Şuan sitede 12873 kişi var

diyadinnet tv

Ağrı İMKB Okulu öğretmenleri öğrencilerine çat kapı yapıyor

AGRI IMKB OKULU OGRETMENLERI OGRENCILERINE CAT KAPI YAPIYOR AGRI IMKB ILKOGRETIM OKULU MUDURU VE OGRETMENLERI, OGRENCILERIN ODEV TAKIPLERINI CAT KAPI UYGULAMASIYLA EVLERINDE ZIYARET EDEREK TAKIP EDIYOR.

Sponsorlu Bağlantılar

Ağrı İMKB Okulu öğretmenleri öğrencilerine çat kapı yapıyor

Ağrı İMKB İlköğretim Okulu müdürü ve öğretmenleri, öğrencilerin ödev takiplerini çat kapı uygulamasıyla evlerinde ziyaret ederek takip ediyor.

İMKB İlköğretim Okulu Müdürü Sena Yakut ile öğretmenler, öğrencilerine verdikleri ev ödevleri ve uyması gereken ders çalışma programını görmek amacıyla öğrencileri evinde habersiz ziyaret ediyor. Öğretmenin görevinin sadece okulda öğrencisiyle ilgilenmek olmadığını söyleyen Yakut, "Ziyaretlerimizi iki kategoride değerlendiriyoruz. Durumu iyi olan ve iyi olmayan öğrencilerimize ziyarette bulunuyoruz. Öğretmenlerimizin okulda verdikleri programları takip etme ve velilerimizle daha güzel diyaloglar kurma imkânı elde ediyoruz. Yine bunun yanında öğrencimizin evdeki durumu ve çalışma ortamını birebir görebiliyoruz. Bu konuda öğrencimizin öğretmenine karşı bir bahanesi kalmıyor. Öğrenci takip edildiğini hissettiği zaman daha başarılı oluyor." dedi.

Ziyaretin sonunda Aile tanıma anketi dolduran, başarılı öğrencisi ve veliler için hazırladıkları başarı belgesini takdim eden Yakut, "Geçtiğimiz yıl toplamda 560 öğrenciye ziyarette bulunmuştu. Bu ziyaretler öğrencimizin SBS'deki başarısını da etkilemişti." diye sözlerini tamamladı.

Okul müdürü ve öğretmenleri karşısında gören öğrenci velisi Yılmaz Sarı (45) ise uygulamayla ilk defa karşılaştıklarını dile getirerek, "Bu uygulamayla birlikte bizler de bilinçlendik. Öğrencilerinin başarısı için evimize kadar gelen öğretmenlerimizle devamlı irtibat halinde olmaya çalışacağım." diye konuştu. (CİHAN)

ağrı-imkb

  • Tarih: 27.03.2009 Saat: 08:24 /
  • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

Ziyaretçi tarafından 5 yıl önce eklendi 28-03-2009 21:06:02

BU UYGULAMA UMARIM DİGER OKULLARIMIZA ÖRNEK TESKIL EDEREK DAHA DA GELISTIRILEREK UYGULANIR. SAYIN OKUL MUDURUNE VE ÖĞRETMENERİNE BU UYGULMARINDAN DOLAYI TESEKKURLERIMIZI ILETIYORUZ.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 180
beğendim Beğendim:157
abdullah tanrıverdi tarafından 2 yıl önce eklendi 10-06-2012 9:48:31

ağrı imkb ilköğretim okulunun futbol takımına transfer olmak istiyorum abdullah tanrıverdi

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 0
beğendim Beğendim:0

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.