Şuan sitede 4542 kişi var

Elma ve Kabak Çekirdeğinin faydaları

diyadinnet tv

Elma ve Kabak Çekirdeğinin faydaları

ELMA VE KABAK CEKIRDEGININ FAYDALARI ELMA VE KABAK &CCEDIL;EKIRDEGI<BR />HAKKINDA BILMEDIKLERIMIZ<BR /><BR />PROFDR. DIETER TREUTTER, ELMA HAKKINDA BAKIN NELER DIYOR<BR />&QUOT;... ELMADAKI FLAVONOID ADLI KIMYASAL MADDE KANSERE NEDEN OLAN SERBEST RADIKALLERIN MEYDANA GELMESINI &OUML;NLER. OLGUN BIR ELMA, SAGLIKLI BIR INSANIN EN IDEAL KAN SERUMU DEGERLIKLERINE SAHIP MINERAL VE ELEKTROLITLERE SAHIPTIR.A&CCEDIL;IK&CCEDIL;ASI ELMA SUYU KAN SUYU GIBI DEGERLIDIR. SAĞLIK

Sponsorlu Bağlantılar

Elma ve Kabak Çekirdeğinin faydaları

Elma ve Kabak Çekirdeğinin faydaları

ELMA ve KABAK ÇEKİRDEĞİ
HAKKINDA BİLMEDİKLERİMİZ

ProfDr. Dieter Treutter, elma hakkında bakın neler diyor
"... Elmadaki flavonoid adlı kimyasal Madde kansere neden olan serbest radikallerin meydana gelmesini önler. Olgun bir elma, Sağlıklı bir insanın en ideal kan serumu değerliklerine sahip Mineral ve elektrolitlere sahiptir.Açıkçası elma suyu kan suyu gibi değerlidir.

Günde 6elma yiyerek yapacağınız 8 haftalık bir kürle, kan değerliklerinizi olması gereken ideal değerliklere getirip, fazla kan yağı ve kolesterolden kurtulabilirsiniz.
Ancak elma yemeğe karar verdiğinizde sarı-yeşil renkteki elmayı
kırmızı renkteki elmaya tercih etmenizi tavsiye ederiz.
Çünkü sarı-yeşil renkli elmadaki C vitamini dahil tüm diğer faydalı
kimyasal maddeler kırmızı elmanın 2 katıdır. Açıkçası sarı-yeşil bir elma,2 kırmızı elma değerindedir.
Elmanın diğer faydaları
- Okula giden çocukların beyin yapısına olumlu etki yapıyor.
>- Menopoza giren veya girmek üzere olan kadınlar, ruhsal
gerginliklerini günde sadece 4 elma yiyerek % 40 oranında azaltabilirler.
KURTULUŞ KABAK ÇEKİRDEĞİNDE
Yapılan araştırmalar, kabak çekirdeğinden elde edilen kabak çekirdeği yağının prostat büyümesini yavaşlattığını hatta önlediğini ortaya koymuş durumda.
Kalın Bağırsak Kanseri riskini de önemli oranda azaltan etkisi olduğu
tespit edilen kabak çekirdeği yağında bulunan doymamış yağ oranı yüksekliği;kandaki trigliseridleri azaltıyormuş.Bilim adamlarına göre kabak çekirdeği yağında bulunan phytosterin maddesi mucize etkili. Kandaki kolesterolü azaltıyor,prostat büyümesi ve damar kanserine iyi geliyor...Açıkçası bir sağlık bankası.
Kabak çekirdeğinin faydaları bu kadarla da kalmıyor.Bu yağda bol oranda E vitamini de varmış.Bilindiği gibi E vitamini hücre zarının okside olarak erken bozulmasına engel olan ve dolayısıyla hücre zarı ve hücreyi sağlıklı bir özelliğe sahiptir. Bu maddeyi yeterli oranda aldınız mı geç ihtiyarlıyor ve ihtiyarlığınızda genç bir ihtiyarlık dönemi geçiriyorsunuz.
Sağlıklı Günler Dileğiyle Sevgiler - Sağlık

  • Tarih: 29.04.2005 Saat: 10:27 /
  • Ekleyen:

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Elma ve Kabak Çekirdeğinin faydaları, haber yorumları

yasemin tarafından 4 yıl önce eklendi 17-09-2010 12:55:03

okudum ve kaleme aldım aydınlattınız bizi bu konularda teşekkür ederim

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 185
beğendim Beğendim:426

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS