Ağrı da Ses Yarışması Düzenlendi

Tarih: 07.03.2009 Saat: 15:07 Ekleyen: admin

AGRI DA SES YARISMASI DUZENLENDI AGRI'DA HALK EGITIM MUDURLUKLERI ARASI SES YARISMASI DUZENLENDI.

Ağrı da Ses Yarışması Düzenlendi

Ağrı da Ses Yarışması Düzenlendi haberi

Ağrı'da Halk Eğitim Müdürlükleri arası ses yarışması düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen yarışmaya merkez ve ilçe Halk Eğitim Müdürlüklerinde kurs gören amatör sanatçılar katıldı.

İl Milli Eğitim müdürlüğü tarafından düzenlenen geleneksel Türk halk müziği amatör ses yarışmasında dereceye giren Özer Kurt, Oral Uçar (Eleşkirt) ve Sevda Turan'a (merkez) Halk Eğitim Müdürlüğü ekibine Vali Yarımcısı Cengizhan Yılmaz tarafından Cumhuriyet altını hediye edildi.

Davetlilerin saatlerce eğlendiği yarışmada birbirinden güzel eserleri seslendiren yarışmacılar jüri üyeleri karşısında ter döktüler.

Yarışma sonunda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Koçak " Düzenlediğimiz bu yarışmada güzel eserler okuyan, dereceye giren bütün yarışmacıları tebrik ediyorum. Amacımız bu tür etkinliklerle hem vatandaşlarımıza güzel Dakikalar yaşatmak hem de yarışmacıların kendilerini yetiştirmelerine yardımcı olmaktır. Halk Eğitim Merkezlerimizde açılan kurslar sayesinde kursiyerlerimiz kendilerini iyi bir şekilde eğitiyorlar. Umut ediyorum ki buralarda eğitim gören kursiyerlerimiz önümüzdeki yıllarda Türkiye'ye mal olmuş sanatçılar olarak karşımıza çıkarlar" dedi.

Yarışmaya Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, Cengizhan Yılmaz, Jandarma Alay Komutanı Ufurk Tuncer, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Koçak ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ağrıda-amatör-ses-yarışması

ağrı-ses-yarışması

ağrı-halk-müziği-ses-yarışması

ses-yarışması
ses-yarışması

Ağrı da Ses Yarışması Düzenlendi haberi 07.03.2009 Saat: 15:07 tarihinde eklendi.

Ekleyen : admin

Ziyaretçi tarafından 5 yıl önce eklendi 07-03-2009 19:59:56

haberı yayınlayan arkadaslara tsk edrım ama ısımde bır yanlıslık var özer deyıl ömer olucaktı

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 170
Beğendim:45
Ziyaretçi tarafından 5 yıl önce eklendi 08-03-2009 7:53:51

Ben zamanında Ağrıda görev yapmış bir öğretmenim.Haberleri takip ediyorum sürekli. Bizim buralarda çok daha zor durumda olmasına rağmen Halk Eğitimler fabrika gibi çalışıyor hep farklı aktiviteler. Ağrı da ise sadece türkü yarışması...Orada çok daha büyük potansiyel varken neden sadece türkü yarışması?

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 118
Beğendim:152
Ziyaretçi tarafından 5 yıl önce eklendi 08-03-2009 11:18:19

Haberi siteye koymanız güzel ancak yarışmanın sponsoru özel bir işletmeydi hediyeleride onlar verdi sayın yılmaz vermedi :))

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 107
Beğendim:107
Ziyaretçi tarafından 5 yıl önce eklendi 10-03-2009 1:06:30

BU HABER EKSİK TAMAMLAYALIM .. BU YARIŞMANIN SPONSORU ÖZEL GÜVEN BAŞARAN HASTAHANESİ VE GÜVEN TIP MERKEZİ İDİ.. YARIŞMACILARA VERİLEN ÖDÜLLERİ CUMHURİYET ALTINLARINI ONLAR SPONSOR OLARAK ALDI.. AMA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BÜTÜN OLAYI KENDİNE MAL ETMİŞ ..OZAMAN ADAMA SORARLAR DEĞİLMİ O PANKART NEDEN ORADA ASILI DİYE.. HERHALDE AĞRI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN BASIN YAYIN VE HALKLA İLŞKİLER MÜDÜRÜ YAPTIĞI GAFIN FARKINA VARIRDA SPONSORLARINDAN EN KISA ZAMANDA ÖZÜR DİLER DİYE DÜŞÜNÜYORUM.. ÖYLE DEĞİLMİ SAYIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YILMAZ BEY,SPOSORLUK EMEK VE PARA İSTEYEN BİR OLAYDIR TEŞEKKÜRÜ HAK EDİYORLAR DEĞİLMİ ? SİZDE BENİMLE AYNI FİKİRDE DEĞİLMİSİNİZ SAYIN MÜDÜR BEY.......
N.A

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 104
Beğendim:104
Ziyaretçi tarafından 5 yıl önce eklendi 10-03-2009 18:56:44

GÜZEL AĞRIDA BOYLE FAİLİYETLERİN OLMASI GAYET SEVİNDİRİCİ İNŞ DEFAMIDA OLUR GENÇLERİMİZİN KENDİLERİNİ BİR ŞEKİLDE ISPATLAMALARI İÇİN BİR ŞANS DİYE DÜŞÜNÜYORUM ORGANİZE EDEN HER KİMSE TŞKLERİMİZİ ARZ EDERİZZ....

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 84
Beğendim:108
8530
BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.