Şuan sitede 10387 kişi var

diyadinnet tv

Van'da tuşba halk dansları topluluğu kuruluyor

VAN'DA TUSBA HALK DANSLARI TOPLULUGU KURULUYOR VAN GENCLIK HIZMETLERI VE SPOR IL MUDURLUGU GENCLIK MERKEZI TARAFINDAN 90 KISIDEN OLUSACAK YENI DONEM "TUSBA HALK DANSLARI TOPLULUGU" EKIBI KURULUYOR.

Sponsorlu Bağlantılar

Van'da tuşba halk dansları topluluğu kuruluyor

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından 90 kişiden oluşacak yeni dönem "Tuşba Halk Dansları Topluluğu" ekibi kuruluyor.

VAN - Van Gençlik Merkezi tarafından geçtiğimiz yıl kurulan dans topluluğu, bu yıl da öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 90 kişilik bir ekip oluşturuluyor. Van'ın beş ayrı bölgesinde toplam 200 kişilik bir ekiple çalışmalarına başlayan topluluk, Türkiye'nin yedi bölgesinden çeşitli yörelerinin oyunlarını oynayacak. Önceki yıl kurulan dans topluluğu ile Van'da büyük bir gösteri sergileyen ekip, daha sonra Trabzon, Erzurum ve Erzincan illerine turneler düzenleyerek büyük beğeni toplamıştı. Bu yılda yeni bir ekiple geçen yılki başarıyı yakalamaya çalışan grup, Van'ın yeni yüzü olmayı hedefliyor. Tuşba Halk Dansları Topluluğu çalışmaları hakkında bilgi veren Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Metin Yıldız, geçen yıl kurulan ve bu yıl yeni dönem ekibini oluşturan topluluğun Van'ın yeni yüzü olmaya aday olacağını vurguladı. Yıldız, "Van'da beş ayrı bölgede devam eden ekip seçmeleri büyük ilgi görüyor. Ekip sayısı 90 kişi olacağından eleme yapılacaktır. Eleme sonrası ekibimiz çalışmalarını hızlandırarak Mayıs 2014 tarihine yetiştirmeye çalışacağız. Daha sonra ekibimiz Van'da ve il dışında gösterilere başlayacaktır" dedi.

Tuşba Halk Dansları Topluluğu Koordinatörü ve Eğitmeni Necmettin Yaşlak ise, yeni dönem çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve 90 kişilik dans topluluğunu oluşturmaya devam ettiklerini belirtti. Çalışmalara yaklaşık bir Ay önce başladıklarını söyleyen Yaşlak, "Geçen yıl oluşturduğumuz 90 kişilik Tuşba Halk Dansları Topluluğu ile büyük beğeni topladık. Bu yıl da yeni bir ekiple başarıyı yakalamaya çalışacağız.Van Gençlik Merkezi halkoyunları olarak Van yöresine ait oyunlarımızı sergileyerek Türkiye'de birçok başarıya imza attık. Şu ana kadar çalışma gerçekleştirdiğimiz ekip arkadaşlarımızın tamamını bir araya getirerek yeni bir ekip ve yeni bir yüz oluşturmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.(İHA)

Van-tuşba-halk-dansları-topluluğu-kuruluyor

Van-tuşba-halk-dansları-topluluğu-kuruluyor

Van-tuşba-halk-dansları-topluluğu-kuruluyor

  • Tarih: 05.12.2013 Saat: 22:56 /
  • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.