27.12.2013 Saat: 13:32

Ağrı Evrensel Gençlik derneğinden açıklama

Sponsorlu Bağlantılar

ferhat-özmen

Ağrı Evrensel Gençlik Derneği Başkanı Ferhat Özmen "demokrasi ve hukuk süreci için bakanlar istifa etmeliydiler ve öyle oldu" dedi.

Ağrı Evrensel Gençlik Derneği başkanı Ferhat Özmen gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

DEMOKRASİ VE HUKUK SÜRECİ İÇİN BAKANLAR İSİTFA ETMELİYDİLER VE ÖYLE OLDU

Bakanların istifa etmelerini doğru ve olumlu bir adım olarak gördüklerini anlatan Özmen şunları söyledi:

"Ülkemizde yaşanan son hadiselerle beraber bakanların istifa etmesi hükümet içerisinde de yolsuzluk iddialarını bu kişilerin çocuklarını Aile ya da makam nüfuslarını kendi kişisel çıkarları için kullanmalarına göz yumulmaması halk adına bizleri sevindirmiştir. Gelişmiş ülkelerde buna benzer durumlarda yapılması gereken şey demokrasi ve hukuk çerçevesinde yargılanma sonucunu etkilememek ve süreci tıkamamak adına adı geçen bakanların istifa etmeleri gerekir. Bu bakanların dün istifa etmeleri doğru ve olumlu bir adım olarak görmekteyiz."

BU OPERASYONU TUHAF VE GARİP BİR OLAY OLARAK KARŞILIYORUM

Farklı yerlerde farklı olayların farklı kurumların aynı sepet içerisinde bir biri ile ilişkili göstermek art niyetli bir itibarsızlaştırma kampanyası olarak gördüklerini anlatan Özmen "Biz bu gelişmelerden şunu anlıyoruz uluslar arası bir konu olmakla beraber bunu cemaat eliyle yaptırmaları da hükümeti hedef aldığı açıkça görülüyor" dedi.

Özmen şunları söyledi:

"Savcılarımızın son beş yıldır Türkiye'nin en çok konuşulduğu ve tartışıldığı kurum maalesef yargı olmuştur. Kendi düşünce ve ideolojilerine göre gücü elinde tutmak adına belli aralıklarla imtiyazlarını kullanarak ülkemizi bir kutuplaşmaya itmiştir. Örneğin KCK davasından dolayı çok sayıda insan düşünce suçundan hala ceza evlerinde tutulmakta ve ailelerinin de mağduriyeti devam etmektedir. Nedim Şener, Ahmet Şık gibi yazarlar cemaatin iç yüzünü yazdıkları için ceza evine atılmadılar mı? Mustafa Balbay, Mehmet Haberal için uygulanan hukuk BDP ve MHP'li milletvekillerinin serbest bırakılmaları için de tecelli etmesi gerekmez miydi?"

Mit müsteşarını örgüt ile barış sürecini gerçekleştirmek isterken ifadeye çağıran yine bu savcılar değimliydi diyen Özmen şöyle devam etti:

"Eğer tüm bu olaylarla en son yaşanan bu operasyon onun bir devamı ise aktörlerin istediklerini gerçekleştiren savcılar, hak ve hukukla alakası olmayan dış güçlerin savcılarıdır. Cemaat içerisinde çok değerli temiz insanların olduğunu biliyoruz. Ancak dışarıdan güç ve destek alarak ülkemiz içerisinde yaşanan kaosa sebep olmaya çalışmaları bizi derinden üzmüştür. Şunu belirteyim ki bu uluslar arası mesele gittikçe derinleşecek ama bu halk dualarla kurulmuş olan bu ülke beddua ile yıkılmaz. En kısa zamanda tüm bu yanlışlardan dönülerek huzur, istikrar güven ve eşitliğin esas alındığı bir Türkiye görmek arzumuzdur."

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Geçmişte Yayınlanan Benzer Haberler


Ağrı Evrensel Gençlik Derneğinden Basın Açıklaması

Ağrı Evrensel Gençlik Derneği Başkanı Ferhat Özmen sabah kahvaltısında gazeteciler gazetecilerle geldiği toplantıda gündemi değerlendirdi.Ferhat Özmen şunları söyledi: ''Bir önceki toplantıda anayasa ile ilgili düşüncelerimizi belirtirken bu anayasanın bir denge olduğunu


Ağrı Evrensel Gençlik Derneğinden Anayasa Açıklaması

Evrensel Gençlik Derneği başkanı Ferhat Özmen 'Yeni anayasa devlet odaklı değil insan odaklı olması temennimizdir.' dedi.Ağrı'daki yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya gelen dernek başkanı Ferhat Özmen basın mensuplarına dernek hakkında bilgiler verdi. Derneğin


Ağrı'da Evrensel Hafızlar Derneği açıldı

Ağrı Müftülüğü bünyesinde kurulan Evrensel Hafızlar Derneği'nin açılışı yapıldı. Dernek başkanı Mustafa Sayın, Cumhuriyet Caddesi Aydınlar İş Merkezi'nde faaliyet gösterecek şubenin açılışında yaptığı konuşmada, derneğin yurt genelinde şubelerinin bulunduğunu


ABDELYARDER Derneğinden PATNOS YİBO'ya giyim yardımı

Ağrı'nın Patnos İlçe'sinde yer alan Patnos Yatılı Bölge Okulu'na ABDELYARDER derneğinden anlamlı yardım. Dernek yelerinden Murat Yetkin şu aıklamada bulundu ''ABD Byk Eliliği'nde alışan Trk personeller tarafından 1973 yılında kurulan dernek kendi imkanlarıyla daha nce Ankara


Ağrı'da Radyasyon Sızıntısına Açıklama

TÜRKİYE'NİN DOĞUSUNDA NÜKLEER SIZINTI İDDİASINA AÇIKLAMAAtatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Neslihan Ekinci ile Araştırma Görevlisi Bekir Doğan’a atfen bugün çeşitli haber kaynaklarınca servis yapılan “Türkiye’nin doğusunda
sponsorlu bağlantılar

Haber Yorumları

mustafa ali tarafından 1 yıl önce eklendi 27-12-2013 19:20:18

kendi kendime söz vermiştim kararlıydım bu kez akp ye vermeyecektim. Ama içten ve dıştan saldırıları görünce fikrimi değiştim. yahu sanki bu akp ye gizli bir el yardım ediyor.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 25
Beğendim:14
ALLAH AŞKINA tarafından 1 yıl önce eklendi 27-12-2013 22:56:44

ARTIK AKP 'YE İNANMIYORUM. BİR AKP 'Lİ OLARAK BDP'YE OY VERECEĞİM. ÇÜNKÜ KARDIRILDIĞIMIZ AYAN BEYAN ORTADADIR.KÖMÜR, MAKARNA VEREREK BİZLERİ KANDIRIP DİLENCİ YAPANLAR DİĞER TARAFTAN HALKI SOYMAKTADIRLAR.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 15
Beğendim:27
ağrılı tarafından 1 yıl önce eklendi 28-12-2013 11:05:53

arkadaşlar şunu bilelim bu olay ak parti meselesi değil ülke meselesi. ülke kaybetti biz kaybettik bunu neden görmüyoruz. bu biradeye saygısızlık . eğer suçlu varsa cezalarını çeksin ama ülkenin ne günahı var . ikditar hangi parti olursa olsun ister chp ister mhp ister bdp olsun bu iradeye darbedir.biz elhamdülillah müslümanız diyoruz neden haklıyı bırakıp batıldan taraf oluyoruz neden gözlükleri atıp ekalmaktrafımıza bakmıyoruz.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 15
Beğendim:9
Nasır Aydın tarafından 1 yıl önce eklendi 28-12-2013 12:38:52

Ferhat bey geçirdiğimiz süreci güzel analiz etmiş. Söylediklerine katılıyorum be bugünlerde hükümete daha fazla destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 16
Beğendim:4

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

[ | Ağrı Gürbulak | Ağrı Kaçakçılık | Ağrı Müftülüğü | Ağrı Deprem | Ağrı silahlı kavga | Ağrı Aday Adayı | Ağrı KYK | Ağrı Polis | Ağrı Cumaçay | Ağrı Seçim | ]
Bağlanıyor
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 12070