Elma ve Kabak Çekirdeğinin faydaları

Tarih: 29.04.2005 Saat: 09:27 Ekleyen: admin

ELMA VE KABAK CEKIRDEGININ FAYDALARI ELMA VE KABAK ÇEKIRDEGIHAKKINDA BILMEDIKLERIMIZPROFDR. DIETER TREUTTER, ELMA HAKKINDA BAKIN NELER DIYOR"... ELMADAKI FLAVONOID ADLI KIMYASAL MADDE KANSERE NEDEN OLAN SERBEST RADIKALLERIN MEYDANA GELMESINI ÖNLER. OLGUN BIR ELMA, SAGLIKLI BIR INSANIN EN IDEAL KAN SERUMU DEGERLIKLERINE SAHIP MINERAL VE ELEKTROLITLERE SAHIPTIR.AÇIKÇASI ELMA SUYU KAN SUYU GIBI DEGERLIDIR.

Elma ve Kabak Çekirdeğinin faydaları

Elma ve Kabak Çekirdeğinin faydaları haberi

ELMA ve KABAK ÇEKİRDEĞİHAKKINDA BİLMEDİKLERİMİZProfDr. Dieter Treutter, elma hakkında bakın neler diyor"... Elmadaki flavonoid adlı kimyasal Madde kansere neden olan serbest radikallerin meydana gelmesini önler. Olgun bir elma, Sağlıklı bir insanın en ideal kan serumu değerliklerine sahip Mineral ve elektrolitlere sahiptir.Açıkçası elma Suyu kan suyu gibi değerlidir.

Günde 6elma yiyerek yapacağınız 8 haftalık bir kürle, kan değerliklerinizi olması gereken ideal değerliklere getirip, fazla kan yağı ve kolesterolden kurtulabilirsiniz.
Ancak elma yemeğe karar verdiğinizde sarı-yeşil renkteki elmayı
kırmızı renkteki elmaya tercih etmenizi tavsiye ederiz.
Çünkü sarı-yeşil renkli elmadaki C vitamini dahil tüm diğer faydalı
kimyasal maddeler kırmızı elmanın 2 katıdır. Açıkçası sarı-yeşil bir elma,2 kırmızı elma değerindedir.
Elmanın diğer faydaları
- Okula giden çocukların beyin yapısına  olumlu etki yapıyor.
>- Menopoza giren veya girmek üzere olan kadınlar, ruhsal
gerginliklerini günde sadece 4 elma yiyerek % 40 oranında azaltabilirler.
KURTULUŞ KABAK ÇEKİRDEĞİNDE
Yapılan araştırmalar, kabak çekirdeğinden elde edilen kabak çekirdeği yağının prostat büyümesini yavaşlattığını hatta önlediğini ortaya koymuş durumda.
Kalın Bağırsak Kanseri riskini de önemli oranda azaltan etkisi olduğu
tespit edilen kabak çekirdeği yağında bulunan doymamış yağ oranı yüksekliği;kandaki trigliseridleri azaltıyormuş.Bilim adamlarına göre kabak çekirdeği yağında bulunan phytosterin maddesi mucize etkili. Kandaki kolesterolü azaltıyor,prostat büyümesi ve damar kanserine iyi geliyor...Açıkçası bir sağlık bankası.
Kabak çekirdeğinin faydaları bu kadarla da kalmıyor.Bu yağda bol oranda E vitamini de varmış.Bilindiği gibi E vitamini hücre zarının okside olarak erken bozulmasına engel olan ve dolayısıyla hücre zarı ve hücreyi sağlıklı bir özelliğe sahiptir. Bu maddeyi yeterli oranda aldınız mı geç ihtiyarlıyor ve ihtiyarlığınızda genç bir ihtiyarlık dönemi geçiriyorsunuz.
Sağlıklı Günler Dileğiyle Sevgiler

Elma ve Kabak Çekirdeğinin faydaları haberi 29.04.2005 Saat: 09:27 tarihinde eklendi.

Ekleyen : admin

yasemin tarafından 3 yıl önce eklendi 17-09-2010 12:55:03

okudum ve kaleme aldım aydınlattınız bizi bu konularda teşekkür ederim

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 184
Beğendim:318
4220
BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
  • 4 bin hemofili hastası var4 bin hemofili hastası varTrakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Ana Dalı Hemotoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Türkiye'de ...
  • Kalpte tütün mamülleri sorumluKalpte tütün mamülleri sorumluDünya genelinde ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan kalp hastalıklarına neden olan etkenler arasında tütün ve tütün ...
  • Bahar döneminde göz alerjisi artıyorBahar döneminde göz alerjisi artıyor-Gözlerde kızarıklık, kaşıntı ve zaman zaman çapaklanmaya neden olan göz alerjisi bahar döneminde artış gösteriyor
  • Köylere sağlık götürdülerKöylere sağlık götürdülerTıp fakültesi öğrencileri, Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nin "Sağlık Turnesi" projesi kapsamında, Trakya'da 12 köyde tansiyon, şeker ...
  • KKKA vakaları görülmeye başladıKKKA vakaları görülmeye başladıGOÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Duygu, "İlkbahar birlikte keneyle, hayvanlarla temas arttı ve KKKA vakaları görülmeye başladı" dedi.
  • Beynin en iyi çalıştığı yaş 24Beynin en iyi çalıştığı yaş 24Kanadalı bilim adamlarının araştırması, bilişsel becerilerin en üst düzeye ulaştığı dönemin 24 yaş olduğunu gösterdi.
  • Sara ilacına geçici ithalat izniSara ilacına geçici ithalat izniSağlık Bakanlığı, piyasada zor bulunan belirli tiplerdeki sara, nöbet veya titreme ataklarının tedavisinde kullanılan "Mysoline" isimli ...
  • Sinop'ta KKKA'dan ölümSinop'ta KKKA'dan ölümSinop'un Boyabat ilçesinde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle tedaviye alınan kişi öldü.
  • Ayrım yapılmadan hizmet veriliyorAyrım yapılmadan hizmet veriliyorYeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Orhan Alimoğlu, dünyanın neresinde olursa olsun temel tıbbi bakım ve sağlık ...
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.