12.01.2010 Saat: 19:33

AĞRI KENT KONSEYİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Sponsorlu Bağlantılar

AĞRI-KENT-KONSEYİ

Ağrı Kent Konseyi 2. Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Özel bir restoranda gerçekleşen toplantıya ilgi oldukça fazla oldu.

Kent Konseyi 2. olağan kongresi saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan kurulunun belirlenmesinden sonra söz alan Ağrı Kent Konseyi Başkanı ve Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan, kent konseyinin öneminden ve yapılacak kolektif bir çalışmanın ortaya çıkaracağı yararlı sonuçlarından bahsetti.

Göreve geldiklerinden itibaren Ağrı’da başlayan değişimin en güzel örneklerinden birinin de Kent Konseyi olduğuna dikkat çeken Arslan, "Şu anda Ağrı’da çok güzel bir takım oyunu oynanıyor. Milletvekillerimiz, Valimiz, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve halkımızla birlikte Ağrı’nın yaşanabilir bir il olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Elbette bu süreçte aramıza nifak sokmaya çalışan art niyetli odaklar da olacaktır. Ağrı’nın her yönüyle gelişen ve halkının refah ve huzur içinde yaşamasına uygun şartlara sahip bir kent olmasını istiyorlarsa, bundan vazgeçip elbirliğiyle bize destek olmalarını istiyoruz. Çünkü biz kendimiz için hiçbir şey istemiyoruz. Biz Ağrı halkına hizmet için buradayız. Kısa zaman içinde büyük bir yol kat ettik. Bu gün onlardan birini de sizlerle beraber gerçekleştirdik. Halkımızı taşıması için Halk otobüslerini halkımızın hizmetine sunduk. İnşallah 2010 bizim için daha hızlı ve verimli çalışmaları gerçekleştireceğimiz bir yıl olacak" diye konuştu.

Başkan Arslan’ın konuşmasından sonra Milletvekilleri Abdulkerim Aydemir, Mehmet Hanifi Alır ve Cemal Kaya birer konuşma yaptılar.

Milletvekili Aydemir, hemen her alanda Ağrı halkının Ankara’daki temsilcileri olarak ciddi işler başardıklarını ve bu dönem içinde Eğitim’de, Sağlık’ta, Tarım’da, Ulaşım’da büyük mesafeler kat ettiklerini belirtti.

Ak Parti Ağrı Milletvekili Mehmet Hanifi Alır ise, Türkiye genelinde son yıllarda en çok ödenek alan ilin Ağrı olduğunun altını çizerek, bu anlamda Ağrı için yeni bir açılımın söz konusu olduğunu ve bunun da yavaş yavaş meyvelerini verdiğini söyledi. 4 H formülüne değinen Mehmet Hanifi Alır "Halk için Halkla beraber Hakkaniyet dairesinde Halk rızası için çalıştıklarını belirtti.

Son olarak söz alan Ak Parti Ağrı Milletvekili Cemal Kaya, "Milletten görev aldığımız günden beri en çok üstünde durduğumuz konu eğitimdi. Ağrı’nın eğitimi için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. Çalabileceğimiz her kapıyı çaldık ve 2002 yılında derslik sayımız 2.329 idi biz bunu 2009 yılı sonunda 4.217 ye çıkardık ve inşaatı devam edenler bittiği zaman bu sayı 4.457 e çıkacak" diye konuştu. 2010 yılı için Milli Eğitime 20 trilyon ödenek aldıklarını belirten Milletvekili Kaya, Bizim hedefimiz okuma oranını yükseltmek. Her ilçeye bir kız meslek lisesini kurmayı planlıyoruz diye konuştu.

Ağrı Milletvekilleri Cemal Kaya, Mehmet Hanifi Alır, Abdulkerim Aydemir, Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan, Hamur Belediye Başkanı İsmet Aslan, Ağrı Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mehmet Erat, Sivil Toplum Kurulularının temsilcileri, muhtarlar ve basının katıldığı Ağrı Kent Konseyi, görüş ve öneri bölümünden sonra sona erdi.

ağrı-kent-konseyi

ağrı-kent-konseyi

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Geçmişte Yayınlanan Benzer Haberler


Ağrı Belediyesi 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı

Ağrı Belediyesi 6. Olağan Genel Kurul Kent Konseyi Toplantısı yapıldı. Halk Eğitimi Merkezi Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Murat Irgat, Belediye Başkanı Hasan Arslan, AK Parti İl Başkanı Abbas Aydın, kurum müdürleri, sivil toplum örgütleri, muhtar ve


Kent Konseyi Mart Ayı Toplantısı Yapıldı

AĞRI - Ağrı'da kent konseyi mart ayı yürütme kurulu toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Hasan Arslan'ın makamında yapılan toplantıya, bazı siyasi parti başkanları ile sivil toplum rgt temsilcileri katıldı. Yaklaşık 4 saat sren toplantının ardından gazetecilere


Ağrı Kent Konseyi 3 Genel Kurulu

Ağrı Kent Konseyi 3. Genel Kurulu, Ağrı Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Hasan Arslan öncülüğünde yapıldı.Ağrı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıda ilk olarak divan heyeti seçildi. Ağrı Belediyesi encümenleri Besra Şimşek ve


Başkan Bulutlar, Palandöken Kent Konseyi Gençlik Meclisiyle Yemekte Buluştu

Palandöken Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Orhan Bulutlar, Geçtiğimiz aylarda 2. Olağan Genel Kurulunu yapan Kent Konseyi Gençlik Meclis üyelerine 'Tanışma' yemeği verdi.Palandöken İlçesi Kayakyolu semtin de bulunan Erzurum Şehitler Parkın da verilen yemeğe Belediye


Antalya Ağrı'lılar derneği genel kurul toplantısı

Antalya'da 6 ay önce kurulan Antalya Ağrı'lılar Kültürel Tanıtım ve Sosyal Yardımlaşma Derneğinin 1.Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Antalya'da bulunan Ağrı'lıların katılımıyla yapılan Genel Kurul Toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla
sponsorlu bağlantılar

Haber Yorumları

Ziyaretçi tarafından 5 yıl önce eklendi 13-01-2010 10:13:24

İnşallah bu toplantılar hayırlara vesile olur. Burada en güzel görüntü olması gerekenlerinda orada olması.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 181
Beğendim:145
Ziyaretçi tarafından 5 yıl önce eklendi 13-01-2010 22:02:04

SAYIN HANİFİ ALIR BEY EN ÇOK ÖDENEK AĞRIYA GELİYOR DİYOR. BUNA RAĞMEN GÖZLE GÖRÜNÜR BİRŞEY YOK MALESEF

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 120
Beğendim:162
Ziyaretçi tarafından 5 yıl önce eklendi 14-01-2010 12:48:29

Kent Konseyi Genel Kurulu mu yoksa AKP il kongresi falan mi bu yapilan? Ortada ciddi bir kandirmaca var.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 4
Beğendim:32

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

[ | Ağrı Seçim | Ağrı KYK | Ağrı Deprem | Ağrı Emniyet | Ağrı Kaçakçılık | Ağrı Polis | Ağrı Bayram | Ağrı Barosu | Ağrı Jandarma | Ağrı Müftülüğü | ]
Bağlanıyor
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 12011