynı zamanda kursta okuma yazmayı da öğrendim.''şeklinde konuşarak duygularını dile getirdi.

(F.YAMAN)

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Geçmişte Yayınlanan Benzer Haberler


Gazeteci Ulaş'ın, mezuniyet sevinci

AĞRI - Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda Doğan Haber Ajansı Muhabiri Asef Ulaş, mezuniyet sevinci yaşadı.Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen mezuniyet törenine Sosyal Bilgiler


Fen bilgisi Öğrencilerinin Mezuniyet Sevinci

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Fen Bilgisi 4. sınıf öğrencileri kendi aralarında düzenledikleri bir program ile mezun olmanın mutluluğunu yaşadılar. Eğitim fakültesi Nezahat Çeçen Konferans salonunda gerçekleşen programa, İlköğretim Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç.


Eleşkirt'te Kuran kursu ve taziyeevi açılışı

AĞRI - Eleşkirt ilçesine bağlı Goncalı köyünde yapılan Kuran kursu ve taziyeevi törenle açıldı.Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, açılışta yaptığı konuşmada, vatandaşların ihtiyacı olan bu gibi yapıların sayısının artmasının mutluluk verici olduğunu


Patnos'ta Okul Cami ve Kuran Kursu Açılışı

Ağrı'nın Patnos ilçesinde okul, cami ve Kuran kursu düzenlenen törenle açıldı.Yunus Emre Mahallesi'nde yaptırıan Gülbahar Hatun Kuran Kursu ile Aşağı Göçmez Köyü İlköğretim Okulu, Zirekli ve Aşağı Kamışlı köylerinde yapımı tamamlanan iki caminin açılışı


Esentepe Yurdunda Mezuniyet Sevinci

Erzincan'da İhlas Vakfı Esentepe Erkek Öğrenci Yurdu 2014-2015 yılı mezunlarını verdi. Öğrenciler tarafından düzenlenen mezuniyet gecesi çok renkli geçti.Çeşitli konuşmalar ve video gösterileri ile eğlenceli dakikalar geçiren Esentepe Öğrenci Yurdu Mezunları adına konuşma
sponsorlu bağlantılar

Haber Yorumları

NİDAİ SEVEN tarafından 4 yıl önce eklendi 16-06-2010 1:02:44

Kur'an Kursları'nda ibadet, Ahlak, Hz. Muhammed'in hayatı ve Kuran-ı Kerim'i yüzünden okuma eğitimi alarak mezun olan nur yüzlü kursiyer kardeşlerim ile onlara bu fırsatı tanıyan ailelerini tebrik eder,

Patnos İlçe Müftüsü Şevket Dilmaç başta olmak üzere; mesai arkadaşlarını,Patnos Vaizi Mustafa Tunçeli, Din Görevlileri Derneği Başkan Yardımcısı Nazıf Katılmış, Doğansu Köyü Camii İmam Hatibi Muhsin İnan ile kurs öğreticisi Reyhan Dilmaç 'ı ve emeği geçen herkesi cani gönülden kutlarım.

Ayrıca Nafiye ANA'nın bu azim ve kararından dolayı kendisini ayrıca hürmetlerimle kutlarım,ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN.

Saygılarımla,
NİDAİ SEVEN
21. DÖNEM AĞRI MİLLETVEKİLİ

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 6
Beğendim:129
Nurşah Ç AĞRI tarafından 4 yıl önce eklendi 16-06-2010 7:42:42

Helal olsun ALLAH işinizi ve bahtınızı daima tuttuğunuz yol gibi güzel eylesin. Nurşah Ç AĞRI

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 5
Beğendim:9
züleyha tarafından 4 yıl önce eklendi 16-06-2010 14:14:53

en kutsal iki şey; okuma yazma ve kuran- kerim başarılarınızın devamını dilerim. Allah yardımcınız olsun

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 5
Beğendim:5
ahmed yasir tarafından 4 yıl önce eklendi 16-06-2010 15:10:48

'sizin en hayırlınız kuran öğrenen ve öğretendir' bu kutlu mujdeye masaha olduğunuz için sizi tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim allah yar ve yardımcınız olsun

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 89
Beğendim:269
sinan öztürk tarafından 4 yıl önce eklendi 17-06-2010 16:54:13

Patnos İlçe Müftüsü Şevket Dilmaç başta olmak üzere ; Doğansu Köyü Camii İmam Hatibi Muhsin İnan' a teşekkürü bir borç bilirim. başta kuzenim arzu kılıç ve tüm arkadaşlarını kutlarım... saygı ve sevgilerimle

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 119
Beğendim:130
memet inan tarafından 4 yıl önce eklendi 17-06-2010 17:00:01

kuran kurslarında ibadet ahlak ve kuranı kerimi yüzünde okuma eğitimi olarak cenabı ALLAH herkese nasip etsin bu nur yüzlü kursiyer kardeşlerim ile bu fırsatı onlara tanıyan ailelerine, ilçe müftüsüne, vaizlere ve emeği geçen herkesei cani gönülden kutlarım.
ayrıca nafiye halamın ellerinden öper hurmetlerimi sunarım
ALLAH herkesten razı olsun
saygılarımla
Memet İNAN
Patnos Belediyesi
Yazı İşleri Müdürü

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 7
Beğendim:7
şirin tarafından 4 yıl önce eklendi 18-06-2010 17:01:48

Allah hepsinden razi olsun. Doğansu gibi nadide bir köye de bu yakışırdı. Ayrıca baldızım Nazan'ı da tebrik ediyorum. Selam ve saygılarımla. Şirin CENGİZ Samsun-Terme

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 89
Beğendim:236
ömer tarafından 4 yıl önce eklendi 04-07-2010 20:03:45

Böyle güzel kursların yapılmasında katkıda bulunan ve eğiticilerin-öğrenenleri tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 4
Beğendim:8
BARIŞ ÖGÜRCE tarafından 4 yıl önce eklendi 30-08-2010 9:59:45

BU KURAN KURSU YAPIMINDA VE YAPIMINDA SEBEBİYET GÜSTEEN BÜTÜN HERKESE SELAM VE SAYGILARIMI YOLLUYORUM BÜYLE GÜZEL Bİ KÖYDE EKSİK OLAN ŞEYLERDEN BİRİDE KURAN KURSU İDİ VE YAPILDI VE HALKIN BAŞARILARINI CANİ GÜNÜLDEN DİLİYORUM SAYGILARIMLA BARIŞ ÖGÜRCE

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 39
Beğendim:129
BARIŞ tarafından 4 yıl önce eklendi 30-08-2010 10:02:42

gerçekten emeği geçenlere gelal olsun iyilikler karşılıksız kalmaz

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 3
Beğendim:6
m. nazif katılmış tarafından 4 yıl önce eklendi 28-12-2010 20:40:02

BU KUTSAL HİZMET BURDA NOKTALANMAMALI DEDIK. PATNOS MUFTÜLÜĞÜ OLARAK KURAN KURSU KERVANINA GÜLBAHAR HATUN KURAN KURSUNUDA KATARAK İKİ YIL İÇİNDE KURS SAYIMIZI SIFIRDAN 13 KATLADIK VE DEVAM DİYEREK HEP ÇALIŞMALIYIZ. SENELERCE PATNOS İHMAL EDİLİP MALESEF KURAN KURSLARINDA MAHRUM BIRAKILMIŞTIR. ALLAHU TEALA BAŞTA MUFTUMUZ VE ÇOK DEĞERLI PERSONELINE YARDIMINI ESİRGEMESIN.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 48
Beğendim:121
ümit inan tarafından 2 yıl önce eklendi 14-09-2012 20:12:20

amcacım ellerine sağlık bunlar senin uğraşların sonucu oldu mahsun amca

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 2
Beğendim:1

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

[ | Ağrı Seçim | Ağrı TOKİ | Ağrı Aday Adayı | Ağrı Deprem | Ağrı Emniyet | Ağrı Barosu | Ağrı Kaçakçılık | Ağrı Cinayet | Ağrı Bayram | Ağrı Polis | ]
Bağlanıyor
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 12344