Şuan sitede 27709 kişi var

diyadinnet tv

Ağrı Evrensel Gençlik derneğinden açıklama

AGRI EVRENSEL GENCLIK DERNEGINDEN ACIKLAMA AGRI EVRENSEL GENCLIK DERNEGI BASKANI FERHAT OZMEN "DEMOKRASI VE HUKUK SURECI ICIN BAKANLAR ISTIFA ETMELIYDILER VE OYLE OLDU" DEDI.

Sponsorlu Bağlantılar

Ağrı Evrensel Gençlik derneğinden açıklama

Ağrı Evrensel Gençlik Derneği Başkanı Ferhat Özmen "demokrasi ve hukuk süreci için bakanlar istifa etmeliydiler ve öyle oldu" dedi.

Ağrı Evrensel Gençlik Derneği başkanı Ferhat Özmen gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

DEMOKRASİ VE HUKUK SÜRECİ İÇİN BAKANLAR İSİTFA ETMELİYDİLER VE ÖYLE OLDU

Bakanların istifa etmelerini doğru ve olumlu bir adım olarak gördüklerini anlatan Özmen şunları söyledi:

"Ülkemizde yaşanan son hadiselerle beraber bakanların istifa etmesi hükümet içerisinde de yolsuzluk iddialarını bu kişilerin çocuklarını Aile ya da makam nüfuslarını kendi kişisel çıkarları için kullanmalarına göz yumulmaması halk adına bizleri sevindirmiştir. Gelişmiş ülkelerde buna benzer durumlarda yapılması gereken şey demokrasi ve hukuk çerçevesinde yargılanma sonucunu etkilememek ve süreci tıkamamak adına adı geçen bakanların istifa etmeleri gerekir. Bu bakanların dün istifa etmeleri doğru ve olumlu bir adım olarak görmekteyiz."

BU OPERASYONU TUHAF VE GARİP BİR OLAY OLARAK KARŞILIYORUM

Farklı yerlerde farklı olayların farklı kurumların aynı sepet içerisinde bir biri ile ilişkili göstermek art niyetli bir itibarsızlaştırma kampanyası olarak gördüklerini anlatan Özmen "Biz bu gelişmelerden şunu anlıyoruz uluslar arası bir konu olmakla beraber bunu cemaat eliyle yaptırmaları da hükümeti hedef aldığı açıkça görülüyor" dedi.

Özmen şunları söyledi:

"Savcılarımızın son beş yıldır Türkiye'nin en çok konuşulduğu ve tartışıldığı kurum maalesef yargı olmuştur. Kendi düşünce ve ideolojilerine göre gücü elinde tutmak adına belli aralıklarla imtiyazlarını kullanarak ülkemizi bir kutuplaşmaya itmiştir. Örneğin KCK davasından dolayı çok sayıda insan düşünce suçundan hala ceza evlerinde tutulmakta ve ailelerinin de mağduriyeti devam etmektedir. Nedim Şener, Ahmet Şık gibi yazarlar cemaatin iç yüzünü yazdıkları için ceza evine atılmadılar mı? Mustafa Balbay, Mehmet Haberal için uygulanan hukuk BDP ve MHP'li milletvekillerinin serbest bırakılmaları için de tecelli etmesi gerekmez miydi?"

Mit müsteşarını örgüt ile barış sürecini gerçekleştirmek isterken ifadeye çağıran yine bu savcılar değimliydi diyen Özmen şöyle devam etti:

"Eğer tüm bu olaylarla en son yaşanan bu operasyon onun bir devamı ise aktörlerin istediklerini gerçekleştiren savcılar, hak ve hukukla alakası olmayan dış güçlerin savcılarıdır. Cemaat içerisinde çok değerli temiz insanların olduğunu biliyoruz. Ancak dışarıdan güç ve destek alarak ülkemiz içerisinde yaşanan kaosa sebep olmaya çalışmaları bizi derinden üzmüştür. Şunu belirteyim ki bu uluslar arası mesele gittikçe derinleşecek ama bu halk dualarla kurulmuş olan bu ülke beddua ile yıkılmaz. En kısa zamanda tüm bu yanlışlardan dönülerek huzur, istikrar güven ve eşitliğin esas alındığı bir Türkiye görmek arzumuzdur."

ferhat-özmen

  • Tarih: 27.12.2013 Saat: 14:32 /
  • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

mustafa ali tarafından 11 ay önce eklendi 27-12-2013 19:20:18

kendi kendime söz vermiştim kararlıydım bu kez akp ye vermeyecektim. Ama içten ve dıştan saldırıları görünce fikrimi değiştim. yahu sanki bu akp ye gizli bir el yardım ediyor.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 25
beğendim Beğendim:14
ALLAH AŞKINA tarafından 11 ay önce eklendi 27-12-2013 22:56:44

ARTIK AKP 'YE İNANMIYORUM. BİR AKP 'Lİ OLARAK BDP'YE OY VERECEĞİM. ÇÜNKÜ KARDIRILDIĞIMIZ AYAN BEYAN ORTADADIR.KÖMÜR, MAKARNA VEREREK BİZLERİ KANDIRIP DİLENCİ YAPANLAR DİĞER TARAFTAN HALKI SOYMAKTADIRLAR.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 15
beğendim Beğendim:27
ağrılı tarafından 11 ay önce eklendi 28-12-2013 11:05:53

arkadaşlar şunu bilelim bu olay ak parti meselesi değil ülke meselesi. ülke kaybetti biz kaybettik bunu neden görmüyoruz. bu biradeye saygısızlık . eğer suçlu varsa cezalarını çeksin ama ülkenin ne günahı var . ikditar hangi parti olursa olsun ister chp ister mhp ister bdp olsun bu iradeye darbedir.biz elhamdülillah müslümanız diyoruz neden haklıyı bırakıp batıldan taraf oluyoruz neden gözlükleri atıp ekalmaktrafımıza bakmıyoruz.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 15
beğendim Beğendim:9
Nasır Aydın tarafından 11 ay önce eklendi 28-12-2013 12:38:52

Ferhat bey geçirdiğimiz süreci güzel analiz etmiş. Söylediklerine katılıyorum be bugünlerde hükümete daha fazla destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 16
beğendim Beğendim:4

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.